Mieli klaipėdiečiai, mano gimtojo miesto gyventojai,

(73)

Kreipiuosi į jus šiuo itin svarbiu miestui metu, kai jau netrukus jūs, ir niekas kitas, spręsite, kam patikėti Klaipėdos miesto ateities šturvalą, kokią komandą deleguoti į miesto Tarybą.

Visų pirma noriu padėkoti visiems jums už bendrą darbą pastaruosius ketverius metus, nes visa tai, kas sukurta Klaipėdoje, - visų mūsų bendros veiklos rezultatas.

2022-ieji, be jokios abejonės, į istoriją įeis kaip dramatiškai pasaulį pakeitę metai. Dar nebuvome (o ir nesame) pamiršę COVID-19 pandemijos iššūkių bei išbandymų, tačiau vasario 24-ąją prasidėjęs karas prieš suverenią Ukrainos valstybę ne tik skatino susitelkti, padėti, palaikyti, bet ir tiesiogiai keitė klaipėdiečių kasdienybę, pateikė naujų iššūkių miestui - bendromis jėgomis sugebėjome priimti tūkstančius nuo karo pasitraukusių ukrainiečių, visomis išgalėmis stengėmės pagelbėti surandant jiems būstą, integruojantis į miesto gyvenimą, užtikrinome švietimą ukrainiečių vaikams, susitelkėme teikdami paramą, humanitarinę pagalbą, priėmėme ne vieną ryžtingą sprendimą adekvačiai reaguodami ir išreikšdami pilietinę bei politinę poziciją pasikeitusio pasaulio ir vertybių pervertinimo akivaizdoje.

Pasidžiaugti tikrai turime kuo.

Tęsėme viešųjų erdvių atnaujinimą - pakvietėme į atgimusį Danės skverą, ėmėmės ypač jautrios teritorijos - Skulptūrų parko - sutvarkymo, pietinėje miesto dalyje kūrėme naują poilsio zoną - Sakurų parką, pradėtas tvarkyti skveras ties Šilutės plentu.

Keitėsi ir daugiabučių namų mikrorajonai - finišuoja Rumpiškės kvartalo atnaujinimas, čia kiemai sutvarkyti kompleksiškai. Girdėdami gausybę pozityvių atsiliepimų, suprantame, kad turime ieškoti galimybių ir ateityje įgyvendinti panašius projektus, nes mikrorajonų, kurie lauktų tokio pat renesanso, yra ne vienas. Tikiuosi, kad šis geras pavyzdys įkvėps kiekvieną, kuris dirba miestui, siekti naujos kokybės.

Įgyvendinami ir svarbūs susisiekimo projektai, didžiausias jų - Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcija ir estakados statyba. Per 2022-uosius sutelkus valstybės, Valstybinio jūrų uosto direkcijos ir savivaldos finansus pavyko gerokai pasistūmėti į priekį.

Džiugus įvykis - naujame pastate atidaryta Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinė poliklinika. Pagaliau paslaugos bus teikiamos šiuolaikiškame, patogiame, negalią turintiems lankytojams pritaikytame pastate. Mieste kyla ir nauja mokykla - buvo dedamos visos įmanomos pastangos, kad statybų tempas būtų spartesnis ir šiemet galėtume atverti naujos švietimo įstaigos duris.

Antrus metus iš eilės gyventojus kvietėme teikti idėjas dalyvaujamajam biudžetui, o pirmosios iniciatyvos jau įgyvendinamos.

Gyventojus pakvietėme ir į naują, erdvų, iš bet kurios miesto vietos viešuoju transportu patogiai pasiekiamą Klientų aptarnavimo centrą. Metų pabaigoje pristatėme ir Klaipėdiečio kortelę.

Tęsėme ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimą, vyko aktyvus partnerių bendradarbiavimas, apžvelgdami strategijos pažangą bei prognozes ateities ekonomikai pakvietėme į Klaipėdos ekonomikos forumą.

Tęsiama ekologiško viešojo transporto plėtra. Įgyvendinant savivaldybės sprendimus vyko konkursinės procedūros ir pasirašytos sutartys dėl elektrinių autobusų įsigijimo, naujos transporto priemonės keleivius veš jau šiais metais. Taip pat ruoštasi naujovės - reguliaraus susisiekimo vandens keliu - startui. Elektrinis autobusas-katamaranas Danės upe taip pat pradės kursuoti šiemet.

Dar labiau įsitraukta į Šv. Jono bažnyčios atkūrimo procesą. Sprendimas savivaldybei tapti viešosios įstaigos dalininke ir skirti finansavimą bokšto projektavimui, tikimės, paspartins gražios iniciatyvos įgyvendinimą, o Šv. Jono bažnyčios bokštas neabejotinai taps vienu iš ryškiausių miesto identitetą formuojančių akcentų. Tęstas bendradarbiavimas su Kultūros ministerija ir dėl dar vieno miesto bendruomenei ir miesto identitetui svarbaus objekto - centrinio pašto pastato Liepų g. atgaivinimo.

Aktyvūs metai buvo ir kultūrinio gyvenimo srityje. Paminėjome 770-ąjį, jubiliejinį, miesto gimtadienį, priėmėme tautinių kultūrų festivalį „Europiada“ bei intensyviai ruošėmės Klaipėdos krašto šimtmečio minėjimui. Pasirašyta organizacijos „Baltic Sail“ miestų partnerių bendradarbiavimo sutartis.

Niekada nesakiau, kad mūsų mieste viskas padaryta - belieka tik džiaugtis ir mėgautis gyvenimu. Tikrai ne. Klaipėdos gerovė, miesto klestėjimo siekis - niekada nesibaigiantis procesas.

Stabilaus miesto augimo ir jo tobulinimo užtikrinimas visada buvo ir lieka vienu iš pagrindinių prioritetų mano darbų sąraše. Nesitikiu suspėti sudalyvauti visuose priešrinkiminiuose debatuose ir susitikimuose, bet iki pat paskutinės šios kadencijos darbo dienos atsakingai ir kaip įmanoma geriau atliksiu savo pareigas bei užduotis.

Gerbiu ir vertinu visus mero rinkimuose dalyvaujančius politikus, o ypač - politikes, drąsiai stojusias į rinkimines batalijas su gerokai skaitlingesniu būriu vyrų. Tai - puikus, įkvepiantis pavyzdys. Nesivaikau lengvos sėkmės, nedaliju neįgyvendinamų pažadų, bet atvirai sakau apie tai, kas jaudina mus visus ir kas visiems mums rūpi. Negražbyliauju, nes besąlygiškai tikiu, kad ne skambių šūkių, bet svarbių kasdienių darbų reikia visų mūsų Klaipėdai.

Dėkoju už kartu nueitą kelią ir kviečiu visus jus aktyviai dalyvauti rinkimuose, renkant Klaipėdos miesto merą bei miesto Tarybos narius kovo 5-ąją dieną! O aš, dalyvaudamas šiuose rinkimuose, pareiškiu, kad tikrai turiu tvirtą valią veikti, kurią stiprina solidi patirtis ir asmeninė atsakomybė.

socialdemokratai

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos socialdemokratų partijos Klaipėdos m. skyriaus kandidatų sąrašo Klaipėdos rinkimų apygardos Nr. 20 rinkimų sąskaitos. Užsakymo Nr. 307920

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder