Trys savaitės Gvatemaloje: „Mitas, kad be ispanų kalbos ten prapulsi“

„Trijų savaičių Gvatemalai pažinti visiškai pakanka, buvo galima į šią kelionę ir Belizo Karibų pakrantę įtraukti“, - sako neseniai iš Gvatemalos grįžusi Sigita Bukučinskaitė.

„Gvatemala - tai 37 ugnikalniai, 3 iš jų aktyvūs, ežerai, džiunglės, majų ir ispanų kolonistų kultūra, majų piramidės, kava, kakava, kardamonas, orchidėjos, gyvūnija, gatvės maistas, spalvos, tik vandens keliais pasiekiamos vietos“, - vardija keliautoja ir su „Vakarų ekspreso“ skaitytojais dalijasi Gvatemalos vaizdais ir trumpu pasakojimu apie šią kelionę.

Tai savarankiškai planuota kelionė. „Skrydžiai į Centrinę Ameriką vis dar sąlyginai pigūs, tikrai galima rasti gerų pasiūlymų“, - tikina S. Bukučinskaitė.

Pati Gvatemala, pasak jos, vidutinio brangumo šalis, išlaidos priklauso nuo kelionės laiko ir vietos.

„Mes keliavome savaitę tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, kai viešbučių kainos daug aukštesnės nei įprastai, nes vietiniai mielai keliauja po savo šalį. Didesnių kainų, matyt, reikėtų tikėtis ir norint keliauti Velykų laikotarpiu“, - pasakojo moteris.

Keliautojai Gvatemaloje gerą įspūdį paliko vietinis maistas. Nors ten yra restoranų europinėmis kainomis, galima pasitenkinti gatvės maistu už kelis eurus. Vynas dažniausiai tiekiamas čilietiškas.

„Nors Gvatemala - kavos šalis, viešbučiuose tiekiama tirpi kava. Natūrali kava beveik visa eksportuojama ir nėra pigi, pavyzdžiui, prekybos centre 250 g kavos kainuoja apie 7 eurus. Kavą ir kardamoną į Gvatemalą atvežė vokiečiai. Garsiausios ir seniausios kavos plantacijos turi vokiškus vardus“, - pasakojo keliautoja.

Didelį įspūdį lietuvei paliko veikiantys ugnikalniai. Tad ketinantiems aplankyti Gvatemalą ji rekomendavo išbandyti kokį nors ugnikalnio žygį, žinoma, jeigu leidžia fizinės galimybės.

„Reikėtų paminėti, kad Gvatemaloje gana ilgai tenka keliauti nuo vienos lankytinos vietos iki kitos. Nors, atrodo, atstumas nėra didelis, kilometrų nėra tiek daug, bet dėl kalnuoto reljefo, “turist shutles" autobusų amžiaus ir vairuotojų kvalifikacijos pačios kelionės trunka ilgai.

Internete rašoma, kad vairuoti patiems Gvatemaloje nerekomenduojama, bet mums gatvės ir autostrados pasirodė tikrai puikios. Yra serpantinų, bet jie ne baisesni nei kur nors kitur kalnuose", - kelionės detalėmis dalijosi S. Bukučinskaitė.

Pasak lietuvės, šioje šalyje jie jautėsi visiškai saugiai. Vietiniai draugiški ir geranoriški.

„Dar vienas mitas, kad be ispanų kalbos Gvatemaloje prapulsi. Neprapuolėm. Viską, ką reikėjo, supratome ir išsiaiškinome“, - patikino keliautoja.

Ketinantiems keliauti į Gvatemalą moteris patarė šioje šalyje prieš atsiskaitant pasiteirauti apie mokesčius.

„Pavyzdžiui, padarius rezervaciją per booking.com kortelės mokesčiai dažniausiais jau būna įskaityti. Kitaip gali būti taikomas iki 10 proc. siekiantis kortelės mokestis. Miestuose yra bankomatai, džiunglėse reikia grynųjų. Eurus keičia tik vienas Gvatemalos bankas. Viešbučiuose ir hosteliuose galima atsiskaityti kortele“, - kelionės detalėmis dalijosi S. Bukučinskaitė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder