Williamas ir Kate reiškia palaikymą karo krečiamai Ukrainai: esame su prezidentu ir šalies žmonėmis

Nors princas Williamas su žmona Kate Middleton asmenines žinutes visuomenei išleidžia itin retai, šeštadienį pora išreiškė palaikymą Ukrainai karo akivaizdoje. 

Nors princas Williamas su žmona Kate Middleton asmenines žinutes visuomenei išleidžia itin retai, šeštadienį pora išreiškė palaikymą Ukrainai karo akivaizdoje. 

Socialiniame tinkle „Twitter“ pora patalpino žinutę, kurioje prisiminė savo susitikimą su prezidentu Zelenskiu. 

„2020 metų spalį turėjome garbės susitikti su prezidentu Zelenskiu ir pirmąja ponia. Tuomet sužinojome apie jų viltį ir optimizmą dėl Ukrainos ateities“, – rašoma žinutėje.

„Šiandien palaikome prezidentą ir visus Ukrainos žmones, drąsiai kovojančiais už tą ateitį“, – pridūrė pora ir pasirašė „W & C.“

Kembridžo kunigaikščiai – ne pirmieji karališkosios šeimos nariai, išreiškę palaikymą Ukrainai. 

Įvykiams Ukrainoje netylant, savo paramą Ukrainos žmonėms išreiškė ir princas Harry ir Meghan Markle, rašė portalas people.com.

„Princas Harry ir Meghan, Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė bei mes visi stovime kartu su Ukrainos žmonėmis prieš šį tarptautinės ir humanitarinės teisės pažeidimą ir skatiname pasaulio bendruomenę ir lyderius daryti tą patį“, – rašoma paskelbtame pranešime.

Šis pareiškimas paskelbtas netrukus po to, kai Rusijos vadovas Vladimiras Putinas paskelbė „specialią karinę operaciją“ Ukrainos Donbaso srityje – separatistiniame šalies regione, kuris, jo teigimu, šią savaitę turėtų būti nepriklausomas.

Rusijai įsiveržus į Ukrainą Putinas taip pat perspėjo visus, kurie bandė įsikišti, sakydamas, kad jie „turi žinoti, kad Rusijos atsakymas bus žaibiškas ir sukels tokias pasekmes, kokių niekada nepatyrėme savo istorijoje“, rašo „The New York Times“.

Prezidentas Joe Bidenas į per televiziją perduotą Putino kreipimąsi atsakė iš dalies: „Prezidentas Putinas pasirinko iš anksto apgalvotą karą, kuris atneš katastrofiškų pasekmių, sunaikins galybę gyvybių ir žmonėms atneš kančių.

Tik Rusija yra atsakinga už mirtį, kurią atneš ši ataka, o Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės bei partneriai atsakys vieningai ir ryžtingai“, – tęsė Bidenas ir pridūrė: „Pasaulis laikys Rusiją atsakinga“.

Konfliktui toliau eskaluojant, Ukrainos prezidentas Volodymiras Zelenskis anksti penktadienį pareiškė, kad, remiantis pranešimais, mažiausiai 137 žmonės žuvo ir 316 buvo sužeisti.

 

Sidebar placeholder