Mamos, kurios verčia savo vaikus jausti nerimą ir stresą

Kai moterys nusprendžia tapti motinomis, svarbu, kad jos būtų sveikos psichiškai, fiziškai ir emociškai.

Kaip savo vaikų auklėtojai, esame atsakingi už tai, kad jie turėtų turėti aukštą savigarbą ir gerus sprendimų priėmimo gebėjimus, kartu užtikrindami, jog tarp tėvų ir vaikų būtų palaikomas stiprus emocinis ryšys.

Kiekvienas žmogus yra unikalus, o jo konkretus auklėjimo stilius priklauso nuo jo paties patirties ir auklėjimo. Tačiau tai, kaip moteris bendrauja su savo vaikais, gali turėti įtakos jų psichinei sveikatai.

Yra daug būdų, kaip sukurti toksiškus santykius su savo atžala. Vienas iš jų yra būti „kiaušinio lukšto mama“, o tai ilgainiui priverčia jūsų vaikus jaustis lyg ant adatų.

Kas yra „kiaušinio lukšto“ mama?

„Kiaušinio lukšto“ mama yra motina, kuri užmezgė emociniu smurtu paremtus santykius su savo vaikais, dėl kurių jie pradeda vaikščioti tarsi „ant kiaušinių lukštų“, taigi iš to ir kilo pavadinimas.

Šis terminas „TikTok“ socialiniame tinkle tampa vis populiaresnis, o žmonės šioje platformoje, norėdami papasakoti apie savo patirtį su savo motinomis.

Jie negali nuspėti ar ji bus mylinti, ar pikta ir nepasitenkinusi, todėl jie nuolat jaučia nerimą. Ši emocinė prievarta yra ne mažiau žalinga nei fizinis smurtas šeimoje.

Jei kada nors savęs paklausėte: „Kodėl aš visada jaučiuosi taip, lyg vaikščiočiau „ant kiaušinių lukštų“, kuomet bendrauju su savo mama?“, gali būti, jog jūsų mama patenka į šią kategoriją. Vieną minutę viskas puiku, o kitą – visiškas chaosas.

„Kiaušinio lukšto“ mamos elgesys yra panašus į tų, kurios kenčia nuo ribinio asmenybės sutrikimo (BDP), kai emocijų svyravimai yra visiškai neprognozuojami.

„TikTok“ tinklo vartotojas daktaras Kim Sage'as pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame išsamiai aprašomas „kiaušinių lukštų“ mamų poveikis vaikams, įskaitant padidėjusį budrumą, nerimą, perdėtą mąstymą, nepasitikėjimą, baimę ir lėtinių sveikatos sutrikimų vystymąsi.

Daktaras Sage'as taip pat pažymi, kad „kiaušinio lukšto“ tėvai yra visiškai nenuspėjami.

Kaip žinoti, jog esate „kiaušinio lukšto“ mama?

Jei paaiškėtų, kad esate „kiaušinių lukštų“ mama, nesvarbu ar tai žinote, ar ne, jūsų vaikai padarys viską, kad tik jaustųsi geriau jūsų kompanijoje. Išsiaiškinę, ar iš tikrųjų esate „kiaušinio lukšto“ mama, galite nuspręsti, ar jums reikia tam tikros elgesio terapijos, jog padėtumėte sau ir kitiems.

Štai keletas požymių, jog esate „kiaušinio lukšto“ mama.

Jūs negalite savarankiškai reguliuotis.

„Kiaušinio lukšto“ mamos nežino, kaip reaguoti į kasdienius gyvenime vykstančius dalykus. Galite būti kiaušinio lukšto mama, jei itin emocionaliai reaguojate, kurie nėra labai reikšmingi. Tai taip pat gali būti taikoma žmonėms, sergantiems narcisistiniu asmenybės sutrikimu. Kaip paaiškino daktarė Nicole LePera, „kiaušinių lukštų“ mama gali nesunkiai iš musės padaryti dramblį.

 Nuo jūsų nuotaikos priklauso aplinkinių nuotaika.

Jei jūsų namuose visų nuotaika keičiasi priklausomai nuo to, kaip su jais elgiatės, gali būti, jog esate „kiaušinio lukšto“ mama. Sukuriate aplinką, kurioje žmonės privalo paklusti jūsų užgaidoms ir stengtis jums įtikti, o taip pat metu reaguoti į jūsų nuotaiką.

Jums nerūpi politinis korektiškumas.

„Kiaušinio lukšto“ mamos nesijaudina, kokius jausmus išgyvena kiti. Dėl to, kad jums sunku suvaldyti savo emocijas ir veiksmus, darote tai, kas aplinkiniams kelia gėdą dėl jūsų. Būnate grubi, nemandagi ir visiškai nejaučiate ribų.

Jūs nesuprantate ribų.

Jei esate „kiaušinio lukšto“ mama, nežinote, kur nubrėžtos ribos, kada bendraujate su savo vaikais. Galbūt jūs dalinatės su jais labai asmenine informacija, laikydama juos „geriausiais draugais“, o ne asmeniu, kuriuo turėtumėte rūpintis ir saugoti. Arba laikote juos atsakingais už tai, kas jūsų gyvenime negerai, „užkraudami“ jiems emocinę naštą, kurios jie neturėtų turėti.

Jums trūksta atsakomybės.

Mamos, turinčios „kiaušinio lukšto“ charakterį, tiki, kad tiesa yra tai, ką jos sako. Jei esate „kiaušinio lukšto“ mama, esate įsitikinusi, kad visada esate teisi, todėl nėra ko gailėtis. Jūsų elgesys su kitais, dėmesio stoka visada yra pateisinamas. Jūs kaltinate visus, išskyrus save, nes nežinote, kaip prisiimti atsakomybę.

Esate pavydi.

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, „kiaušinių lukštų“ mamos gali labai pavydėti savo vaikams, todėl jos gėdija ir įžeidinėja savo atžalas. Smerkiate juos dėl jų netobulumo, pati save laikydama tobula vien tam, jog jaustumėtės gerai. Ir atvirkščiai, kuomet suprantate, jog nesate tobula, puolate į neviltį. 

Jūs kontroliuojate.

„Kiaušinio lukšto“ motinos nori kontroliuoti viską, kas jas supa, įskaitant savo vaikų mintis ir veiksmus. Bet koks nukrypimas nuo to, ką suplanavote savo vaikų gyvenime, gali sukelti tokį pykčio protrūkį, kokio žmonės dar nebuvo matę. Vaikai išmoksta neišprovokuoti pykčio priepuolių, paisydami jūsų impulsyvios valios.

Esate pasiruošusi meluoti.

Jei esate „kiaušinio lukšto“ mama, gausite tai, ko norite, visomis būtinomis priemonėmis, net jei tai reikštų meluoti. Jūs žiūrite į melą kaip į priemonę tikslui pasiekti ir nematote jame nieko blogo, jei manote, kad tai darote dėl tinkamų priežasčių.

Jūs sėjate nesantaiką.

Mėgstate matyti nusiminusius ir emocionalius žmones, nes tokia esate pati. Apversite visą kambarį aukštyn kojomis, tik dėl to, jog pasikeitė jūsų nuotaika.
Viskas sukasi apie jus ir jūs turite žinoti, kad visi jaučia jūsų pyktį, kai esate piktas. Jūs rėkiate ir netgi galite smurtauti, kad pasiektumėte savo norą. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder