Oleksijus Arestovyčius

Lietuvoje vieši Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius

(2)

Lietuvoje vieši Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius, jis ketvirtadienį Vilniuje dalyvaus 508-ųjų Oršos mūšio metinių minėjime, pranešė Lietuvos kariuomenė.

„Šiandien Lietuvoje turime ypatingą svečią – visiems puikiai žinomą Олексій Арестович - Ukrainos prezidento visuomeninį patarėją, kuris atvyko kartu švęsti gausesnių maskvėnų pajėgų sutriuškinimą Oršos mūšyje“, – savo „Facebook“ profilyje paskelbė kariuomenė.

Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas O. Arestovyčius ketvirtadienį Vilniuje taip pat skaitys pranešimą sukakties minėjimui skirtoje tarptautinėje konferencijoje, ryte jis dalyvaus ir EBIT Vadovų konferencijoje.

O. Arestovyčius yra vienas iš dažniausiai viešai informaciją apie Rusijos karą prieš Ukrainą teikiančių V. Zelenskio administracijos atstovų, jo įrašai ir interviu socialiniuose tinkluose sulaukia šimtų tūkstančių peržiūrų.

Oršos mūšis vyko 1514 metų rugsėjo 8 dieną tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) ir Maskvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenių netoli Oršos (dabartinė Baltarusija).

LDK kariuomenė, vadovaujama etmono Konstantino Ostrogiškio, sumušė Ivano Čeliadnino vadovaujamą Maskvos kariuomenę.

Pasak istorikų, Oršos mūšyje sumušus maskvėnų pajėgas LDK stojo savotiškas atokvėpio ir ramybės laikotarpis, kada buvo sukurtas pirmasis Lietuvos statutas, iškilo Valdovų rūmai, pradėtos spausdinti knygos, o šalyje prigijo renesanso ir reformacijos idėjos. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder