Vasario 24-ąją Vilniuje rengiamą koncertą „Laisvė šviečia 2024. RADAROM!“ nuo 18.55 val. tiesiogiai transliuos LRT, bus renkamos lėšos saugaus kario rinkiniams.
"Karas Ukrainoje tęsiasi jau dešimtmetį, žiaurioje jo stadijoje ukrainiečiai kovoja jau dvejus metus.
Lietuviai, kaip niekas kitas, gerai supranta, kad Ukraina negali pralaimėti. Kovojančių ukrainiečių pergalė yra vienintelis būdas išsaugoti taiką pasaulyje.
Ką mes galime čia padaryti? Kaip tada, taip ir dabar, ir jau daugybę kartų išeikime už Ukrainą. Susitikime ir aukokime. Visi drauge apsaugokime Ukrainos karius. Tai Ukrainos ir mūsų laisvės, mūsų ateities klausimas„, - sakė “Laisvė šviečia 2024. RADAROM!" prodiuserė, scenarijaus autorė ir režisierė Agnė Zalanskaitė.
Ukrainos palaikymo iniciatyvos vyks ir kituose Lietuvos miestuose, kur daugelis svarbių objektų nušvis Ukrainos vėliavos spalvomis, taip pat vyks parodos, filmų peržiūros, bendruomenių pasirodymai ir kt.
Prie visoje Lietuvoje tądien rengiamos solidarumo ir vienybės su Ukraina akcijos jungiasi ir pajūris.
Šeštadienį Palangos jūros tiltas bei Koncertų salė nušvis mėlyna ir geltona spalvomis. Aikštėje prie Kretingos rajono kultūros centro degs atminties deglai, skambės patriotinės dainos, visą dieną bus galima stebėti meninę šviesų instaliaciją.
Vienybės ir solidarumo akcijos vyks Plungėje, Rietave ir Šilutėje. Tauragėje Ukrainos vėliavos spalvomis bus apšviesti bažnyčia, pilies bokštas, Kultūros centro bei Savivaldybės pastatai.
Klaipėdoje antrosios karo Ukrainoje metinės bus paminėtos pirmadienį, vasario 26 d.
„Klaipėdos bendruomenės namuose, Debreceno gatvėje 48, vyks koncertas paminėjimas“, - „Vakarų ekspresui“ sakė uostamiesčio ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ vadovė Jekaterina Trigub.
Šiandien 17.30 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) atidaroma tarpdisciplininė aštuonių šiuolaikinių Ukrainos menininkų darbų paroda „Kaip aš patekau į slėptuvę / How Did I Get To The Bomb Shelter?“
J. Trigub teigimu, šiuo metu Klaipėdoje saugų prieglobstį yra radę apie 10 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos. Ir jų nuotaikos nėra pačios geriausios.
„Žmonės netiki, kad karas jų gimtinėje greitai baigsis. Visi kalba, kad jis truks dar ilgai“, - teigė J. Trigub.
Kaip ir visoje Lietuvoje, su vis daugiau problemų ukrainiečiams tenka susidurti ir Klaipėdoje.
"Ne visi išmoko lietuvių kalbą, tad žmonėms sunku rasti darbą. Vis labiau mažėja parama, naikinamos pabėgėliams galiojusios lengvatos.
O ir skiriant pašalpas ar lengvatas labai tikrinama, reikalaujama daug dokumentų.
Ukrainiečiai tikrai yra sunerimę. Kuo toliau, tuo labiau jiems už viską reikia mokėti patiems. O kaip tai padaryti, jei neturi darbo?
Matyti, kad lietuviai irgi pavargo padėti ukrainiečiams. Tad nuotaikos tikrai kur kas slogesnės, nei buvo", - sakė J. Trigub.
Tačiau lietuvių kalbą išmokę ir Lietuvoje darbą radę ukrainiečiai neslepia, kad retas kuris iš jų planuoja grįžti į gimtinę. Net ir karui pasibaigus. Savo ir savo vaikų ateitį jie mato Lietuvoje.