Kojas mes sukryžiuojame nė negalvodamos, bet mažai kas žino, kad šis įprotis gali turėti rimtų pasekmių mūsų sveikatai ir mūsų kūnui.
Nusprendėme pasidalinti vertinga informacija apie šią pozą, kad jūs būtumėte informuotos ir vienu paprastu judesiu užkirstumėte kelią kraujotakos problemoms.
Nors ši moteris daugumai žmonių atrodo patraukli būtent dėl to, kaip ji sėdi, štai kas gali nutikti mūsų kūnui, jei per ilgai laiko praleisime sėdėdami užmetę vieną sulenktą koją ant kitos.
Kelias valandas išlaikant vieną ir tą pačią pozą, gali kilti šeivikaulio nervo paralyžius arba paralyžinis drebulys. Tai taip pat gali nutikti ilgą laiką sėdint ta pačia poza. Pasirodo, dažniausiai šeivikaulio nervų paralyžių sukelia sukryžiuotų kojų poza.
Atlikti tyrimai įrodė, kad ilgą laiką sėdint sukryžiavus kojas, padidėja kraujospūdis. Net jei neturite problemų su kraujospūdžiu, vengdamos sėdėti tokioje pozoje gyvensite sveikesnį gyvenimą ir toliau neturėsite kraujotakos sutrikimų.
Viena iš priežasčių, kodėl tai nutinka – kai užmetate vieną koją ant kitos, kraujas iš kojų nukreipiamas į krūtinę, tad iš širdies išstumiamas didesnis kiekis kraujo, o tai savo ruožtu padidina kraujospūdį.
Kitas galimas paaiškinimas: kraujospūdis padidėja , nes izometrinis kojų raumenų judinimas (pratimas, kai sąnariai nejuda, o raumenų ilgis nesikeičia) didina pasipriešinimą kraujo pritekėjimui. Būtent todėl sėdėjimas sukryžiavus ištiestas kojas per kauliukus neturi tokio pat poveikio, kaip sėdėjimas užmetus vieną sulenktą koją ant kitos.
Dabar, kai pateikėme jums peno apmąstymams, tikimės, kad nuspręsite atsikratyti šio žalingo įpročio ir nerizikuosite savo sveikata ir gera savijauta. Kitą kartą, kai pagausite save patogiai sukryžiuojant kojas, iškart pasitaisykite.
Rašyti komentarą