Pamaitinkite česnaką šia nebrangia priemone, ir jis nepageltonuos, nesusirgs ir užaugs didelis kaip kumštis
Kad česnakų derlius būtų gausus, galvutės užaugtų didelės, gegužės mėnesį reikia atlikti keletą paprastų būdų. Juk nuo tinkamos priežiūros priklauso, kiek galėsite nuimti derliaus ir kokio dydžio bus česnakų galvutės. Papasakosime, kaip paprastais liaudiškais metodais apsaugoti česnakus nuo ligų ir kelis kartus padidinti jų derlių.
Kaip apsaugoti česnakus nuo ligų ir kelis kartus padidinti derlių
Daugelis daržininkų pavasarį susiduria su pageltusių česnakų lapų ir prasto daržovės augimo problema. To galima išvengti laikantis kelių paprastų patarimų.
Medžio pelenai. Kad česnakai nepagelstų ir nesirgtų, tarpueiliuose reikia išbarstyti pelenus, tada dirvą išpurenti pusantro centimetro gylyje.
Karbamidas kartus padidina česnakų atsparumą įvairioms ligoms ir padės sugrąžinti lapams žalią spalvą. Tam keturiasdešimt gramų priemonės praskieskite dešimtyje litrų vandens ir palaistykite lysvę.
Amoniakas. Tokia priemonė ne tik pamaitins česnakus, bet ir atbaidys skruzdes nuo lysvės. Dešimtyje litrų vandens reikia atskiesti penkiasdešimt miligramų amoniako ir laistyti lysves. Reikia atidžiai stebėti, kad skysčio nepatektų ant česnakų lapų, nes jis gali juos nudeginti. Šį maitinimą geriau atlikti vakare.
Dirvos purenimas ir ravėjimas. Tai leis česnakams gauti daugiau naudingųjų medžiagų ir drėgmės iš oro bei dirvožemio. Pirmiausia dirvą reikia išpurenti iki 3 cm gylio, antrą kartą purenti ir ravėti galima iki 7 cm gylio. Po ravėjimo iš lysvės reikėtų pašalinti piktžoles, nes jos konkuruoja su česnakais dėl maistinių medžiagų, be to, gali tapti prieglobsčiu kenkėjams.
Azotas. Gegužės mėnesį česnakus būtinai reikėtų pamaitinti azotu, be kurio jie gali pagelsti ir neaugti. Tręšimą azoto trąšomis geriau atlikti vakare. Taip česnakų lapai neiškeps ir rezultatas bus daug geresnis.
Rašyti komentarą