Vos 15-os tėčio netekusi Neringa Nekrašiūtė: „Skausmas dėl jo netekties dingo tik susilaukus vaikų“

(1)

Dainininkė, aktorė, TV filmų garsintoja, grupės „La Forza“ narė Neringa Nekrašiūtė tėčio neteko kai jai tebuvo 15 metų. Kaip pati sako, šis netekties skausmas ją lydėjo labai ilgą laiką:

„Tėčio netekau anksti, bet jis paliko beprotiškai gilų įspūdį mano gyvenime. Skausmas dėl jo netekties dingo tik susilaukus savo vaikų.

Juose aš matau savo tėtį, jo genus, jo palikimą ir pratęsimą. Dėl to aš labai laiminga, tai užpildo netekties tuštumą”, - atvirauja Neringa.

Išties, tas ryšys su Anapilin iškeliavusiu tėčiu, tarsi nematoma gija, iki šiol yra: „Vieną vakarą aš pagalvojau, kad labai norėčiau pasikalbėti su tėčiu...

Bet kaip kalbėti su iškeliavusiais Amžinybėn? Tuomet kilo mintis parašyti jam laišką: taip ir gimė viena pirmųjų mano dainos eilučių: „Mano Tėve, Tau rašau...“, - dainos tėčiui gimimo istoriją pasakoja Neringa.

Kūrėja atvira: į šią dainą, kuriai pirmą kartą pati parašė ne tik muziką, bet ir žodžius, tilpo visa jos vaikystė: „Gimiau muzikanto ir aktorės šeimoje: mano tėtis fantastiškai grojo gitara, būgnais, rašė eilėraščius.

Jis buvo melomanas: namuose jau tais laikais turėjome garso aparatūrą, plokštelių, įrašų kolekcijas, tad kokybiškos muzikos klausiau nuo kūdikystės“, - tarsi prisiminimų knygą vartydama pasakoja Neringa, kuri, pasirodo, greičiau išmoko dainuoti nei kalbėti: „Pusantrų metukų aš uždainavau „Queen'ų"  „Bohemian Rhapsody" ir mano mama liko be amo, apsipylusi ašarom.

Tai buvo ne ištarti, o pirmieji sudainuoti žodžiai: Mama...ūūū...",  - gražiausius vaikystės momentus prisimena dainininkė.

Šiandien Neringa pristato akustinį dainos tėčiui variantą: „Oficialią dainos „Mano Tėve“ versiją atliekame su muzikiniu projektu „La Forza" ir daina jau turi savo muzikinę išraišką“, - pasakoja Neringa, - „bet muzikantas yra toks žmogus, kuris ieško vis kitų muzikinės išraiškos formų, kito skambesio, tad pagalvojau, kad būtų įdomu atlikti akustinę šios dainos versiją“, - akustinės dainos tėčiui gimimo priešistorę prisimena kūrėja.

Šį sumanymą Neringai padėjo įgyvendinti vienas talentingiausių gitaros virtuozų Giedrius Balčiūnas - Mr. Jumbo.  „Jis fantastiškas muzikantas!

Giedrius toks talentingas, aukščiausios klasės žmogus - orkestras! Jis ne kartą man pagelbėjo muzikiniais ir vizualiniais sprendimais, o šį kartą sukūrėme vaizdo klipuką iš pirmo dublio, kurį filmavo Indrė, Giedriaus žmona.

Tai buvo nesuvaidinta, nesurežisuota ir auksinė akimirka!“, - džiaugiasi N. Nekrašiūtė.

Dainą tėčiui Neringa dažnai atlieka koncertų metu: „Tėčio vaidmuo vaikų gyvenime toks pat reikšmingas ir tikrai nemažesnis, nei mamos: būtent jis yra pradžių pradžia žmogaus gyvenime, tad vis dar keistas jausmas apima, kai savo koncertuose skiriu šią dainą tėčiams ir tuomet jie sėdi nuleidę galvas, tarsi nesijaustų verti išskirtinio dėmesio. 

O aš visuomet jiems padėkoju, sakydama, kad jie nuostabūs, jie – mūsų tvirtybė“, - įsitikinusi dainos autorė.

Na, o kaip akustinę  dainos „Mano Tėve“ versiją įvertinsite Jūs? Kviečiame pasiklausyti!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder