Tausoti ir gamtą, ir finansus įmanoma: kaip išmanūs įrankiai gali padėti išleisti mažiau?

Atsakingas vartojimas ir tvarūs įpročiai, pavyzdžiui, pirkinių planavimas ar energijos vartojimo stebėjimas ne tik saugo gamtą, bet ir gali padėti išleisti mažiau pinigų.

Dar lengviau ir efektyviau tai daryti padeda išmaniosios technologijos. Mobiliosios programėlės gali padėti ne tik rasti geriausias nuolaidas, bet ir lengviau keistis ar dalintis daiktais su bendruomenės nariais.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas tikina, kad mobiliosiose aplikacijose įdiegtos funkcijos leidžia lengvai planuoti išlaidas, pirkinius bei rasti išskirtines nuolaidas.

Daiktų perdavimui iš rankų į rankas „Olio“. Ši programėlė vienija kaimynus bendram tikslui – užkirsti kelią maisto produktų ir nereikalingų daiktų švaistymui.

Turintys Olio gali lengvai dovanoti maistą ar namuose per daug vietos užimančius daiktus – tereikia susikurti paskyrą ir sudaryti atiduodamų daiktų sąrašą.

Tuomet kiti programėlės naudotojai, gyvenantys netoliese, gali vos kelių mygtukų paspaudimu susitarti dėl daiktų atsiėmimo. Be to, programėlėje bendraminčiai gali dalyvauti ir įvairiose diskusijose apie tvarumą, ekologiją bei aplinkai draugiškus įpročius. 

Planuojantiems pirkinius – „Mano akcijos“. Šioje programėlėje galite peržiūrėti didžiausių prekybos tinklų reklaminius leidinius, įvairiausias akcijas ir nuolaidų kuponus.

Tai ne tik padeda sutaupyti pinigų, tačiau ir skatina planuoti apsipirkimus bei būsimos savaitės meniu. Programėlėje galite lengvai išsifiltruoti mėgstamiausias parduotuves ir sekti jų skelbiamas nuolaidas.

Taip pat tokiu būdu prisidėsite ir prie aplinkos tausojimo – užuot parduotuvėje vartę popierinį nuolaidų katalogą, kurį vėliau tektų išmesti, visą informaciją galite peržiūrėti savo telefone.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder