VTEK nutarė – A. Vaitkus pažeidė įstatymą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija nutraukia savo veiklą Klaipėdoje (9)

Šiuo metu vykstančio Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas perskaitė pranešimą, kuriame pranešama, kad nuo šiandien Klaipėdos miesto taryboje nebelieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos.

Pareiškimą pasirašė jau dabar buvusios frakcijos pirmininkas Arvydas Vaitkus. Taip pat tarybos nariai Romualdas Idzelevičius, Antanas Kontautas, Arūnas Andziulis, Viktoras Senčila, Vidmantas Dambrauskas ir Arūnas Tuma

V. Grubliauskas priminė, kad dabar bus laukiama kitų šių tarybos narių žingsnių, nes frakcijų pagrindu formuojama daug įvairių institucijų. Taip pat laukiama kolegų sprendimo - ar jie dirbs pozicijoje ar opozicijoje.

Buvę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai pareiškime akcentavo, kad nebenori vykdyti jokios politinės partijos pavedimų ir nebenori nešti atsakomybės už tokių politinių jėgų veiksmus.

Septyni Tarybos nariai nuo šiol žada visą savo laiką skirti klaipėdiečių problemoms spręsti.

Klaipėdietė LR Seimo narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotoja Ligita Girskienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad toks kolegų Klaipėdoje žingsnis nebuvo netikėtas.

„Kalbos vyko jau kuri laiką. Manau, kad tai buvo aptarta ir su partijos pirmininku (Ramūnu Karbauskiu - autor. past.), dauguma frakcijos narių buvo nepartiniai, o du mūsų žmonės A. Kontautas ir A. Andziulis lieka partijoje", - sakė L. Girskienė. Jos duomenimis situacija nesikeičia visiškai iš esmės, nes A. Vaitkus lieka šešėlinės Vyriausybės nariu.

„Mano duomenimis Tarybos nariai jungsis prie frakcijos „Už Klaipėdos ateitį“, kurios pirmininkė yra Elida Mantulova“, - sako L. Girskienė.

Frakcijai „Už Klaipėdos ateitį“ priklauso ir Klaipėdos Universiteto rektorius Artūras Razbadauskas, bei Vytis Radvila.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, jau šio posėdžio metu oficialių sprendimą dėl politinės ateities Klaipėdos miesto taryboje turėtų paskelbti ir patys buvę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai.

„Viskas labai įdomu. Prasideda rinkiminė kova. Gimsta naujas rinkiminis komitetas“, - vertina L. Girskienė.

Bus dar papildyta

Buvusios LVŽS frakcijos pirmininkas A. Vaitkus  trečiadienį Tarybos posėdžio metu paskelbė pareiškimą, kad įkurta nauja frakcija "Klaipėdiečiams". Jai vadovaus pats A. Vaitkus. Nauja frakcija suvienijo 7 buvusius LVŽS fakcijos narius. Taip pat frakcijos nare tapo iki šiol jokiai frakcijai nepriklausiusi Vaida Raugelė.

A. Vaitkaus perskaitytate pranešime akcentuojama, kad naujoji frakcija dirbs opozicijoje, taip pat nepretenduoja į politinius postus savivaldybėje.
LVŽS pirminikas Ramūnas Karbauskis "Vakarų ekspresui" patvirtino, kad toks žingsnis nebuvo netikėtas ir su juo buvo derintas.

Pasikeitimai Klaipėdos politiniame gyvenime vyksta jau ruošiantis 2023 metais vyskianytiems savivaldos rinkimams.

V. Karbauskis pranešė, kad  LVŽS į Klaipėdos mero rinkimus kels Seimo narės, partijos vicepirmininkės Ligitos Girskienės kandidatūrą.

Anot LVŽS pirmininko, praėjusiuose savivaldos rinkimuose su partija kandidadatęs A. Vaitkus taip pat dalyvaus mero rinkimuose su savo vardo komitetu.

A. Karbauskis sako, kad palaiko tiek A. Vaitkų, tiek L. Girskienę, bet pastaroji, juo nuomone, yra geresnė kandidatė partijai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder