Lietuviai perka vis mažesnius būstus: ekspertė atsako, kokie sprendimai padeda išnaudoti erdvę
Kartu su mažėjančiu plotu, didėja poreikis kuo naudingiau išnaudoti visas erdves, todėl nusipirkę naujus ar siekdami atsinaujinti senus būstus, žmonės vis dažniau renkasi individualius baldų sprendimus.
Kaip teigia įmonės „Protingi baldai“ dizaino skyriaus vadovė Karolina Batakytė, individualiai gaminamus baldus vis dar dažniau renkasi privačių namų gyventojai, tačiau lyginant su daugiabučių gyventojais, skirtumas yra labai nežymus.
„Butai dažnai yra perkami kaip investicija, nuomai, todėl žmonės siekia sutaupyti ir renkasi universalius baldus. Tačiau tie, kurie perka butus sau, dažniausiai renkasi individualią gamybą.
Patirtis rodo, jog įsirenginėjantys naujus privačius būstus, įprastai labai daug dėmesio skiria savo poreikių išsiaiškinimui ir kiekvienos patalpos išanalizavimui, kad viskas tikrai būtų padaryta kuo patogiau, nes ruošiasi ten gyventi ilgą laiką“, – pastebi ekspertė.
Jos manymu, dažnai tokį norą išpildyti erdves diktuoja patirtis gyvenant mažame bute, kuomet nėra daug vietos sudėti daiktams, nėra kur paslėpti lyginimo lentos, skalbinių krepšio ar netgi katės kraiko: „Persikėlus gyventi į nuosavą būstą, dažnai norisi viską kuo labiau paslėpti, tad pavyzdžiui, įrengiamos angos robotams siurbliams, lyginimo lentoms, skalbinių dėžėms spintose ar net katės tualetui, papildomi sprendimai apyvokos daiktams.“
Padeda išnaudoti erdvę
K. Batakytė pastebi, jog individualių baldų užsakymų Lietuvoje išties sparčiai daugėja.
„Individualūs baldai yra suprojektuoti, sukurti pagal konkrečius kliento poreikius ir pageidavimus, įskaitant formą, stilių, naudojamas medžiagas.
Tokie sprendimai yra universalūs ir juos galima pritaikyti pagal tam tikras erdves, sienas, nišas, lubų aukštį ar lubų nuožulnumą“, – priežastis vardina ekspertė.
Dažniausiai klientai renkasi tokius baldus, kurie idealiai prisitaiko pagal jų namų išmatavimus, pavyzdžiui, virtuvė nuo sienos iki sienos, be jokių tarpų tarp sienų ir lubų, spintos iki pat šlaitinių lubų, nepaliekant laisvos erdvės kauptis dulkėms.
„Kalbant apie virtuves, žmonės dažniausiai tiksliai žino, kokių stalčių, mechanizmų, ištraukiamų sistemų jiems reikia, kad daiktų išsidėstymas, judėjimas ir darbas būtų patogus“, – teigia K. Batakytė.
Ji pažymi, jog kartais namuose reikalingi ir išskirtines funkcijas turintys baldai, kurių prekyboje nėra, todėl klientai kreipiasi į individualių baldų gamintojus, kad jų vizija būtų įgyvendinta tiek funkcionaliai, tiek stilingai.
Svarbu ir tai, kad renkantis individualiai gaminamus baldus, jie gali būti lengviau pritaikomi prie jau esančių: „Nauji baldai stilistiškai gali atitikti kitus baldus – galima pasirinkti tas pačias spalvas, frezavimo tipą, atitaikyti panašias rankenėles ir kitas detales, tad nereikia atnaujinti visko, o tai padeda sutaupyti.“
Lengviau „paslėpti“
Ekspertė įvardino ir populiariausius individualių baldų sprendimus.
„Žmonės dažnai renkasi baldus iki pat lubų, siekdami išnaudoti visą namų aukštį. Dar vienas populiarus pasirinkimas – kampų suvedimas 45 laipsnių kampu.
Virtuvėse papildomam daiktų sandėliavimui įrengiamos ūkinės spintos, o stalviršiai vis dažniau įleidžiami į palangę, taip išnaudojant daugiau erdvės ir kuriant estetiškesnį vaizdą.
Kriauklė paklijuojama po stalviršiu ir vis dažniau į jį įfrezuojama kaitlentė“, – populiariausius sprendimus vardina K. Batakytė.
Ji tęsia, jog spintose populiaru integruoti įvairius spintų priedus – ištraukiamas batų lentynas, kelnių bei kaklaraiščių kabyklas, nuleidžiamas kabyklas, išlankstomas ar ištraukiamas lyginimo lentas, ištraukiamus dėklus aksesuarams.
„LED apšvietimas tikrai nėra naujiena. Jis mėgstamas papildomam vakariniam apšvietimui, tačiau dabar vis dažniau integruojamas ne tik virtuvės ar kituose kietuose balduose, bet taip pat miegamojo lovoje, vonios balduose kaip dekoracijos elementas.
Toks apšvietimas gali įsijungti nuo judesio, todėl tai itin patogu naktį, kai žmogus tamsoje eina iki vonios kambario“, – pristato ekspertė.
Platesnis medžiagų pasirinkimas
Visgi, K. Batakytė pastebi, jog itin svarbus aspektas pirkėjams yra kaina, todėl siekiantys išleisti mažiau arba mėgstantys esamus baldus dažnai keisti naujais, dažniau renkasi masinę prekybą. Ją dažniau renkasi ir nuomojamų butų savininkai bei nuomininkai, nes susidėvėjus, baldą ne taip gaila pakeisti nauju.
Ekspertė pažymi, jog nors individualūs baldai dažnai yra brangesni nei masinės gamybos, tačiau klientai vis labiau nori ilgaamžiškų, kokybiškų sprendimų, pagamintų su patikimais mechanizmais, ką dažniau gali pasiūlyti individualių baldų gamintojai.
Dar vienas tokių baldų pranašumas – itin platus spalvų ir medžiagų pasirinkimas:
„Labai svarbus akcentas namuose yra spalviškumas, tad dažnas klientas individualiai gaminasi iš karto net kelis baldus skirtingoms erdvėms, pavyzdžiui, virtuvei, voniai, prieškambariui, kad juos būtų galima suderinti tarpusavyje.
Šiuo metu populiaru rinktis medžio imitacijos plokštes, kurios dera su grindų atspalviais, o individualiai gaminant baldus, jų pasirinkimas yra didesnis.“
Ji apibendrina, jog individualius baldų sprendimus verta rinktis tiems, kuriems svarbus ne tik ilgaamžiškumas, bet ir prisitaikymas prie namų erdvių, kuomet galima išnaudoti kiekvieną kampą, o sugedus ar susibraižius kuriam nors komponentui, jį lengvai galima pakeisti nauju, neperkant viso naujo baldo.
Anot ekspertės, ilgalaikėje perspektyvoje tai gali padėti sutaupyti bei prisidėti mažinant gamtos taršą. Be to, tokiems baldams įprastai taikoma ir ilgesnė garantija.
Rašyti komentarą