„Memelio prisiminimai: pinigų namai“

(5)

Klaipėdos koncertų salėje atidaryta paroda „Memelio prisiminimai: pinigų namai“.

„Memelio prisiminimai: pinigų namai“ - Lietuvoje cirkuliavusių pinigų ekspozicija, kuri yra reikšminga ir Klaipėdos miesto 100 metų laikotarpio istorijai prisiminti.

Šio projekto ir idėjos autorius - visuomenininkas Remigijus Žiogas, jau daugiau nei metus pats pasinėręs į numizmatiką. Jam talkino projekto vadovė Toma Mileryte.

Ekspozicijos tikslas - supažindinti lankytojus su 100-mečio laikotarpiu, nuo 1914 m. iki 2022 m., Lietuvoje cirkuliavusių pinigų turtinga istorija ir pinigų autoriais, dailininkais bei ekspertais.

Ekspozicijoje galima pamatyti ir Klaipėdos krašto, Mažosios Lietuvos bei suvenyrinius pinigus, pinigų lakštus ir nekarpytus pinigus. Parodos lankytojus ypač turėtų sudominti sertifikuoti pinigai, kurių neturi nė vienas Lietuvos muziejus, tik numizmatai ir kolekcininkai.

R. Žiogo teigimu, ši meno ir istorijos šaka tikrai bus įdomi ne tik istorikams, bet ir klaipėdiečiams bei miesto svečiams.

"Šių dienų kontekste pinigai vis labiau nuvertėja, atsiskaitymų grynaisiais pinigais įpročiai keičiasi, o paimdamas pinigus į rankas, retas kuris atkreipia dėmesį, kas juose pavaizduota, kokie vandens ženklai juose ir kokia pinigų istorinė vertė.

Ši ekspozicija - priminimas žmonėms, kad pinigai yra tik įrankis, o ne gyvenimo tikslas, dėl kurio mes gyvename.

Tikiu, kad susipažinus su šios kolekcijos eksponatais, Klaipėdos ir Lietuvos numizmatų bendruomenė pasipildys naujais nariais, kurie, kaip ir aš, susidomės ne tik šiuo hobiu, bet ir geriau pažins savo šalies istoriją", - sakė R. Žiogas.

Atidarant ekspoziciją sveikinimo žodį tarė projekto globėjas doc. dr. Arūnas Baublys, kuris linkėjo visiems tokios numizmatikos „ligos“. Nuotaiką kūrė grupė „Voiceless“.

Paroda veiks iki 2024 metų sausio 31 d.

Ją aplankyti kviečiami visi klaipėdiečiai, nuo pačių jauniausių iki pačių vyriausių.

„Tai puiki vieta ugdyti vaikus, kalbėti su jais ne tik apie finansinį raštingumą ir pinigų svarbą. Mokyti, kad ateityje pinigai taptų ne jų siekiamybe, o įrankiu gyvenimui, bet ne gyventi dėl jų“, - teigė R. Žiogas.

Parodos metu lankytojams bus organizuojamos grupinės ekskursijos. Bus galima sužinoti apie Lietuvoje cirkuliavusių pinigų seką, Klaipėdos krašto pinigų istoriją ir Mažosios Lietuvos bei suvenyrinius pinigus.

Ekspozicijos „Memelio prisiminimai: pinigų namai“ idėją palaikė ir parėmė „Stemma Group“, Inga Gusiatina, valiuta.lt. Projekto partneriai - „Trys Karaliai“, „Geras vardas“, Klaipėdos turizmo informacijos centras. Parodos organizatoriai už pasitikėjimą dėkoja Klaipėdos miesto savivaldybei ir parodą priėmusiam bei ekspoziciją globojančiam Klaipėdos koncertų salės vadovui Tadui Grabiui.

 

FOTO APRASAS INICIATORIUS. Parodos „Memelio prisiminimai: pinigų namai“ sumanytojas - visuomenininkas Remigijus Žiogas.

FOTO AUTORIUS Gedimino SASS nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder