Mero rinkimai Klaipėdoje: daugėja moterų

(4)

Spalio 7 dieną prasidėjo oficiali savivaldos rinkimų kampanija. Klaipėdoje aiškėja dar daugiau kandidatų ateinantį pavasarį vyksiančiuose mero rinkimuose. „Vakarų ekspreso“ duomenimis, į kovą jungiasi Gintarė Sakalauskaitė ir Birutė Andruškaitė. Taigi Ligita Girskienė tikrai nebus vienintelė moteris, pretenduojanti į uostamiesčio vadovo kėdę.

Portale ve.lt tris savaites vyko balsavimas. Jame portalo lankytojai išreiškė savo nuomonę apie iki šiol žinomus būsimus kandidatus Klaipėdos mero rinkimuose. Per parą iš vieno IP adreso buvo galima balsuoti 1 kartą.

Į klausimą, už ką balsuotumėte, jei Klaipėdos mero rinkimai vyktų šiandien, sulaukta beveik 14 000 balsų.

Portalo ve.lt skaitytojai daugiausia balsų atidavė konservatoriui Audriui Petrošiui - 23 procentai.

Arvydą Vaitkų palaikė 18 procentų apklausos dalyvių, „valstietę“ Ligitą Girskienę - 16 procentų.

Liberalas Saulius Budinas ir socialdemokratų kandidatas Romaldas Sakalauskas gavo po 6 procentus balsų. Naglis Puteikis - 3 procentus, Artūras Bogdanovas - 2 procentus.

Tačiau ketvirtadalis apklausos dalyvių nebalsuotų nė už vieną apklausoje pasiūlytą kandidatą.

Ši apklausa sukėlė didelį sujudimą tarp kandidatų.

L. Girskienė balsavimą socialinėje erdvėje net pavadino „vaikišku“, tačiau savo gerbėjus vis tiek ragino ją palaikyti.

Iš pradžių raginimai suveikė ir trumpam ji buvo išsiveržusi į pirmąją poziciją, tačiau jos pagrindinių konkurentų gerbėjai galiausiai buvo aktyvesni.

Trys su puse pretendento

Atidžiai politinę situaciją Klaipėdoje sekantis, tačiau viešinti savęs nepanoręs politikos profesionalas sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie būsimus rinkimus uostamiestyje.

Jo vertinimu ve.lt portalo apklausa atitinka politinių jėgų išsidėstymą šiuo metu Klaipėdoje.

„Šiandien jau praktiškai žinomi visi pagrindiniai pretendentai kovoje dėl mero kėdės ir staigmenų neturėtų būti. Realiai į antrąjį turą gali patekti trys su puse kandidato“, - mano „Vakarų ekspreso“ pašnekovas.

Pirmiausia (abėcėlės tvarka. - Autor. past.) jis išskiria favoritus L. Girskienę, A. Petrošių ir A. Vaitkų. Taip pat jis visiškai neatmeta galimybės antrajame ture pamatyti ir S. Budiną.

Anot pašnekovo, jau trečią kadenciją Klaipėda turi reprezentatyvų merą Vytautą Grubliauską. Tačiau labai tikėtina, kad per šiuos rinkimus bus renkamas žmogus, kuriam labiau rūpės miesto ūkio reikalai.

Toks buvo ankstesnis Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

„Dabar daugiau “ūkininko„ įvaizdį turi S. Budinas, A. Vaitkus ir net L. Girskienė“, - sako „Vakarų ekspreso“ šaltinis.

Anot jo, L. Girskienė turi tvirtas pozicijas pietinėje Klaipėdos miesto dalyve, kur gyvena daug rinkėjų.

A. Petrošius save pristato kaip modernus, šiuolaikiškas ir energingas kandidatas. Jis turi daug galimybių patekti į antrą turą, jei rinkėjų aktyvumas bus mažas, nes konservatorių elektoratas yra stabilus, be to, mobilizuotas paskutinių geopolitinių įvykių.

Balsuos prieš

„Jei A. Petrošius pateks į antrą turą, tai daugiau galimybių turi laimėti jo oponentas, nes dalis rinkėjų susivienys ir balsuos tiesiog prieš konservatorių“, - mano pašnekovas.

Anot jo, jei antrajame ture būtų L. Girskienė ir A. Vaitkus, pastarasis, rinkimuose dalyvausiantis su komitetu, turi daugiau galimybių pritraukti platesnį elektoratą.

„Ypač rusakalbius, kuriems nacionalistinių idėjų nevengianti “valstiečių„ partija nėra patraukli“, - mintimis dalinasi anonimu norintis likti redakcijos šaltinis.

S. Budino galimybes jis vertina palankiau ir dėl to, kad aiškėja, jog Klaipėdoje stipraus kandidato greičiausiai neiškels Laisvės partija. Todėl S. Budinas gali pretenduoti į platesnį Klaipėdoje tradiciškai stiprų liberalų elektoratą.

Laisvės partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Jevgenij Sokolov sako, kad sprendimo dėl partijos kandidato būsimuose Klaipėdos mero rinkimuose dar nėra.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, kaip realiausia šios partijos pretendentė kandidatuoti mero rinkimuose yra minima B. Andruškaitė.

Ją partija buvo iškėlusi kandidate pajūrio rinkimų apygardoje praėjusiuose Seimo rinkimuose.

„Daugiau naujienų gali būti savaitės pabaigoje. Galbūt eisime Vilniaus ir Kauno Laisvės partijos skyrių keliu“, - „Vakarų ekspresui“ sakė J. Sokolov, primindamas, kad didžiuosiuose miestuose partija vidiniuose rinkimuose iškėlė po kelis pretendentus į mero poziciją.

APKLAUSA. Portalo www.ve.lt apklausoje dėl Klaipėdos mero rinkimų balsuota beveik 14 000 kartų. Redakcijos archyvo nuotr.

Politikos naujokė

Lietuvos regionų partija Klaipėdos mero rinkimuose planuoja kelti verslininkės G. Sakalauskaitės kandidatūrą.

Jos kandidatūrai jau pritarė partijos nariai Klaipėdoje, tačiau oficialiai tai turi patvirtinti partijos taryba.

G. Sakalauskaitė sutinka, kad politikoje yra naujokė, tačiau tiki, kad sėkminga patirtis versle ir nuoseklus darbas leis stiprinti tiek asmenines, tiek pačios partijos pozicijas Klaipėdoje.

Vis dar lieka nežinoma, ar savo kandidatą Klaipėdos mero rinkimuose turės vietos rusakalbių bendruomenė.

„Vakarų ekspreso“ kalbintas skandalingai pagarsėjęs Viačeslav Titov sako, kad šiuo metu planų kandidatuoti neturi.

Tačiau „Vakarų ekspreso“ šaltinis tikina, kad galiausiai rusakalbių atstovas rinkimuose vis tiek turėtų būti iškeltas.

Priešingu atveju tai labai sumažintų jų galimybes apskritai patekti į miesto Tarybą.

Priminsime, kad paskutiniuose savivaldos rinkimuose rusakalbiai laimėjo tik du mandatus į Klaipėdos miesto tarybą, nors ankstesniuose rinkimuose turėdavo po 5-6 mandatus.

Stiprios komandos

Akivaizdu, kad savo ambicijų turi ir kandidatai, kurie mero rinkimuose nėra laikomi favoritais. Kandidatavimas mero rinkimuose tiesiogiai siejamas su galimybe aktyviau reklamuoti ir pretendentų į miesto Tarybą sąrašą.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ labai aktyviai formuoja sąrašą būsimuose Tarybos rinkimuose, siekdama prisitraukti visuomenėje žinomų žmonių.

„Oficialiai jau patvirtinta, kad prie mūsų jungiasi Klaipėdos miesto tarybos narys Viktoras Senčila“, - sako „Vardan Lietuvos“ Klaipėdos skyriaus pirmininkas A. Bogdanovas.

Tačiau jis nepatvirtino „Vakarų ekspreso“ informacijos, kad prie partijos sąrašo jungiasi vienas gerai žinomas medikų bendruomenės narių.

„Vyksta įvairios derybos“, - sakė A. Bogdanovas.

Taip pat situacijai rinkimuose labai daug įtakos turės ir tai, kokius kandidatų į Tarybą sąrašus papildys Klaipėdos politikos „sunkiasvoriai“ V. Grubliauskas ir R. Taraškevičius.

Neoficialiai kalbama, kad dabartinis Klaipėdos meras gali pasekti sostinės kolegos Remigijaus Šimašiaus pavyzdžiu ir ves Laisvės partijos sąrašą.

APKLAUSA. Portalo www.ve.lt apklausoje dėl Klaipėdos mero rinkimų balsuota beveik 14 000 kartų. Redakcijos archyvo nuotr.

Politiniai žaidimai

Apie savo planus dalyvauti Klaipėdos mero rinkimuose prakalbus Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui („Vakarų ekspresas“ apie tai pranešė pirmasis), kilo daug diskusijų, kad tai yra tik politinis žaidimas gauti papildomai dėmesio ir politinių dividendų.

Tačiau, redakcijos šaltinių duomenimis, ši idėja buvo palankiai sutikta tam tikruose Klaipėdos politiniuose sluoksniuose.

Visų pirma galimas R. Žemaitaičio dalyvavimas palankiai vertinamas L. Girskienės oponentų, kurie tiki, kad radikaliais pasisakymais garsėjantis „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas gali atimti dalį balsų iš „valstiečių“ kandidatės.

Tačiau mažai tikėtina, kad R. Žemaitaitis dalyvaus Klaipėdos mero rinkimuose, jei pats nematys bent teorinės galimybės patekti į antrąjį turą.

Kaip L. Girskienės elektorato skaldytojas vertinamas ir N. Puteikio dalyvavimas Klaipėdos mero rinkimuose.

N. Putekis paskutiniu metu visai neskyrė dėmesio Klaipėdos problemoms, bet, atsižvelgiant į jo buvusią veiklą mieste ir asmenines savybes, neabejojama, kad jis bandys rinkimų metu sukelti šurmulį.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, N. Puteikis šiuo metu bando gauti mažesnių politinių partijų ir judėjimų palaikymą ir po savo vėliava suburti platesnį koalicinį sąrašą.

Tikrai dalyvaus

A. Vaitkus oficialiai dar nėra paskelbęs apie dalyvavimą būsimuose savivaldos rinkimuose.

Pagal galiojančią tvarką rinkimuose norintis dalyvauti komitetas Teisingumo ministerijoje turi būti įregistruotas iki gruodžio 10 dienos.

Tačiau pats A. Vaitkus sako, kad tiek laukti tikrai nereikės ir oficialių naujienų žada per artimiausias dvi savaites.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder