kodėl negalite miegoti ant dviejų pagalvių?

Tikėk - netikėk: Prietarai, kodėl negalite miegoti ant dviejų pagalvių?

Kai kurie žmonės miegui naudoja ne vieną, o dvi pagalves - jie sako, kad taip miegoti daug patogiau. Vieni papildomą pagalvę deda šalia, kiti - ant viršaus, kad ji būtų aukštesnė.

Tačiau gydytojai šiuo klausimu turi savo nuomonę, o liaudies prietarai sako, kad taip daryti negalima.

Ar kenksminga miegoti ant dviejų pagalvių ir kokiais atvejais antroji pagalvė tiesiog būtina. 

Ką reiškia miegoti ant dviejų pagalvių - prietarai

Kiek pagalvių turi būti ant lovos - prietarai sako, kad tik viena, o ant dviejų pagalvių griežtai draudžiama miegoti visiems.

Štai ką prietarai sako apie pagalves:

  • Vienišas žmogus, kurio lovoje yra dvi pagalvės, negalės susirasti antrosios pusės - Visata signalizuoja, kad lova nėra tuščia ir partneris nereikalingas;
  • vaikas, kuris miega ant dviejų pagalvių, užaugs nesaugus, nesugebės pasirinkti ir išreikšti savo nuomonės, bus įmestas "tarp dviejų ugnių";
  • Pagyvenęs žmogus, kuris miegos ant dviejų pagalvių, nusivils savo gyvenimu - antroji pagalvė jam primins vienatvę.

Kalbant apie šeimos žmones, būrėjos įspėja tik tuos, kurie kurį laiką yra vieni - sakoma, kad negalima naudoti santuokinės pagalvės, antraip tai sukels neištikimybę.

Tačiau kitas omenis sako priešingai: nuimti nuo lovos santuokinės pagalvės negalima dėl tos pačios priežasties - kad būtų išvengta neištikimybės.

Kuriuo iš šių ženklų tikėti ir ar ištekėjusi moteris gali miegoti ant dviejų pagalvių, ar ne - čia kiekvienas sprendžia pats. 

Kiek iš tikrųjų turėtų būti pagalvių ant lovos

Gydytojai neurologai ir somnologai, pataria vadovautis logika: vienas žmogus - viena pagalvė ir paaiškina, kodėl negalima miegoti ant aukštos pagalvės.

Miegoti ant dviejų pagalvių gana sunku - žmogaus galva pradeda slysti ir kristi, o tai sukelia kaklo raumenų įtampą visą laiką, kol miegame.

Todėl pabudęs žmogus jaučia nuovargį, kaklo skausmą ir galvos skausmą.

Pediatrai ir visai nerekomenduoja naudoti pagalvių kūdikiams, o vietoj to po vaiko galva pakloti ketvirčiais sulenktą sauskelnes.

Tačiau tuo pat metu jums reikia dar vienos pagalvės lovoje, bet ne po galva.

Gydytojai pataria antrą pagalvę dėti tarp kojų: ji palaiko normalų jų lygį ir palankiai veikia laikyseną, todėl sumažėja apatinės nugaros dalies apkrova ir atsipalaiduoja klubai.

Be to, papildoma pagalvė apsaugo nuo naktinių spazmų, kurie atsiranda dėl nepatogios kojų padėties.

Be to, ekspertai nustatė, kad žmonės, kurie miega su pagalve tarp kojų, rečiau kenčia nuo apnėjos - miego metu sustoja kvėpavimas.

Faktas tas, kad taisyklinga kūno padėtis užtikrina optimalų kraujotakos sistemos darbą ir visi organai gauna visavertę mitybą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder