V. Mitalui patinka pūsti ekonomikos burbulus

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas nepritaria siūlymui įvesti visuotinį nekilnojamojo turto mokestį, nes, anot jo, gerai, kad rinka yra aktyvi. O kas bus, jei rinka perkais, burbulas sprogs ir kils ekonomikos krizė?

„Laisvūnui" Mitalui tai vargu ar rūpi, nes jis, kaip užkietėjęs liberalas, žino, jog per krizes labiausiai kenčia paprasti žmonės.“, - ironizuoja dienraštis „Vakaro žinios" „Elito naujienose".

Galima rasti įvairių priežasčių nepritarti mokesčiams ir konkrečiai šiam mokesčiui. Pavyzdžiui, galima svarstyti, kad jis neteisingas arba apgailestauti, kad jis uždės naštą ir paprastiems, turtų neprikaupusiems piliečiams.

Tačiau Mitalas yra Laisvės partijos atstovas, paprasti piliečiai jam nerūpi, todėl ir jo motyvai nepritarti mokesčiui kiti.

Anot „laisvūno", mokesčio nereikia, nes aktyvi rinka ir augančios nekilnojamojo turto kainos yra ne trūkumas, o privalumas. Mitalas trūkumų nemato, nors ir ekonomistai, ir Lietuvos bankas įspėja apie pavojingą burbulą.

Kaip žinoma, kai burbulai sprogsta, kyla krizės. Gal Mitalas apie tai nėra girdėjęs?

Be abejo, girdėjęs, tačiau viskas priklauso nuo požiūrio į krizes. Paprastiems piliečiams krizė asocijuojasi su veržiamais diržais ir nedarbu, jų tokie dalykai nevilioja.

Kita vertus, Seimo nariai per krizes nenukenčia, o turtingi žmonės dažnai dar labiau praturtėja. „Laisvūnams" toks scenarijus turbūt atrodo visai patrauklus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder