Laivyba Vilhelmo kanalu galima neiškėlus vandenvietės? (7)

Praėjusią savaitę Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo surengtas pasitarimas dėl Klaipėdos trečiosios vandenvietės iškėlimo ir laivybos Karaliaus Vilhelmo kanalu intensyvinimo. Nauja šioje jau ne vienerius metus gvildenamoje temoje yra nebent tai, kad bandoma ieškoti varianto, kaip apsieiti be vandenvietės iškėlimo, kuris kainuotų labai brangiai.

Kaip suaktyvinti laivybą Vilhelmo kanalu, rūpinasi AB Vidaus vandens kelių direkcija. Ilgą laiką kalbėta, kad tai padaryti neiškėlus trečiosios vandenvietės būtų neįmanoma misija. „Vakarų eksprese“ ne kartą rašyta, koks sudėtingas šis klausimas, kiek ieškota vietos, kur ją būtų galima iškelti.

Pramoginė ir keleivinė laivyba ir net krovinių gabenimas Vilhelmo kanalu yra įtraukti į Lietuvos bendrąjį planą. Tame plane numatytas ir Klaipėdos trečiosios vandenvietės iškėlimas. Už tai atsakinga Klaipėdos miesto savivaldybė ir AB „Klaipėdos vanduo“.

Pasak Klaipėdos vicemero Arūno Barbšio, minėtame pasitarime su Aplinkos ministerijos atstovais kalbėta apie tai, kad turėtų nebelikti reikalavimo iškelti vandenvietę, kad kartu su geologijos tarnybos atstovais reikėtų peržiūrėti vandenvietės sanitarinės apsaugos zonas ir įsitikinti, ar tikrai jos reikalingos būtent tokio didžio ir ar taip griežtai turi būti reikalaujama jų laikytis, kad laivai negalėtų plaukti šalia vandenvietės esančiu kanalu.

Priminsime, kad „Klaipėdos vandens“ atstovai yra sakę, jog kanalu galėtų plaukti tik aplinkai draugiški laivai. Dabartiniai sanitariniai reikalavimai neleidžia Vilhelmo kanale ties trečiąja vandenviete vykdyti jokios ūkinės veiklos.

„Dabar bandysime ieškoti kitų būdų ir apsieiti be reikalavimo iškelti vandenvietę vykdymo. Tai ir brangu, ir praktiškai neįgyvendinama. Geologai sako, kad Klaipėdoje nepakanka giluminio vandens“, - aiškino A. Barbšys.

Kitas dalykas, nėra įplaukimo iš Vilhelmo kanalo į Malkų įlanką. Klaipėdiečiai Vilhelmo kanalą gali pasiekti tik per Drevernos upę. Nors miesto bendrajame plane yra numatyta kasti kanalą į Kuršių marias, kad būtų pasiektas Vilhelmo kanalas ir iš Klaipėdos, kada tai bus ir ar apskritai bus daroma, šiandien sunku pasakyti. Tai jau Susisiekimo ministerijos „daržas“. Manoma, kad tai galėtų būti daroma po 2030 metų ir ne miesto Savivaldybės lėšomis.

Klaipėdos savivaldybė pradeda rengti specialųjį teritorijos, esančios prie pietinėje uosto dalyje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos žadamos įrengti marinos, planą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder