Princesė Diana

"Travoltos suknelė": kas žinoma apie prabangiausią princesės Dianos aprangą

Daugelis Velso princesės Dianos vakarinių įvaizdžių, kuriuos ji vilkėjo 1980 ir 1990 m., išlieka aktualūs ir šiandien, nes buvo parinkti su skoniu, o juos kūrė vieni geriausių to meto mados dizainerių.

Tikriausiai po vestuvinės suknelės šis drabužis yra pats garsiausias iš tų, kuriuos dėvėjo Lady Di.

Tačiau vis dėlto viena iš labiausiai atpažįstamų, garsiausių ir brangiausių išlieka prabangi tamsiai mėlyna princesės suknelė, kurią ji pirmą kartą vilkėjo 1985 m. lapkričio mėn. iškilmingoje vakarienėje Baltuosiuose rūmuose.

Tų pačių metų rudenį Diana su vyru princu Čarlzu lankėsi JAV tuometinio prezidento Ronaldo Reigano ir pirmosios ponios Nensi Reigan kvietimu.

Vakariniam renginiui ji pasirinko ilgą tamsiai mėlyną tinklinę suknelę su apnuoginta, nuleista pečių linija.

Aprangos autorius - britų kurjeris Victoras Edelsteinas, tais metais sukūręs jai ne vieną suknelę.

Bendradarbiauti su juo per privačias konsultacijas dėl garderobo ir stiliaus Dianai devintojo dešimtmečio pradžioje rekomendavo Anna Harvey, tuo metu dirbusi "Vogue" redaktoriaus pavaduotoja.

Organizatorių nuotr.

Pats V. Edelsteinas vėliau prisiminė, kad užsakymą princesė gavo tiesiog jo dirbtuvėse.

Kartą pas jį atėjusi Diana pamatė bordo spalvos suknelės variantą ir paprašė, kad jis jai sukurtų tokią pačią suknelę, tik tamsiai mėlynos spalvos, tikriausiai tam, kad derėtų prie safyrų, kuriuos ji labai mėgo, ir jos akių spalvos.

Suknelė buvo pasimatuota jos privačiuose apartamentuose Kensingtono rūmuose.

Teigiama, kad po to princesė buvo taip sužavėta galutiniu rezultatu, kad nuskubėjo parodyti suknelę savo vyrui princui Čarlzui, o jis pasakė, kad ji gražiai su ja atrodo ir kad ji puikiai derės prie papuošalų.

Ar tai tiesa, ar ne, nežinoma, nes poros santykiai nebuvo paprasti, tačiau šio dizainerio pasakojimo niekas nepaneigė.

Kai Diana šią gražią suknelę vilkėjo renginyje Baltuosiuose rūmuose, visų žvilgsniai buvo nukreipti tik į ją, tačiau tada nutiko tai, kas šį įvaizdį ir tą vakarą pavertė istoriniu - jaunas aktorius Džonas Travolta, kuris taip pat dalyvavo renginyje, pakvietė princesę šokti.

Kitą dieną poros, sklendžiančios vestibiuliu skambant muzikai iš jo 1977 m. filmo "Šeštadienio nakties karštligė", nuotraukos pasklido po visus laikraščius, o britės suknelė tapo žinoma kaip "Travoltos suknelė".

Pats aktorius iki šiol prisimena tą vakarą ir sako, kad šią suknelę galėtų nupiešti iš atminties, nes ji buvo ypatinga.

O štai pakviesti Lady Di šokti aktoriui pasiūlė tuometinė vakaro šeimininkė - pirmoji ponia Nancy Reagan.

"Nesitikėjau, kad būsiu paragintas šokti su princese Diana! Tai buvo tarsi sapnas. Prieinu prie jos, paliečiu jos petį, paprašau šokti.

Ji atsisuka ir, pamačiusi mane, taip žavingai ir šiek tiek liūdnai šypsodamasi, priima mano kvietimą. Ir mes šokame. Kaip pasakoje", - viename interviu pasakojo Džonas Travolta.

Gyvendama Diana dažnai vilkėjo "Travoltos suknelę" visuomeniniuose pasirodymuose, ja pozavo ir paskutiniam savo portretui, kurį sukūrė lordas Snowdonas (buvęs princesės Margaret vyras).

Tačiau prieš pat mirtį 1997 m. automobilio avarijoje ji ją pardavė garsiajame "Christie's" labdaros aukcione.

Už parduotą paveikslą gauti pinigai buvo skirti Karališkosios Marsdeno ligoninės vėžio fondui ir AIDS fondui.

Ją įsigijo moteris iš Floridos Maureen Dunkel už 100 000 svarų sterlingų (šiandien apie 122 000 JAV dolerių) kartu su devyniomis kitomis anksčiau princesei priklausiusiomis suknelėmis.

"Travoltos suknelė" tuomet buvo brangiausia aukcione parduota suknelė. Dunkel kolekcijoje suknelė buvo saugoma gana ilgai, tačiau 2011 m. moteris bankrutavo, todėl buvo priversta šį drabužį ir kitus Dianai priklausiusius pirkinius išleisti į aukcioną, tačiau parduoti "Travoltos suknelę" (ir dar šešis princesės atvaizdus) jai tada nepavyko.

Tik po kelerių metų, 2013 m. kovo 19 d., kolekcininkei ir aukcionų vedėjai Kerry Taylor pavyko parduoti šią nuostabią aksominę suknelę aukcione Londone už 240 000 svarų sterlingų.

Kaina buvo stulbinanti, todėl suknelė tapo brangiausiu aukcione parduotu daiktu.

Suknelę nusipirko neįvardytas vyras, buvo tik pranešta, kad jis yra "britų džentelmenas, suknelę nusipirkęs kaip staigmeną žmonai pradžiuginti".

Tačiau po metų drabužis vėl buvo pateiktas pardavimui.

2019 m. suknelė buvo parduota už 264 tūkst. svarų sterlingų labdaros organizacijai "Historic Royal Palaces", kuri rūpinasi karališkomis relikvijomis.

Vėliau ji pateko į karališkąją kolekciją ir dabar priklauso rūmams.

Šaltinis: tsn.ua

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder