Miesto šventei iš bendro puodo – pusšimtis tūkstančių eurų

Kelias dienas, nuo praėjusio ketvirtadienio, Kretingos mieste vyko šventinių 771-ojo Kretingos gimtadienio renginių maratonas, o jų kulminacija – trankūs koncertai šeštadienį ir naktinė lazerių programa „771 blyksnis“ miesto estradoje. Praūžus šventėms, lieka rūpestis susitvarkyti ūkį ir suskaičiuoti, kiek gi dėl jų suplonėjo bendra kretingiškių piniginė.

Šiemet miesto šventinei programai įgyvendinti buvo išleista 51,75 tūkst. Eur, ir tai yra 4 tūkst. Eur pigiau negu pernai. Pernai 770-ojo Kretingos miesto jubiliejinis gimtadienis su itin įspūdinga vandens ir šviesų šou pabaigtuvių programa kainavo 55,7 tūkst. Eur, – vien šokantys šviesų fontanai, kainavę 11,3 tūkst. Eur, sudarė penktadalį šios sumos.

Brangiausiai kainavo „senelio“ koncertas

Šiųmetinė Kretingos miesto šventė renginių gausa nenusileido pernykštei: būta ir istorinių, ir meninių, ir pramoginių akcentų – kiekvienas galėjo pasirinkti tai, ką labiausiai mėgsta. O ir geografiškai renginiai vyko skirtingose vietose, pradedant nuo ekskursijos ant Andulių-Ėgliškių piliakalnio miesto prieigose ligi įvairių renginių Rotušės aikštėje, prie Kretingos rajono kultūros centro, viešosios Motiejaus Valančiaus bibliotekos, Kretingos katalikų bažnyčioje, vasaros estradoje ir parodų Kretingos dvaro, „Špitolės“ ir istorinio Lietuvos banko erdvėse.

"
Šventės renginiai Rotušės aikštėje: nuo performanso prie Jono Karolio Chodkevičiaus paminklo iki vaikų teatrinių improvizacijų. Dalyvius sveikina Kretingos rajono meras Antanas Kalnius (centre).

Praūžus kretingiškių laukiamai šventei, „Pajūrio naujienos“ su Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkiene apžvelgė renginių, kurių didžiuma apmokama iš rajono biudžeto, taip pat – mero fondo ir daugel metų remiami įmonių „Medis“, „Gausoja“, „Autoratas“, „Splius“, sąmatą.

Brangiausiai – 7 tūkst. Eur – kainavo praėjusio šeštadienio vakarą įvykęs „senelio“ pravarde besididžiuojančio atlikėjo Kastyčio Kerbedžio koncertas. Prieš jį koncertavusios grupės „2Kvėpavimas“ kaina – 3 tūkst. 630 Eur, atlikėjos Adrinos koncerto kaina – 1 tūkst. 778 Eur. Dieną Rotušės aikštėje koncertavusiam kretingiškiui atlikėjui Jokūbui Jankauskui ir gyvo garso grupei sumokėta 1,5 tūkst. Eur.

"
Po iškilmingos ceremonijos Kretingos bažnyčioje: Seimo narys Antanas Vinkus, šiųmetiniai Kultūros ir meno premijų laureatai Kilnutė Skripkauskienė, Antanas ir Daiva Dudėnai, Kretingos rajono Garbės pilietis Julius Kanarskas, rajono meras Antanas Kalnius ir brolis pranciškonas Astijus Kungys.

Sekmadienį Kretingos bažnyčioje įvykęs Klaipėdos pučiamųjų kvinteto koncertas, per iškilmingą ceremoniją kretingiškiui istorikui Juliui Kanarskui suteikiant Kretingos rajono Garbės piliečio vardą ir įteikiant Kultūros ir meno premijas laureatams, iš biudžeto kainavo 500 Eur.

