Zanzibaras žiemą: ką pamatyti ir patirti?

Lietuviai vis drąsiau atranda Zanzibarą, be egzotikos ir šilumos žiemos sezono metu čia atostogauti traukia ir patogus tiesioginis skrydis. O ką bekalbėti apie puikią infrastruktūrą, turtingą istoriją ir įspūdingus vaizdus, viliojančius keliautojus ne tik iš Lietuvos, tačiau ir viso pasaulio.

 

Šis Indijos vandenyne įsikūręs salų archipelagas turi ką pasiūlyti net ir išrankiausiam atostogautojui: nuo poilsines keliones praturtinančių išskirtinių ekskursijų, iki ir rūpestingai suplanuotų pažintinių kelionių.

Zanzibaro pramogos už salos ribų

Paplūdimiai, vandenynas ir saulė yra neatsiejama atostogų Zanzibare dalis. Bet norint patirti vieną ypatingą Zanzibaro pramogą, rekomenduojama žengti už Zanzibaro salos ribų ir leistis į ekskursiją laivu. 

„Itaka” atstovė Daiva Strumskienė rekomenduoja „Saulėlydžio kruizo“ ekskursiją: „Saulėlydžio kruizas – ypatinga ir išskirtinė patirtis, nes plaukiama ypatingomis dhow valtimis. Kruizo metu vyksta vietinių vaisių degustacija, suteikianti šiai patirčiai dar daugiau egzotinių skonių, na o ekskursijos kulminacija – romantiškas saulėlydis Indijos vandenyne.“ 

Keturračiu per ananasų plantacijas

Zanzibaras turi ką pasiūlyti ir tiems, kuriems kelionės metu norisi ne tik romantikos, bet ir ekstremalių pojūčių. Ekskursija keturračiais apjungia ir įspūdingus vaizdus ir ypatingus potyrius. Puse dienos trunkanti ekskursija driekiasi per cukranendrių ir ananasų plantacijas, aplankomas Clay kaimelis su įspūdingais moliniais namais bei baobabų medžius ir uolų urvas. O ryškius pojūčius sukuria galingi 330 cm3 darbinio tūrio keturračiai, kurių varikliai yra automatiniai, tad valdymas patogus ir nesudėtingas. 

Safaris: privaloma Afrikos patirtis

Zanzibaro sala yra pusiau autonominė Tanzanijos dalis, o Tanzanija garsėja laukine gamta bei nacionaliniais parkais. Dėl to atostogos Zanzibare yra ideali proga aplankyti greta esančią žemyninę Tanzanijos dalį ir čia atrasti nepakartojamą Afrikos gamtą bei gyvūniją. 

Tarp populiariausių maršrutų – Serengečio nacionalinis parkas bei Seluso rezervatas. „Šioms vietoms reikėtų skirti bent dieną ar dvi,” – dalinasi „Itaka” atstovė. „Viešnagė čia bus puiki proga iš arti susipažinti su vadinamuoju Didžiuoju Afrikos penketu: liūtais, leopardais, raganosiais, drambliais ir buivolais.” 

Norintiems daugiau: viskas viename 

Norintiems iš žiemos atostogų parsivežti dar daugiau įspūdžių, verta rinktis pažintines keliones. Pavyzdžiui, pažintinė kelionė „Laukinis Afrikos penketas apjungia Selouso rezervato, pasiplaukiojimo dhow valtimis ir keturračių ekskursijas. O „Safaris rojuje“ pažintinės kelionės programoje įtraukta kelionė į žemyninę Tanzanijos dalį, kur aplankomi Manjaros ežero nacionalinį parkas bei Ngorongoro biosferos rezervatas.

„Ekskursijos – puikus būdas paįvairinti ramią, poilsinę kelionę. Bet norintiems ryškių įspūdžių, rekomenduoju leistis į pažintines keliones. Jų programa yra intensyvesnė, bet čia patirti įspūdžiai leidžia pamiršti visus rūpesčius, ir kelionėje patirtas fizinis nuovargis tampa pačiu geriausiu psichologiniu poilsiu“, – sako kelionių ekspertė D. Strumskienė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder