Tomas Gudėnas: „Tailandas – pasaulinio lygio sveikatos ir išgijimo sostinė”

Jogos ir meditacijos mokytojas, sąmoningumo ugdytojas Tomas Gudėnas pirmą kartą Tailande apsilankė prieš septynerius metus ir nuo to laiko vis sugrįžta pasisemti šios šalies gėrio. 

Kaip teigia Tomas, Tailandas visad traukia savo turtinga gamta, gamtos stebuklais ir, žinoma, tailandietiškais masažais.

Tomas dalinasi savo Tailando patyrimais ir pasakoja apie gydomuosius menus, budistinės kultūros ypatumus bei sąmoningą keliavimą.

– Kokį vaidmenį Tailandas turi jūsų jogos, meditacijos, saviugdos praktikose?

Tailandas yra tikra pasaulinio lygio sveikatos ir išgijimo sostinė. Be to, šioje šalyje klęsti Budos mokymas. Man asmeniškai šioje šalyje yra aktualiausi gydomieji menai, žinomi kaip „Nuad Thai” arba Tailando masažas. Juk kai jaučiamės gerai, visi veiksmai tampa daug efektyvesni.

– Kokiose Tailando vietose jums teko lankytis ir kurios iš jų paliko didžiausią įspūdį?

Šiaurėje esantis Chiang Mai miestas yra vasarinė Karaliaus rezidencija. Tai – kultūros ir edukacijos slėnis. Mieste yra apie 300 įspūdingų Budistinių šventyklų, kurios prideda žavesio šiam jaukiam miestui.

O svarbiausia – tai gydomųjų menų meistrai, kurie savo prisilietimu paleidžia įtampas ir atstato organizmo funkcijas. Čia tokių meistrų tūkstančiai. Netgi pačio paprasčiausio masažo salono darbuotojai dažnai atlieka savo darbą taip, kaip net nežinojau, kad įmanoma. O meistrai savo prisilietimu pakeičia gyvenimus. Šis miestas apsuptas kalnais su įspūdingomis olomis, karštosiomis versmėmis ir kriokliais.

Pietuose paliko įspūdį įvairios salos, kuriose susipina neįtikėtini gamtos vaizdai, vietinių svetingumas ir nuostabios sąlygos poilsiui, sveikatingumui ir nuotykiams.

Koh Tao – tai nardymo rojus. Koralų rifai, milžiniški jūrų vėžliai ir margaspalvės žuvytės sutinka kiekvieną plaukiką savo blizgesiu.

Pietuose esantis Tailando regionas Krabi – tai pasakiškų uolų karalystė. Fantastiški paplūdimiai ir karštosios versmės sustabdo laiką, o ir verčia planuoti grįžimą atgal.

– Be ko neįsivaizduojate savo viešnagės Tailande?

Be masažo ir neįtikėtinai skanaus ir sveiko maisto.

– Indija ir Tailandas. Kokius įvardintumėte esminius skirtumus ir panašumus tarp šių šalių?

Šios šalys panašios savo dvasingumu, dar gyva protėvių kultūra, neįtikėtinu kultūriniu palikimu. Tailandas išsiskiria savo tvarka, švara ir įvairove. Čia keliauti daug lengviau, turistinė prasme Tailandas yra daug patogesnis už Indiją.

– Kas budistinėje kultūroje jus žavi labiausiai?

Paprastumas, širdingumas ir ramybė. Buda buvo jogas, kuris praktikavo meditaciją, patyrė esmines sąmonės transformacijas, vadinamas nušvitimu, ir pradėjo mokinti savo atradimus.

Budizmas iki dabar naudoja daugybę Indijos dvasinių mokymų terminų. Man kaip Jogui jie suprantami, dėl to džiaugiuosi, kai galiu pasisemti patirties iš gyvų tradicijos nešėjų.

– Viename iš savo tekstų teigiate, kad “daugelis dvasią ugdančių mokymų pavirto manipuliacijų religijomis”. Kaip žmogui, pradėjusiam žengti dvasingumo keliu, atskirti kas tikra, o kas – manipuliacijos?

Dažniausiai atskiriame per patirtį. Jei nėra patirties, labai lengva suklysti. Dažnai būnant šalia didingo mokytojo lengva to net nepastebėti ir užkibti už gundančių šarlatanų pažadų. Tik studijuojant ir lavinant save ateina supratimas, kuo galima pasitikėti.

– Ką patartumėte ar palinkėtumėte ketinantiems leistis į kelionę Azijoje, su tikslu praturtinti savo vidinį pasaulį bei ugdyti sąmoningumą?

Patarčiau dažniau aplenkti didelės turistines vietas ir stengtis pamatyti gyvus žmones. Pamatyti jų buitį. Šiuolaikiniai vakariečiai gali daug išmokti iš Azijos gyventojų. Čia daug stipresnis bendruomeniškumas, geresnė psichinė sveikata ir aukštesnis laimės lygis. Taip pat patarčiau apsilankyti meditacijos centre, sveikatingumo praktikose ar tiesiog pasilepinti SPA procedūrose.

O taip pat nesijaudinkite, jei kas vyks ne pagal jūsų planą. Prisiminkite, kad kultūra čia skiriasi. Žmonės masto kitaip. Netikėtumus priimkite kaip pamoką ir leiskite situacijai nuvesti jus į augimą.

Daugiau lietuvių pasakojimų apie Tailandą rasite čia.

Visais atradimais ir patarimais, aktualiais keliaujantiems į Tailandą, dalinamės Facebook grupėje Tailandiečiai. Prisijunkite!

Naudingos nuorodos keliaujantiems į Tailandą

Viešbučių užsakymas: Booking.com ir Agoda
Viešasis transportas ir pervežimai: 12Go
Ekskursijos ir pervežimai: Klook
Atgalinio bilieto rezervacija: Onward Ticket
Neįvykusių skrydžių kompensacija: Skycop
Virtuali SIM kortelė: Airalo
Visa informacija vienoje vietoje:
Tailando atmintinės  |  Kelionių maršrutai

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder