Tarp trisdešimties gamtos fotografo Marius Čepulis augintinių – ir kranklys: dėl vienos paukščio išdaigos negalėdavo maudytis nuogas

Aplinkos ministro patarėjas, garsiausias Lietuvoje gamtos fotografas, ornitologas Marius Čepulis, panašu, yra naminių augintinių įvairovės rekordininkas. Vienu metu jo namuose gyveno apie 30 rūšių gyvūnų! Žuvytės, driežai, įvairiausi ropliai, tačiau mylimiausias ir protingiausias gyvūnas, kurį laikė Marius – kranklys.

„Jam buvo baisiai įdomu viskas, pavyzdžiui, vonioje nuogas nebegalėjai maudytis, nes bet koks išsikišęs daiktas būdavo snapu pačiupinėjamas. O tikrai nenorėtum, kad kranklys patyrinėtų ką nors snapu”.

Kranklys vogdavo močiučių sumuštinius, genėdavo kaimynų augaliukus ir gėles, iš balkonų mesdavo džiūstančius rūbus. Tokius kranklio pokštus kaimynai dar toleruodavo, iš jo juokdavosi, tačiau vienas įvykis išsėmė kaimynų kantrybę.

„Gyventojai nebeapsikentė, kaip kranklį rado ant savo vaiko lovytės tupintį ir žiūrintį į vaikelį – kaip siaubo filme. Tada sakė, dinkite su savo tuo krankliu iš miesto. Tai tada išvažiavom į kaimą.”

Jei žvelgtume giliau, Marius laikė dar daugiau įvairiausių augintinių.

„Turėjau beveik visų klasių gyvūnų ir šeimų, jeigu pagal biologinę klasifikaciją žiūrėt. Nuo erkių, kurių ir dabar turiu, ant odos laksto visokios.

Utėlių esu turėjęs, blusų esu turėjęs tikrai, kirmelių turėjęs.

O šiaip tie, kurie jau žmonėms labiau priimtinesni, tai kaspinuotį labai norėjau turėti, bet tiktai tėvas turėjo“, – juokiasi Marius.

Po daugybės įvairiausių rūšių gyvūnų gyvenusių Mariaus namuose, liko viena katytė vardu Pupa, paimta iš prieglaudos.

LNK.lt nuotr.

Sidebar placeholder