Vienas garsiausių baleto solistų Nerijus Juška nesuvaldė ašarų: „Ši tema labai jautri“

Vienas žinomiausių Lietuvos baleto primarijų, baleto mokyklos įkūrėjas Nerijus Juška ne vieną dešimtmetį džiugina savo meistriškais pasirodymais scenoje. Nerijus baleto meno moko ir vaikus, kurie nori sekti jo pėdomis.

Besidalindamas įvairiomis istorijomis Nerijus prisiminė vieną įsimintiną nutikimą, kurio negali pamiršti iki šiol. 

„Viskas vyko senais laikais, kai žiūrovai dar galėdavo užlipti į sceną ir įteikti gėlių asmeniškai. Atšoku princą, nusilenkinėju, visiems gėles neša. Žiūriu, mano draugelis ateina su tinkleliniu maišeliu, kuriame degtinės butelis ir dar kažkas įdėta.

Visi žiūrovai, visi artistai pradėjo juoktis. O man nors po lapais slėptis... Atnešė ir įteikė tą butelį”, – kuriozinės situacijos prisiminimais dalinosi N. Juška

Nors Nerijų dauguma įpratę matyti besišypsantį ir geros nuotaikos, jo gyvenime būta ir liūdnų akimirkų. Likus vos dviem dienoms iki spektaklio N. Juška iš kitų žmonių sužinojo, kad šis jo pasirodymas, kuris buvo paskelbtas kaip jubiliejinis, bus... paskutinis.

Baleto meistras neslepia liūdesio, kad viskas taip susiklostė ir džiaugiasi, kad turėjo kelias dienas tam pasiruošti. „Prisiminus mano paskutinį spektaklį didžiojoje scenoje...

Čia labai jautri tema. Buvo paskelbtas ne mano paskutinis spektaklis, ne mano atsisveikinimo spektaklis, ne toks, kad žiūrovas suprastų, jog Nerijus Juška pasirodys paskutinį kartą.

Tas spektaklis buvo pavadintas tiesiog jubiliejiniu. O tai yra du skirtingi dalykai“, – LNK laidoje „Šeškinės 20“ su liūdesiu pasakojo Nerijus Juška

Tačiau baleto primarijus nenorėjo visko taip paprastai užbaigti, todėl sugalvojo žiūrovams po spektaklio surengti solo pasirodymą. „Negalėjau taip visko palikti.

Todėl susitariau su artistais, su garsistu, perspėjau personalo darbuotojus, kad po spektaklio aš vis dėlto noriu padaryti savo paskutinį šokį. Net dabar pasakojant mano balsas pradeda virpėti ir kaupiasi ašaros.

Tu nusisuki nuo žiūrovų paskutinį kartą, uždanga užsidaro, žiūrovai ploja, ir aš nurodau daugiau uždangos nebeatidaryti“ - su ašaromis akyse, LNK laidoje „Šeškinės 20“ jautrų atsisveikinimą su teatro scena pasakojo Nerijus Juška.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder