Mezgasi Klaipėdos ir Batumio draugystė

Trečiadienį pajūryje lankėsi ir su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku susitiko Sakartvelo ambasadorė Lietuvoje Salome Shapakidze. Naujai paskirta ambasadorė supažindinta su uostamiesčiu, aptartas Klaipėdos ir Batumio uostų bendradarbiavimas. Viešnia taip pat domėjosi, kaip klaipėdiečiai rūpinasi gyvūnais.

V. Grubliausko teigimu, Sakartvelo ambasadorė išreiškė didelį susidomėjimą galimam Klaipėdos ir Batumio miestų bendradarbiavimui.

„Ambasadorė priminė, jog Batumio miestas ir uostas labai domisi galimybe užmegzti oficialius ryšius su Klaipėda. Man ir pačiam yra tekę kalbėti su Batumio meru. Išreikštas noras tuos ryšius stiprinti, tad ambasadorė perdavė žinią, jog dar prieš keletą metų nuskambėjęs toks siūlymas vis dar galioja“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos meras.

Anot V. Grubliausko, reikėtų patikslinti, kokiose socialinėse, kultūrinėse ir sporto srityse miestai galėtų bendradarbiauti.

V. Grubliauskas vylėsi, jog oficialūs ryšiai su Batumiu galėtų būti užmegzti dar iki jam baigiant vadovauti uostamiesčiui.

„Sutarėme, kad artimiausiu metu patikslinsime sritis, kuriose galėtume būti įdomūs Batumiui, o jie mums. Be abejo, pirmiausiai kalbėtume apie uostą, universitetą, kultūrinius, socialinius ir sportinius ryšius“, - sakė V. Grubliauskas.

Tikimasi, jog Klaipėdos ir Batumio miestų vadovų susitikimas gali įvykti dar šį rudenį.

Klaipėda oficialius ryšius palaiko ir su kitu Sakartvelo miestu - Počiu.

S. Shapakidze domėjosi ir kaip Klaipėdoje rūpinamasi gyvūnais.

„Mane labai maloniai nuteikė tai, jog ambasadorė labai domėjosi gyvūnų apsaugos klausimais. Ji šioje srityje turi nemažą patirtį. Klausė, kaip mes prižiūrime ir reguliuojame gyvūnų apsaugą mieste. Tiek auginamų klaipėdiečių namuose, tiek palaidų“, - kalbėjo V. Grubliauskas.

Susitikimo metu taip pat aptartas uostamiesčio kultūrinis gyvenimas ir Sakartvelo bendruomenės Klaipėdoje ambicijos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder