Tenerifė - rojaus kampelis, per karantiną viliojantis lietuvius

Lietuvoje gana griežtą karantiną galima iškeisti į kur kas švelnesnes sąlygas Tenerifėje ir tuo mėgaujasi būrys lietuvių - saulėtame Kanarų salų kampelyje mūsų tautiečių knibždėta knibžda. Jie čia ne tik poilsiauja, mėgaujasi koncertais, bet ir sportuoja atvirose sporto salėse bei sugeba nuotoliniu būdu dirbti sau įprastus darbus, o vaikai - mokytis.

Tokia galimybe pasinaudojo ir Klaipėdoje puikiai žinomi sporto klubų „Apelsinas“ vadovai, sveikos gyvensenos specialistai Tomas ir Kristina Kesminai. Jie čia atvyko su sūnumi Tauru, kuris kasdien keliasi 6 ryto ir per internetą tiesiogiai jungiasi į pamokas.

„Tenerifėje visur interneto ryšys yra labai geras, tad lietuviai, kurie gali dirbti iš namų, čia atvyksta ir jau yra apsistojusių ne po vieną mėnesį. Čia puikiai galima suderinti darbą ir poilsį“, - akcentavo T. Kesminas.

Savo darbus iš minėtos saulėtosios Kanarų salos atlieka ir Tomas su Kristina. Pastaroji iš Tenerifės veda treniruotes savo klientėms, daro įvairias tiesiogines transliacijas apie sveiką gyvenseną savo „Instagram“ ir „Facebook“ paskyrose, o Tomas dirba su įkurtos sveikos gyvensenos entuziastų bendruomenės „Be healthy be fit“ lyderiais, planuoja projektus, organizuoja įvairiausius sveikatingumo iššūkius.

 

Ispanijos vulkaninė sala, didžiausia iš septynių Kanarų salų Atlanto vandenyne, prie Afrikos krantų. Salos plotas - 2034 kv. km. Gyventojų - apie 933 tūkst.

 

Tenerifė įsikūrusi salyno centre, tarp Gran Kanarijos ir La Gomeros. Salą juosia kalnų virtinės. Salos centre stūkso 20 km skersmens, 3718 m aukščio, trečias pagal dydį pasaulyje Teidės vulkanas. Šis aukščiausias Ispanijos taškas yra natūrali kliūtis audringiems, drėgniems orams, atkeliaujantiems iš Vakarų Europos. Būtent saulėtas oras net žiemos metu dažnai traukia lietuvius.

„Tenerifėje su Kristina atšventėme gimtadienius - jos gimtadienis kovo 9 dieną, o mano - kovo 18 dieną. Čia mes pasirinkome gyvenimą ne viešbučiuose, o išsinuomojome apartamentus. Jau pakeitėme 3 vietas. Dar planuojame pabūti Tenerifėje, tad dar gal paįvairinimui ieškosimės ir naujos vietos“, - „Savaitės ekspresui“ pasakojo T. Kesminas.

Jie dabar yra įsikūrę Palm Mar miestelyje.

„Mūsų apartamentai - per 2 aukštus, 100 kvadratinių metrų su “džiakuzi„ balkone ir puikia terasa su nuostabiu vaizdu. Šiaip, jei nebūtų turizmo krizės dėl COVID-19, tie apartamentai kainuotų apie 200 eurų už parą, o mes dabar mokame 80 eurų. Girdėjome, kad lietuviai čia randa mažesnių apartamentų su vienu miegamuoju ir už 500-600 eurų mėnesiui“, - pasakojo klaipėdiečiai.

Anot jų, Tenerifės saloje žmonių judėjimas nėra ribojamas, veikia sporto klubai, prekybos centrai, kavinės ir restoranai.

„Čia galima sportuoti sporto klubuose. Jie gali veikti, neviršijant 33 proc. leistino klientų skaičiaus. Grupėse treniruotės vyksta iki 4 asmenų, įskaitant trenerį“, - sakė T. Kesminas.

„Kas antrą dieną bėgiojame krosus, takai, promenados - labai gražios. Čia labai populiarus bėgimas. Tiesa, bėgioti reikia užsidėjus kaukes. Ispanai labai drausmingi, jei gatvėje ar parduotuvėje nuo nosies nusmunka kaukė, draugiškai parodo - užsitempk aukščiau“, - įspūdžiais dalijosi Tomas ir Kristina.

Tenerifėje Tomas su sūnumi Tauru išbandė kaitavimo pramogas, su banglentėmis pasikinkė bangas, aktyviai treniruojasi ir padelio teniso bei krepšinio aikštynuose.

Be to, jau ne kartą kopė į kalnus, kur yra keli šimtai įvairiausio sudėtingumo trasų, taip pat vaikščiojo po įspūdingo grožio Tenerifės parkus ir kasdien mėgaujasi saulėtu oru. Taip pat Kesminai turėjo puikią galimybę Tenerifėje klausytis Vaido Baumilos koncerto. Į jį buvo susirinkęs nemažas būrys lietuvių.

Kesminus maloniai stebina Tenerifės kainos - kavos puodelį Atlanto vandenyno pakrantėje, panoraminėje terasoje, galima nusipirkti už 1,2 euro. Be to, jie rado puikią kavinę, kur sotūs pusryčiai kainuoja vos 3,5 euro.

„Pavyzdžiui, litras A95 benzino kainuoja vos 0,82 euro centus. Čia daugeliui prekių PVM - tik 7 procentai. Tai puikus pavyzdys Lietuvos valdžiai“, - akcentavo klaipėdiečiai.

Sidebar placeholder