Kaip apsisaugoti nuo toksiškų žmonių poveikio: psichologo patarimai

Ženklai, bylojantys, kad santykių išsaugoti nepavyks. Gal jau laikas kelti baltą vėliavą?

Jeigu nuolat kovojate už savo laimę, reiškia - tai jau nebe meilė: tai karas. Ir, ko gero, būtent jums verta tapti tuo, kuris pirmasis iškels baltą vėliavą bei sustabdys šį nei vienai pusei nenaudingą mūšį.” Teigia erotinių prekių parduotuvės Opiumas.com ekspertė Lina.

Net ir patys stipriausi santykiai visada patiria krizių. Kito kelio nėra: galite būti kiek tik norite santūrus ir tolerantiškas, tačiau norint priimti partnerio įpročius, gyvenimo būdą bei pomėgius, prireiks paaukoti daug laiko ir dvasinių jėgų. Kitaip tariant, krizės ir sunkumai - norma. Be to, dažniausiai, šie sunkumai ir būna svarbiausias santykių etapas, kurį laiku pripažinę, ateityje galėsite sukurti stipriausią sąjungą.

Meilė taip pat suserga nepagydomomis ligomis. Santykiai – sudėtingas ir sunkus darbas, tačiau jie neturi tapti vergove, kankinančia jus ar jūsų partnerį 24 valandas per parą. Anksčiau ar vėliau sveika sąjunga vis tiek turi pereiti į autonominį režimą. Ir jeigu jau ne vienerius metus desperatiškai kovojate vien dėl to, kad jūsų romanas bent plūduriuotų paviršiuje, galbūt meilės valtyje atsivėrė skylė, kurios taisyti nebėra prasmės.

Opiumas.com komanda išskyrė 5 itin ryškius ženklus, signalizuojančius, kad meilės laivas jau skęsta.

Žalojate save (visame kame)

Kompromisas - didelis pasiekimas santykiuose. Tad jeigu abu esate pasirengę aukoti dalį savo interesų vardan bendros gerovės, valio - tokios pastangos vertos tik pagarbos. Galų gale juk nė vienas nepuoselėjame utopinių iliuzijų apie tai, kad kiekviena kartu praleista diena taps rojumi žemėje.

Vis dėlto naivu manyti, kad kompromisas - panacėja nuo visų problemų. Galų gale, bet kuriuose santykiuose yra riba, kai nuolaidžiavimas ir prisitaikymas nebetarnauja poros labui. Ir čia kalba eina, pirmiausia, apie tas situacijas, kai tenka pažeminti save kaip asmenybę, elgiantis taip, kaip nepriimtina, nemalonu ar net amoralu. Tai jau ne kompromisas, o tylus, nuolankus ir neabejotinas paklusimas.

Meilės santykiai neturėtų tapti pragaru kuriam nors vienam, poroje. Iš kitos pusės, streso ir sunkumų periodai yra neišvengiami, tačiau tokiais momentais visada svarbu išanalizuoti, ar šios aplinkybės nedrąsko jūsų iš vidaus. Ir jeigu tokiu režimu gyvenate nuo pat draugystės pradžios, galbūt vertėtų arba kreiptis pagalbos į specialistus, arba tiesiog pripažinti, kad nesate pora.

Nejaučiate pasitenkinimo būdami poroje

Santykiai neįmanomi be abipusių lūkesčių. Susijungdami į meilės tandemą, mes visada kažko tikimės: laimės, meilės, abipusės sėkmės, klestėjimo, komforto. Bet jeigu ilgą laiką poroje nejaučiate nieko kito, tik totalų nepasitenkinimą, tai jau yra ryškus nesveikų santykių požymis. Čia labai svarbus vidinis darbas poroje, taip pat - psichologo pagalba, jeigu reikia, tačiau dažnai nutinka taip, kad partneriai kažkuriuo momentu (ypač, kai saldainių ir puokščių laikotarpis jau tapęs istorija) tiesiog neberanda bendros kalbos.

Sveikuose santykiuose žmonės gali pykti vienas ant kito, tačiau jie neturėtų jausti nuolatinio apmaudo ir nepasitenkinimo viskuo, kas vyksta. Priešingu atveju visa tai labiau atrodys, kaip amžina nelaisvė, o ne dviejų mylinčių širdžių sąjunga.

Negalite pakęsti vienas kito draugijos

Štai čia, be abejo, paradoksų paradoksas. Socialiniuose tinkluose jūs - siela prie sielos, o kai liekate vieni, poroje ima tvyroti slegianti įtampa, kyla konfliktai ar net pasibjaurėjimas. Tarsi tarp jūsų būtų nubrėžta nematoma linija, kurios kirtimas prilygtų žengimui į minų lauką.

Keista, tačiau dažnai daugelis išsiskyrusių porų, prisimindamos buvusius santykius, yra linkusios pripažinti, kad jų bendrame gyvenime buvo kur kas daugiau malonių akimirkų, nei nelaimingų. O ką šiuo atveju turėtų daryti tie, kurie, a priori, negali būti vienas šalia kito? Bendri jų prisiminimai - iliuziniai, o bet kokios pastangos paversti juos realybe, veda į skandalus ir krachą.

Patinka tai ar ne, suderinamumas santykiuose yra labai svarbus ir, jeigu po milijono bandymų jo vis dar nėra, vertėtų rimtai susimąstyti apie savo ateitį.

Išnaudojote visus emocinius resursus

Po eilinio reido pas psichologus ir koučingo trenerius jūsų ryšys vis dar kelia nepasitenkinimo ir nuovargio jausmą, o po tiek daug santykių gerinimo praktikų vis dar jaučiatės nemylimi ir nereikalingi? Susimąstykite. Sakoma, kad nervinės ląstelės neatsinaujina – ir puikiai tai žinote. Juk jūsų emocinis limitas buvo išnaudotas jau prieš keletą metų.

Jeigu jums pažįstama ši būsena, galbūt turėtumėte prisiminti, koks buvote žmogus prieš užmezgant šiuos santykius. Jei anksčiau buvote stipresnis, laimingesnis, jautėtės geidžiamesniu ir labiau viliojančiu, greičiausiai šis romanas griauna jus kaip asmenybę. Būti nelaimingu ir prislėgtu – nėra normali būsena, ir to tikrai negali būti sveikoje dviejų suaugusių žmonių sąjungoje.

Jaučiatės padėties vergu

Santykiai visada reikalauja tam tikrų pastangų, tai tiesa. Tačiau dar svarbiau tai, kad jie reikalauja abiejų pusių dalyvavimo. Dirbti meilės labui, priimti vienas kitą tokiu, koks yra, būti pasirengusiu praleisti ilgas valandas sunkumų sprendimui, visada turi abu partneriai.

Meilė - ne vergija. Niekas neturėtų tikėtis, kad jūs vienas stebėsite ir lopysite kiekvieną ryšio įtrūkimą ar spragą tam, kad abu galėtumėte gyventi harmonijoje.

Niekada nesijauskite kaltu, jeigu nebegalite išgelbėti skęstančio laivo. Jei abu dūstate ir jūsų bandymai išspręsti situaciją nieko prie nieko gero nepriveda, galbūt laikas pripažinti, kad turite teisę į laimę su kitu žmogumi. Su tokiu žmogumi, kur nebus vietos nepagarbai, kančioms ir pažeminimui. Kur du žmonės visiškai priims vienas kitą ir bus pasirengę dirbti kartu, kaip komanda, teigia Lina iš Opiumas.com.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder