Lietuvoje palmės auga, bet ne visos

Verslininkai Antanas ir Daina Bosai laimėjo bylą pirmos instancijos teisme prieš egzotinių augalų pardavėjus dėl nušalusių palmių. Palmes pardavę verslininkai savo kaltės šioje istorijoje nemato ir sprendimą skųs.

A. Bosas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad Klaipėdos apylinkės teismas patvirtino jiems palankų vartotojų teisių apsaugos tarnybos sprendimą ir jų šeimai priteisė visus nuostolius dėl nušalusių palmių bei teismo bylinėjimosi išlaidas.

Nors tikslios sumos jis neįvardino, tačiau viešumoje skelbiama, kad nuostoliai yra apie 5 000 eurų.

Dar prieš porą metų Bosų šeima pirko 6 palmes ir 2 gavo dovanų už reklamą socialiniuose tinkluose.

Nors buvo skelbiama, kad palmės atlaiko ir 18 laipsnių šaltį, jau pirmą žiemą jos nušalo.

Reikia prižiūrėti

Palmes pardavusios palme.lt atstovas Aidas Nakčiūnas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad ir po teismo sprendimo savo kaltės nejaučia, planuoja jį apskųsti aukštesnės instancijos teismui ir tikisi sau palankaus sprendimo.

„Pardavėme kokybiškus augalus, tie, kurie skaito instrukcijas, sėkmingai jas augina Lietuvoje. Net šiuo metu Palangoje, per tris namus nuo ieškovų namų, sėkmingai žaliuoja palmės“, - jaučiasi teisus A. Nakčiūnas.

Palmes įsigiję Antanas ir Daina Bosai sako, kad nebuvo informuoti apie tai, kad esant dideliems šalčiams reikia ne tik uždengti palmes specialiais uždangalais, bet ir įsigyti papildomą elektrinio šildymo sistemą.

„Mes ta įranga prekiaujame, iš to uždirbame ir tikrai nesuinteresuoti nepateikti tokios informacijos“, - savo poziciją gina A. Nakčiūnas.

Jis šią situaciją lygina su tuo, kai žmogus nusiperka skintas rožes, nepamerkia jų į vandenį ir vėliau reiškia pretenzijas, kad nuvyto.

Bylinėjimasis tęsis

„Dabartinis sprendimas mus tenkina. Jei kita pusė nori, kad jų išlaidos advokatams augtų, tegul skundžia“, - savo pergale neabejoja A. Bosas.

Anot jo, yra ir daugiau žmonių, kurie nukentėjo nuo to, kad nušalo jų įsigytos palmės.

„Buvo ir daugiau atvejų, kai palmės neišgyveno žiemos, tačiau tai buvo dėl priežiūros klaidų. Su klientais analizavome situaciją, priėmėme abiem pusėms priimtinus sprendimus, jie įsigijo iš mūsų palmes pigiau ir toliau augina“, - sako A. Nakčiūnas.

Tačiau klaipėdietis verslininkas Aurelijus Gelgutas sako, kad palme.lt pirkta palmė nušalo ir jo namo kieme.

„Laukiu, kuo baigsis šiuo metu vykstantis teismo procesas, bus suformuota teismų praktika, tuomet ir aš kreipsiuosi į teismą“, - sako A. Gelgutas.

Anksčiau jis planavo įsigyti dar kelias palmes, tačiau po to, kai augalas nušalo, dabar tikisi atgauti bent tuos kelis šimtus eurų,kuriuos mokėjo už augalą.

„Vakarų ekspresas“ užfiksavo, kad trijų palmių nebėra ir Klaipėdoje, prie teniso kortų Savanorių gatvėje.

A. Bosas sako, kad yra ir daugiau nukentėjusių žmonių, tačiau ne visi turi palmių įsigijimo dokumentus, nes mokėjo grynais pinigais.

„Tuo turėtų pasidomėti ir Mokesčių inspekcija“, - mano A. Bosas.

Sėkmingai parduoda

Bosai sako, kad tikrai buvo suklaidinti, kad patikėjo, jog palmės Lietuvoje gali augti. Palmių pardavėjų siūlomas medžių priežiūros instrukcijas jie vadina vergavimu augalui.

Su tuo nesutinka A. Nakčiūnas. Jis sako, kad 3 valandos, kurias reikia skirti paruošti augalą žiemai, o vėliau jį nudengti, tikrai nėra daug.

A. Nakčiūnas sako, kad „Wikipedia“ pateikta informacija, kad jų parduodamos rūšies palmės išgyvena ir 18 laipsnių šaltį, Lietuvos klimatui netinka.

Visiškai atidengti palmių lapus nuo uždangalų rekomenduojama, kai nakties temperatūra pasiekia 10 laipsnių šilumos.

A. Nakčiūnas sutinka, kad palmių priežiūrai dėmesio reikia skirti ir vien dėl pasipuikavimo jų įsigyti neverta.

Neoficialiai skelbiama, kad Lietuvoje parduota apie 500 palmių, kiek jų nušalo, informacijos nėra.

Tačiau A. Nakčiūnas sako, kad palmės ir toliau sėkmingai pardavinėjamos ir sudaro apie 10 procentų nuo bendro jo įmonės augalų pardavimo ir nuomos verslo.

Jis primena, kad pagal Lietuvos įstatymus įsigyti kokybiški augalai yra negrąžinami.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder