Žinomas floristas Andrius Plindinas: „Gėlės, deimantai ir auksas turi bendrą vardiklį“

Žinomas floristas Andrius Plindinas neabejingus gėlėms ir brangakmeniams pakvietė į išskirtinį vakarą sostinėje: grojant gyvai muzikai buvo pristatyta studijos „Karatas“ įkūrėjos Kamilios Lazauskienės juvelyrinių dirbinių kolekcija, o vakaras vyko neįprastoje tokiems renginiams vietoje: Orestos Dvarvytytės gėlių studijoje.

„Idėja apjungti iš pirmo žvilgsnio visiškai skirtingus dalykus - floristiką ir juvelyrinius dirbinius -  kilo spontaniškai: jau kuris laikas nepaprastai žaviuosi Kamilios kolekcionuojamais juvelyriniais kūriniais ir jos požiūriu į brangakmenius, tad norėjosi, kad su šia jos aistra susipažintų didesnė auditorija žmonių.

Renginio vietą padiktavo meilė gėlėms: taip per tris mėnesius pasiruošėme ypatingam įvykiui, kuris nepaliko abejingų“, -  apie Lietuvoje dar negirdėtą tokio pobūdžio renginį pasakoja jo idėjos autorius Andrius Plindinas. Nustebusiems tokia renginio koncepcija, žinomas vyras turi atsakymą: „Gėlės, deimantai ir auksas turi bendrą vardiklį - tai yra tie patys gamtiniai dariniai, sudaryti iš anglies molekulių. Tad viskas iš gamtos ir apie gamtą“, - įsitikinęs floristas.

Išskirtinių papuošalų kolekcininkė Kamilia: „Deimantus gali turėti visi, nenukankindami piniginės“

Kamilia nuo pat vaikystės domėjosi sendaikčiais, antikvariatu ir... deimantais. Moteris po truputį pradėjo kolekcionuoti, o ši ypatinga aistra ir gyvenimo būdas suteikė galimybę pažinti nepaprastai daug įdomių žmonių: vienas jų – floristas Andrius Plindinas.  „Su Andriumi susitikome mūsų studijoje, diskutavome apie augalus: Andrius papasakojo apie savo augalų kolekciją ir abu padarėme išvadą, kad ir augalai,  ir deimantai – tos pačios gamtos vaikai.

Todėl nedvejodami nusprendėme tai apjungti į vieną renginį ir leisti žmonėms  pajausti iš arčiau tiek augalijos dvasią, tiek brangakmenių ir papuošalų pasaulio ypatumus“, - pasakoja išskirtinių papuošalų studijos „Karatas“ įkūrėja Kamilia. „Andrius sužavėjo nuoširdumu, profesionalumu ir atsidavimu kiekvienai smulkmenai ir detalei.

Tai buvo be galo malonus pasiruošimas, su kruopščiai puoselėjamais norais ir fantazijomis. Andrius, jo skonio nuovoka ir gera akis” stebino nuo pat pradžių: atrodė, kad žmogus moka viską ir daro viską idealiai ir labai greitai. Todėl didžiuojuosi šia pažintimi ir dėkoju likimui”, - šypsosi Kamilia.

Kambarinių gėlių studijos vadovė Oresta: „Grožis traukia grožį“

Būtent tokia frazė itin taikliai apibūdina paties renginio vietą: grožis išties traukia grožį. Ir nors gėlių grožis trumpalaikis, tačiau savo žydėjimo viršūnėje jos nei kiek nenusileidžia brangakmenių spindesiui. „Kai įrenginėjome kambarinių gėlių studiją, išsyk planavome, kad tai bus erdvė, skirta ne vien tik gėlėms, bet ir įvairiems kūrybiniams projektams bei renginiams“, - pasakoja gėlių studijos įkūrėja Oresta.

Bet kai kurių įvykių žmogus numatyti negali: pasaulį sukaustė pandemija ir vietoje jaukių susitikimų su žmonėmis, Orestai teko tiesiog puoselėti gėlių grožį ir laukti momento – ir jis atėjo! „Ypač įdomu, kai renginių metu galime stebėti, kaip susijungia visiškai skirtingos sritys: kai kuriems žmonėms mūsų gėlių studija gali atrodyti visiška egzotika – erdvė, kurioje gali derėti neįtikėtini dalykai, o ir mes patys turime puikią progą praplėsti akiratį“, - apie ką tik įvykusį renginį pasakoja Oresta.

Pirmas, be ne paskutinis kartas

Renginio metu susirinkusieji ne tik galėjo susipažinti su brangakmeniais, bet ir išmoko keletą triukų kaip atpažinti tikrus deimantus nuo netikrų, dalyvavo specialioje viktorinoje, skanavo paties Andriaus gamintus užkandžius, klausėsi gyvos muzikos ir bendravo iki išnaktų.

Pasak idėjos autoriaus floristo Andriaus Plindino, renginys tikrai turės tęstinumą: ir jis pats, ir papuošalų kolekcininkė Kamilia, ir gėlių studijos vadovė Oresta sulaukė nepaprastai daug šiltų atsiliepimų, o susirinkusiųjų teigiamos emocijos ir žinių troškimas – tikras variklis naujiems kūrybiniams darbams.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder