Tamsūs vakarai – ne priežastis išlaidauti: patarimai, kaip sumažinti elektros sąskaitą

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiam paros metui vis daugiau laiko praleidžiame namuose, su šeima.

Tai lemia ir didesnes elektros sąskaitas – ne tik ilgiau laikome įjungtą apšvietimą, bet ir ilgesnes valandas praleidžiame prie televizoriaus ar elektrinės viryklės. Vis dėlto elektros taupymas naudingas ne tik finansiškai, bet prisideda prie ekologijos skatinimo.

Todėl dalijamės keletu patarimų, kaip sutaupyti elektros energiją ir prisidėti prie tvaresnės planetos ateities.

Pirmasis žingsnis – sąmoningumas

Nors gali skambėti banaliai, pokytis prasideda nuo kiekvieno iš mūsų. Siekdami sutaupyti elektros energiją, pirmiausia, turėtume prisiminti paprastą taisyklę – išjunk tai, kas nenaudojama.

Išeidami iš kambario išjunkime šviestuvus, iš elektros lizdų ištraukime elektros įrenginius, kurių šiuo metu nenaudojame, nepalikime jų budėjimo režime.

Nepamirškite, kad net ir tokie įrenginiai kaip prailgintuvas ar telefono įkroviklis, jei juos paliekate įjungtus į elektros lizdą, veikia budėjimo režimu ir naudoja elektros energiją, o mėnesio pabaigoje tai gali bent keliais eurais išauginti jūsų elektros sąskaitą.

Energiją tausojantys įrenginiai

Vienas iš populiariausių būdų, padėsiančių sutaupyti elektros energiją – investiciją į energiją tausojančius įrenginius. Pavyzdžiui, ieškant naujo televizoriaus, reikėtų rinktis tuos įrenginius, kurie pažymėti kaip atitinkantys energijos vartojimo efektyvumo standartus. Tai reiškia, kad jie naudoja gerokai mažiau energijos nei kiti panašių kategorijų įrenginiai.

Be to, plėtojant dirbtinio intelekto technologijas, atsiranda nauji modeliai su dar efektyvesniais energijos taupymo sprendimais.

„Praeitais metais pristatėme naujos technologijos OLED televizorius, kuriuose įdiegtas „AI Energy mode“ režimas padeda taupyti elektros energiją. Jis automatiškai nustato ir analizuoja aplinkos apšvietimo lygį ir pagal tai parenka ekrano ryškumą.

Reguliuojamas ekrano apšvietimas leidžia užtikrinti energijos panaudojimo efektyvumą, o žiūrėjimo patirtis išlieka nepakitusi“, - pasakoja „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas.

Jis pabrėžė, kad energijos efektyvumo ženklinimas ir atitinkamų įrenginių pasirinkimo taisyklė taikoma ne tik svarstant apie tai, kokį televizorių pasirinkti, bet ir sprendžiant dėl to, kokią buitinę techniką įsigyti.

Užpildykite skalbyklę ir indaplovę

Dar vienas būdas sumažinti elektros sąskaitas – įsitikinti, jog naudojate pilnai užpildytas indaploves ar skalbimo mašinas. Naudodami pusiau užpildytus įrenginius indų ar drabužių plovimui eikvojame ne tik elektros energiją, bet ir vandenį.

Todėl, ekspertų nuomone, norėdami maksimaliai sutaupyti turėtumėte atsižvelgti į šių įrenginių užkrovimą. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate vienas, indus plaukite dienos pabaigoje, o skalbinius – savaitgalį. Taip būsite užtikrinti, jog neįjungėte pusiau užpildytos indaplovės ar pustuštės skalbyklės.

Be to, šiuos įrenginius naudosite efektyviau, jeigu skalbinius plausite žemesnėje temperatūroje – tai leis sutaupyti elektros energijos dalį, kurią skalbimo mašina naudoja vandeniui pašildyti.

Tuo tarpu, jeigu indams leisite išdžiūti natūraliai, nenaudojant džiovinimo funkcijos indaplovėje, sutrumpinsite indų plovimo laiką, o tai, vėlgi, leis sutaupyti elektros energiją bei sumažinti sąskaitas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder