Vasaros pramogos: ko nevalia pamiršti leidžiantis į žygį su vaikais?

Dažnam padvelkus vasariškiems orams prabunda ir nuotykių troškimas: saulės spinduliai vilioja pasimėgauti gamtos teikiamais malonumais, pavyzdžiui, atgaivinančiu žygiu ar išvyka miškan su nakvyne.  

Tam, kad savo pirmaisiais šių metų vasaros nuotykiais gamtoje galėtumėte pasimėgauti iš visos širdies, priminsime jums keletą svarbių išvykos komponentų: maistas, patogumas, saugumas. 

Dienos valgiai – komfortiškai ir su laužo aromatu 

Pagalvojus apie laužu kvepiančius pietus gamtoje jau dabar ištįsta seilė? Patikėkite, ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Jie ypač išalksta po intensyvaus žygio.  

Pasirūpinkite, kad valgis jūsų išvykoje teiktų didžiausią įmanomą malonumą ir mažiausiai rūpesčių.

Tam, kad šis lūkestis taptų realybe, jums pravers kokybiška kepsninė. Jei pirmiausia į mintį atėjo didžiulis lauko grilius, kurį sunku pajudinti iš vietos, galime jus nuraminti, jog dabar yra galimybė įsigyti ir smulkesnių, kompaktiškų, lengvai surenkamų ir išrenkamų kepsninių.  

Kepsninėms naudojamos medžio anglys nepalieka daug pelenų ir neturi jokių priemaišų, galinčių iškreipti maisto kvapą. Jei ir įneša kokio aromato – tai tik minėto natūralaus laužo dvelksmo.  

Prekybos centro internete „Varle.lt“ ekspertė Alina Kazakevič patikslina: „Geros kepsninės gali įkaisti iki 400℃ karščio, temperatūrą galite reguliuoti patys.

Tiesa, kepsninė – pavadinimas apgaulingas, nes šis įrenginys leis jums kepti ir skrudinti patį įvairiausią maistą, nuo mėsos ir daržovių iki picos, sausainių, pyragų ir duonos.

Mėgautis ką tik pagamintu maistu gamtoje yra tikra pramoga visai šeimai, o gera kepsninė šia pramoga leis pasimėgauti maksimaliai.“ 

Kėdės ir tentai – patogumui, apsauga nuo saulės – saugumui  

Ragaudami sultingus patiekalus iš kepsninės, jaukiai įsirangykite sulankstomoje kėdėje.

Sulankstomų ir lengvai transportuojamų turizmo kėdžių yra begalė pasirinkimų: kietų ir minkštų paviršių, didesnės ir mažesnės, su atrama ir be jos, gerai pasirinktos kėdės dėl savo tvirtos ir atsparios medžiagos jums užtikrins ilgalaikį naudojimą. 

Nepamirškite, jog vasarą privalu pasirūpinti ir apsauga nuo saulės, kad nejučia skaudžiai neįdegtumėte odos.

Pasislėpti nuo intensyvių saulės spindulių padės didelis sulankstomas skėtis-tentas, turintis apsaugą UV spinduliuotei, vėjui ir drėgmei.

Paprastai išlankstomas, lengvas ir kompaktiškas skėtis priglaus jus į pavėsį ir apsaugos nuo vėjo gūsių pietaujant, skaitant ar tiesiog atsipalaidavus mėgaujantis žaliuojančios gamtos vaizdais. 

Kalbant apie apsaugą nuo saulės, SPF kremai, ruošiantis į žygį vasaros metu, yra tiesiog privalomi. Jei į gamtą leisitės kartu su vaikais, yra apsauginių kremų ir fluidų, specialiai pritaikytų vaikų odai.

Taip pat yra atskirų SPF kremų jūsų veido odai, kūno losjonų, o jei ketinate pasimėgauti maudynių malonumais, patariama naudoti vandeniui atsparų SPF veido ir kūno losjoną, tam kad po kiekvienų maudynių nereiktų tepti naujo kremo sluoksnio. 

Saugumas – svarbiausia: pasirūpinkite išlikimo reikmenimis  

Leidžiantis kelionėn į gamtą, niekada nežinai, kokių pavojų gali ištikti.

Todėl verta pasirūpinti išlikimo reikmenimis – atsarga gėdos nedaro.

Tam, kad nereiktų visų smulkių išlikimo reikmenų pirkti po vieną atskirai, galima įsigyti išlikimo rinkinį, kuriame rasite viską, ko gali prireikti jūsų saugumui.

Prekybos centro internete „Varle.lt“ specialistė Alina Kazakevič papildo: 

„Rinkinyje, kuris dar vadinamas išgyvenimo pakuote, rasite išgyvenimo kortelę (patvari, iš nerūdijančio plieno pagaminta kortelė, į kurią įeina skardinių atidarytuvas, peilis, atsuktuvas, liniuotė, butelių atidarytuvas, veržliaraktis, pjūklas, skylė pavadėliui ar ratams pritvirtinti), terminę antklodę, atidaromą kompasą, gelbėjimosi švilpuką, didelį magnio titnagą ir kitus svarbius reikmenis, kurie visi sudėti į kompaktišką dėklą.“ 

Nepamirškite patikimo ir galingo žibintuvėlio.

Renkantis prožektorių naudinga yra atkreipti dėmesį į baterijos talpą – tokį žibintuvėlį galėsite ramiai naudoti ilgą laiką, be rūpesčio, kad prireiks pakartotinio įkrovimo.

Be to, galingi prožektoriai užtikrina didelį apšvietimo plotą, todėl tamsiuoju paros metu galėsite jaustis saugūs. 

Išmanūs prietaisai nuo uodų ir kaip nelikti be ryšio? 

Tiesa, saugumas neapsiriboja vien išlikimo reikmenimis.

Svarbu turėti omenyje ir apsisaugojimą nuo uodų ir kitų vabzdžių.

Juk nenorite, kad niežtinti oda apkartintų jūsų pramogas gamtoje.

Puiki apsauga nuo uodų yra elektroniniai uodų repelentai: įkraunami aparačiukai, kuriuos tereikia pastatyti jūsų stovyklavietės vietoje ir būsite apsaugoti nuo uodų net 20m2 spinduliu. 

Be abejo, vienas iš saugumo garantų yra nuolat įkrautas ir puikiai veikiantis telefonas.

Tam, kad telefonas nepavestų jūsų ir žygyje, verta su savimi turėti nešiojamą įkroviklį, vadinamą power bank‘ą. Tokiu būdu telefono bateriją galėsite papildyti ir šalia nesant elektros lizdo. 

Sočiam, patogiam ir saugiam stovyklavimui užtikrinti reikia visai nedaug.

Visgi pasibaigus šaltajam laikotarpiui ir prasidėjus vasaros sezonui verta perkratyti turimą stovyklavimo įrangą ir atsikratyti to, kas, galbūt, jau sugedę, pasenę ir nebetarnauja.

Atsinaujinę esminius turizmo reikmenis galėsite ramia širdimi leistis į išsvajotą žygį jau tikra vasara kvepiančioje gamtoje! 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder