Lakūno Stepono Dariaus muziejui Klaipėdos rajone – plėtros perspektyvos

Lakūno Stepono Dariaus gimtinėje Klaipėdos rajone – Dariaus kaime – įkurtame jo vardo muziejuje tikimasi sulaukti gražių pokyčių.

Kultūros ministerija memorialinį muziejų yra įtraukusi į renovuotinų pastatų finansavimo programos sąrašą.

Lietuvos aviacijos muziejus drauge su Klaipėdos rajono savivaldybe turi dar didesnių planų.

Muziejus gali tapti išskirtiniu traukos objektu Judrėnų seniūnijoje. Apie tai šiandien diskutuota Dariaus kaime vykusiame susitikime.

Muziejaus renovacijos darbams atlikti iš valstybės galima gauti pusės milijono eurų finansavimą.

Skaičiuojama, kad už juos būtų galima renovuoti ne tik pagrindinį muziejaus pastatą, bet ir šalia jo esančias pagalbines patalpas.

Susitikimo metu, kuriame dalyvavo Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, vicemerė Ligita Liutikienė, mero patarėja Toma Markūnienė, Lietuvos aviacijos muziejaus vadovas Mindaugas Kavaliauskas, Kultūros skyriaus patarėja Jolanta Polekauskienė ir muziejininkas Mėčislovas Raštikis, aptartos ir naujos muziejaus įveiklinimo galimybės.

„Pavykus pasinaudoti valstybės parama ir renovavus ne tik pagrindinį pastatą, bet ir šalia esančias pagalbines patalpas, jose būtų galima vykdyti įvairias edukacines veiklas, taip sukuriant dar vieną patrauklų lankytojams objektą.

Kalbėjome apie galimybę įrengti skrydžio simuliatorių, organizuoti išskirtines skrydžio per Atlantą minėjimo šventes, kurios padėtų į aerodromą pritraukti kuo daugiau lengvųjų lėktuvų.

Muziejus turi didelį potencialą tapti inovatyviu, ne tik aviacija besidominčių turistų traukos centru“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Lietuvos aviacijos muziejus artimiausiu metu planuoja parengti investicinį projektą.

Tuomet bus aišku, koks finansinis indėlis reikalingas iš Savivaldybės biudžeto.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder