Vienas garsiausių šalies muzikos grojaraščių šalina itin išpopuliarėjusį kūrinį: ragina visus

(2)

Vienas didžiausių šalies muzikos grojaraščių „M.A.M.A. TOP 40“ pirmadienį nusprendė pašalinti itin išpopuliarėjusį kūrinį „Ko Tau Reikia“, kurį atlieka sparčiai populiarėjantys atlikėja Adrina kartu su grupe „Hypocrite“.

Tai nuspręsti padaryti sulaukus klausytojų pastabų ir atradus Rusijoje išleistą kūrinio atitikmenį „Позвони“ (liet. Paskambink), atliekamą atlikėjų DJ Smash ir Nivesta.

„M.A.M.A. TOP 40“ – tai kas savaitę atnaujinamas lietuviškos muzikos grojaraštis pasiklausymo platformoje „Spotify“, kurio kūriniai nuskamba ir tuo pačiu pavadinimu net dešimtyje radijo stočių skambančią radijo laidą, rašoma pranešime spaudai.

Pasak grojaraščio vyriausiojo redaktoriaus Eimanto Rimkaus, tai analogų neturinti situaciją, kuri priverčia dar atsakingiau atrinkinėti kūrinius ir atkreipti dėmesį šalies atlikėjų kūrybą.

„Kiekvieną savaitę klausytojams siūlome muzikines naujienas ir supažindiname su populiariausiais lietuviškais kūriniais. Kūriniui „Ko Tau Reikia“ kopiant vis į aukštesnes grojaraščio pozicijas, neabejotinai klausytojai skyrė vis daugiau dėmesio, dėl šios priežasties sulaukus pastebėjimų – ėmėme analizuoti jį. Rezultatai išties šokiravo – jau vykstant neišprovokuotam aktyviam Rusijos karui Ukrainoje. Būtent priešiškoje šalyje, Rusijoje, buvo išleistas atlikėjų DJ Smash ir Nivesta kūrinys „Позвони“ (liet. Paskambink). 2023 metų gegužės 5 dieną atlikėja Adrina kartu su grupe „Hypocrite“ išleido lietuviškąjį atitikmenį „Ko Tau Reikia“. Negalime likti abejingi ir nereaguoti į susidariusią situaciją. Dėl šios priežasties ir nesulaukus autorių paaiškinimo, esame priversti užkirsti kelią šio rusiško atitikmens propagavimui ir konkuravimui su autorinėmis Lietuvos atlikėjų dainomis“, – teigia redaktorius.

Grojaraščio „M.A.M.A. TOP 40“ autoriai ragina atkreipti dėmesį ir radijo stočių redaktorius, sudarant muzikos grojaraščius, kad išvengtume kūrinių plagiavimo ateityje bei suteiktume originalius kūrinius kuriantiems autoriams visas galimybes patekti į jų grojaraščius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder