„Maisto banko“ sandėlis Klaipėdoje - naujoje vietoje

(1)

Didėjantys skurstančiųjų ir ieškančiųjų pagalbos maistu skaičiai paskatino „Maisto banko“ organizaciją Klaipėdoje ieškoti didesnių patalpų, kur būtų galima sandėliuoti aukojamą maistą. Nuo kovo 16 d. „Maisto banko“ sandėlis uostamiestyje veiks nauju adresu - Dubysos g. 29. Tačiau tos pačios organizacijos labdaros valgykla niekur nesikrausto ir liks toje pačioje vietoje - Baltijos pr. 103.

„Galbūt žmonėms ankstesnę sandėlio vietą Taikos prospekte buvo ir patogiau pasiekti, bet turime plėstis ir ieškoti vietos, kur talpinsime daugiau maisto produktų, nes tai diktuoja pačių žmonių poreikiai. Naujas sandėlis bus dvigubai didesnis, nei turėjome iki šiol“, - sakė „Maisto banko“ Klaipėdos regiono vadovė Irena Judžentytė.

Nors oficialus naujojo sandėlio atidarymas numatytas kovo 31 d., realiai jis pradeda veikti nuo kovo 16 d.

I. Judžentytė priminė, kad kiekvienas sugalvojęs, kad jam irgi reikia paramos, neturėtų tiesiu taikymu kulniuoti į sandėlį. Pirmiausia reikėtų kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės paramos skyrių.

„Kadangi buvo ne vienas piktnaudžiavimo atvejis, dabar, dalindami maistą, glaudžiai bendradarbiaujame su socialinės rūpybos specialistais. Iš jų gauname reikiamą informaciją, kam iš tikrųjų tokia parama yra reikalinga“, - paaiškino „Maisto banko“ Klaipėdos regiono vadovė.

Jos duomenimis, kas savaitę iš „Maisto banko“ sandėlio maisto davinių gauna apie 150 asmenų. Kur kas gausesni skaičiai kalbant apie Europos Sąjungos paramą ilgo galiojimo produktais, kurią „Maisto bankas“ dalija kas 2 mėnesius. Pastarojo dalijimo metu šią paramą gavo per 5,5 tūkst. klaipėdiečių.

Pasiteiravus, kas padeda užpildyti maisto produktais sandėlius, I. Judžentytė neslėpė, kad didžiausias yra didelių įmonių, gamintojų ir prekybos centrų indėlis.

„Tikrai negalėčiau sakyti, kad daug paramos sulaukiame iš pavienių asmenų, bet labai džiaugiamės ir jų pagalba skurstantiems“, - minėjo I. Judžentytė. „Maisto bankas“ kviečia visus neabejingus skurstantiems kovo 17-18 d. prisidėti prie kasmetinės akcijos ir paremti maistu stokojančius. Paaukoti šiai akcijai tradiciškai bus galima prekybos centruose, o suaukoti produktai bus išskirstyti 323 Lietuvoje veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios paramą išdalins sunkiau gyvenantiems žmonėms.

„Kovą sutikome visai nebeturėdami ilgo galiojimo maisto produktų atsargų, o prašančiųjų pagalbos skaičius, deja, auga kas mėnesį. Žmonėms bandome pagelbėti nuo iššvaistymo išsaugotais produktais, ūkininkų nerealizuotomis, bet paramai atiduotomis daržovėmis, tačiau jų nepakanka. Todėl dedame dideles viltis į šių metų “Maisto banko„ akciją. Nuo jos priklausys, kaip ilgai ir kokiam žmonių skaičiui galėsime padėti“, - sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Pernai „Maisto banko“ akcijų metu suaukotas maistas buvo išdalintas 67 847 žmonėms - senjorams, neįgaliesiems, vaikus globojančioms šeimynoms, nuo karo pabėgusiems ir Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečiams, gausioms šeimoms, vienišiems tėvams.

„Norint padaryti žmogui šventę reikia labai nedaug - aliejaus, miltų ir kažkam gyvenimas tampa daug šviesesnis“, - sako S. Gurevičius. „Maisto banko“ akcija parduotuvėse vyks jau šį penktadienį ir šeštadienį.

Penktadienį savanoriai aukotojų lauks nuo 15 iki 20 val., o šeštadienį nuo 10 iki 20 val. Akcijos metu kviečiama prisidėti ir lėšomis, skambinant tel. 1343 (auka 5 eurai) ar prekybos tinkluose „Iki“, „Maxima“ kasoje nuskenuojant savanorio įteiktą skrajutę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder