Prekybos tinklo „Rimi“ kulinarijos technologė Lina Barčaitė siūlo sumuštinių gaminimui naudoti maistingas, tačiau nebrangias ankštines daržoves bei mėsos likučius nuo vakarykščių pietų.
Tuo tarpu sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė atkreipia dėmesį į įvairaus raciono maisto svarbą bei sveikatai palankius sumuštinio ingredientus.
Gardus, pigus bei sveikatai palankus patiekalas
Sumuštiniai pasaulyje tokie populiarūs, kad net turi visame pasaulyje švenčiamą savo dieną – lapkričio 3-ąją. Ir yra susijusi su žmogumi, kuris laikomas sumuštinio kūrėju – Anglijos didiku Džonu Montagu.
Sakoma, kad vieną dieną jis šefo paprašė patiekalo, kurį galėtų valgyti per ilgas kortų partijas. Taip XVIII a. atsirado sumuštinis, o lapkričio 3-ąją, per Džono Montago gimimo dieną, minima sumuštinio diena.
Prekybos tinklo „Rimi“ kulinarijos technologė Lina Barčaitė sako, kad pasigaminti gardų, pigų bei sveikatai palankų sumuštinį gali net vaikai. Viskas, ko reikia šio patiekalo gamybai – tai mėgstama duona bei truputis fantazijos.
„Gaminant gardų sumuštinį puiki idėja yra panaudoti paukštienos, kiaulienos arba jautienos kepsnio pietų likučius – tai ne tik padės išvengti maisto švaistymo, bet ir padės sutaupyti.
Svarbu nepamiršti ir šviežių daržovių, jos paįvairins sumuštinio skonį. Puiki alternatyva gali būti ir ankštinės daržovės, pavyzdžiui, pupelės, žirniai, lęšiai, kurie yra turtingi organizmui naudingomis maistinėmis medžiagomis bei suteikia sotumo jausmą“, – pažymi L. Barčaitė.
Specialistė taip pat atkreipia dėmesį į padažo ant sumuštinio svarbą: „Nors majonezas ir garstyčios yra skanūs, tačiau juose gali būti daug kalorijų ir mažai sveikų maistinių medžiagų, tad kaip alternatyvą šiems padažams galite naudoti gvakamolę arba pesto padažą.
Jie ne tik bus maistingesnis pasirinkimas, tačiau taip pat paįvairins įprastą sumuštinio skonį.“
Įvairaus raciono organizmui svarba
„Rimi“ sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė atkreipia dėmesį į maisto raciono svarbą ir teigia, jog sumuštiniai gali būti vartojami jo paįvairinimui.
Svarbu atkreipti dėmesį, kokie produktai įeina į šio patiekalo sudėtį bei rinktis sveikatai palankesnę duoną, atkreipiant dėmesį į riebalų, druskos, cukraus kiekį joje.
Pasak gydytojos dietologės, sumuštinis gali puikiai tikti ne tik pietums, bet ir pusryčiams: „Kuo įvairesnis pusryčių racionas, tuo daugiau maistinių medžiagų gauname, todėl rytinis pasirinkimas kasdien neturėtų būti vienodas.
Planuojant dienos valgymus, pusryčiams reikėtų rinktis tai, kas nesudėtingai pagaminama, tačiau yra maistinga. Pusryčiams tinka viso grūdo duonos sumuštiniai su liesa mėsa, įvairiomis daržovėmis, liesu sūriu ar kitais maistingais ingredientais.
Taip pat – įvairios košės su jogurtu ar vaisiais, omletai, kiaušinienės su daržovėmis ar trupučiu sūrio, virti kiaušiniai, varškė.“
Ekspertė taip pat atkreipia dėmesį, jog ankštiniai produktai yra finansiškai naudingesnė alternatyva kiaušiniams ir mėsai, be to, pupelės, žirniai, lęšiai bei avinžirniai yra puikus baltymų šaltinis. Juose taip pat yra skaidulų, vitaminų bei mineralinių medžiagų.
„Rimi“ kulinarijos technologė kviečia paminėti Tarptautinę sumuštinio dieną ir pusryčiams pasigaminti sočius bei nebrangius sumuštinius su kreminiu sūriu, pesto ir pupelėmis.
RECEPTAS
Sumuštiniai su kreminiu sūriu, pesto ir pupelėmis
Sumuštiniams reikės:
150 g Cukrinių žirnelių „Rimi“;
150 g Šaldytų pupelių;
4 gabalėlių saldžiarūgštės kaimiškos duonos;
100 g šviežio sūrio;
100 g daigų;
Bazilikų Pesto padažo „Selection by Rimi“ (pagal skonį);
1 šaukšto aliejaus;
Druskos (pagal skonį).
Gaminimo eiga:
-
Pupeles išvirkite pagal instrukciją ant pakuotės. Nusausinkite ir sumaišykite su pesto.
-
Duoną paskrudinkite aliejuje ant keptuvės ir ant viršaus uždėkite kreminio sūrio, pesto pupelių ir žirnių ūglių. Pabarstykite druska.
Skanaus!
Rašyti komentarą