D. Pietaris: jeigu nesuvokiame, ką mums daro manipuliacija, mes jai pasiduodame

Mėgstamiausios moterų manipuliavimo frazės


Manipuliavimas – tai būdas psichologiškai paveikti kitus, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Paprastai tai būna agresyvi taktika, gudriai pridengta gerais ketinimais. Pagrindinė manipuliatoriaus užduotis – pakeisti žmonių mąstymą ir elgesį, nepaisant jų interesų.

Manipuliavimas – populiari moterų taktika, siekiant padaryti reikiamą poveikį vyrui.

Tam gali būti daug priežasčių. Įgyti trokštamą statusą visuomenėje, karjera, meilės santykiai. Teisybės dėlei reikėtų pridurti, kad vyrų-manipuliatorių taip pat nemažai.

Apie manipuliavimą byloja tokie požymiai kaip diskomfortas santykiuose, partnerio nepasitikėjimas savimi, gaslightingas ir šantažas.

Taigi – kaip elgiasi moteris, kuri manipuliuoja?

Požymiai, frazės, tikslai, pasekmės

„Paskambink man rytoj.“ Populiarus moteriškas manipuliacinio elgesio būdas. Pažadėti, tačiau atidėti vėlesniam laikui, ir taip iki begalybės. Šitokiu būdu kurstomas vyrų susidomėjimas ir įjungiamas „medžioklės režimas“. Vienas dažniausių manipuliacijos būdų asmeniniuose santykiuose.

„Unikali galimybė“. Moteris parodo vyrui, kad jam nepaprastai pasisekė. Tokioje didelėje minioje savo favoritų ji įžvelgė ir išsirinko būtent jį. Logiškai mąstant, dabar jis turi iš kailio nertis, kad pateisintų tokį pasitikėjimą.

Beribis pavydas. Visais įmanomais būdais – žodžiais, poelgiais – moteris verčia savo partnerį nuolat patirti streso būseną dėl pavydo. Konkurentas dažniausiai pasirodo esantis fiktyvus, tačiau vyro nerimas dėl sėkmės šiose varžybose yra absoliučiai realus.

„Jei myli, kentėk.“ Žaisdama jo jausmais, moteris verčia partnerį taikstytis su bet kokiais jos veiksmais. Nes „juk tu mane myli!“

Kaip pagal frazes galima suprasti, kad jumis manipuliuojama?

„Aš be tavęs pražūsiu.“ Šios frazės pagalba pakeliama vyrų savivertė, paaštrinami pareigos ir teisingumo jausmai. „Juk iš tiesų, ji tokia švelni, skrajojanti padebesiais, ją reikia saugoti ir ginti“. Ir – opa – pasimiršta susikaupusios nuoskaudos ir ne iki galo išsakyti dalykai. Svarbiausia – saugoti ją ir būti šalia.

„Tu manęs visai nemyli, nesupranti ir neklausai“. Galingas signalas, skirtas vyriškam kaltės jausmui išprovokuoti. Tikslas – įtikinti partnerį, kad jis iš tiesų skiria mažai dėmesio savo mylimajai. Reikia labiau stengtis ir geriau elgtis

„Maniau, tu visai kitoks“. Dviprasmiška frazė, pasyviai-agresyvus signalas, kuriuo siekiama sukelti vyrui psichologinį disbalansą. „Kuo kitoks? Su kuo ji mane lygina? Vadinasi, aš blogesnis už jos buvusįjį?” Poveikį meistriškai sustiprina išdidus moters tylėjimas, nekalbadieniai ir nenoras paaiškinti problemą.

„Niekada su niekuo nebuvo taip gera, kaip su tavimi“. Nepaisant to, kad frazė baisiai banali ir nuvalkiota, ji ir toliau daro poveikį ir maloniai glosto vyriškąjį ego.

„Spręsk pats, tu juk vyras!“ Šitaip moteris atsikrato atsakomybės už visas galimas veiksmų pasekmes. Viena vertus, gerai, kad ji demonstruoja tokį pasitikėjimą savo partneriu. Priešingas aspektas – nesuinteresuotumas bendrais reikalais ir planais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.