Skoningas ir santūrus Baltasis vakaras

Tam, kad reginiai vyktų sklandžiai, reikia iš anksto jiems pasirengti: šventei buvo įrengtos 2 scenos – Rotušės aikštėje ir vasaros estradoje. Už įrengimą, įgarsinimą ir apšvietimą, LED ekranų nuomą ir ekranų sumontavimą, o taip pat ir triskart paeiliui rodytą nakties lazerių šou „771 blyksnis“ Savivaldybė sumokėjo kone 21 tūkst. Eur. Kitos išlaidos už organizacines paslaugas sudarė 5,2 tūkst. Eur.

Kretingos rajono kultūros centras ir viešoji Motiejaus Valančiaus biblioteka taip pat buvo atsakingi už daugybę mieste įvykusių renginių, vienas jų – tradicinis Baltasis 

vakaras bibliotekos vidiniame kieme, šiemet surengtas penktąkart. Baltajame vakare, į kurį sekmadienį kretingiškiai tradiciškai rinkosi vilkėdami baltai, įspūdingą 1,5 val. trukmės solinį koncertą surengė žinoma šalies atlikėja Rūta Ščiogolevaitė, jai talkino pianistas Paulius Zdanavičius. Už koncertą iš Kultūros tarybai bibliotekos teikto ir laimėto projekto „Nauja – atrasta sena“ atlikėjai sumokėta 2,5 tūkst. Eur.

Bardai finansiškai – gerokai kuklesni

Į tradicinį Kretingos rajono kultūros centro rengiamą bardų muzikos vakarą „Baltas paukštis“, vykstantį prie Vaidilos skulptūros, buvo pakviesti atlikėjai iš įvairių Lietuvos vietų, taip pat – žinomas TV veidas, muzikos kūrėjas ir atlikėjas Juozas Gaižauskas.

Įprastai sumokėti atlikėjams Kultūros centras gaudavo projektinių lėšų iš Kultūros ministerijos. „Tačiau šiemet projekto nepatvirtino, todėl teko išsiversti iš turimų lėšų. Savivaldybė Kultūros centrui su jo 16 skyrių šiemet skyrė iš viso 52 tūkst. Eur, šiuos pinigus paskirstome trims pagrindinėms metų šventėms – Kalėdoms, miesto gimtadieniui ir Rudens derliaus šventei.

Šįkart teko itin taupyti: tarėmės su bardais – vieni sutiko dalyvauti be užmokesčio, kitiems mokėjome nuo 150 iki 300 Eur, su J. Gaižausku sutarėme už 500 Eur“, – Kretingoje populiaraus bardų vakaro „Baltas paukštis“ užkulisius praskleidė Kretingos rajono kultūros centro direktorė Kristina Rimienė.

Į pasirengimą šventei – scenarijų kūrimą, atlikimą, organizavimą ir netgi rankdarbius – buvo panirę kone visi viešosios bibliotekos ir Kultūros centro darbuotojai: patys ruošė baltas kompozicijas ir puokštes-burbulus. Kultūros centro iniciatyva, buvo pagamintos ir mieste išdėliotos 6 burbulais dekoruotos metalinės konstrukcijos, ant kurių buvo iškabinta visa šventės programa.

Svečių priėmimui – per 5 tūkst. Eur

Į Kretingos miesto šventę buvo atvykę 40 svečių, pagrindiniai jų – šeštadienį Rotušės aikštėje meninėje programoje išvien su kolektyvais – Dainų šventės dalyviais – pasirodęs Lenkijos Lemborko miesto dainų ir šokių ansamblis „Ziemia Lęborska“.

Svečiai buvo apnakvindinti ir maitinami kavinėje-motelyje „Smagratis“: jų nakvynė kretingiškiams kainavo 1,8 tūkst. Eur, maitinimas – 2 tūkst. 72 Eur. Šventinė vakarienė svečiams už 555 Eur buvo surengta Žiemos sodo kavinėje „Pas Grafą“.

Šventė praūžė tvarkingai

Prieš šventes išsijuosę miesto erdvėse sukosi komunalininkai: pjovė žolę, tvarkė gėlynus, prie objektų vedė elektrą, suvežė ir įrengė būtinas priemones, įrenginius, pasirūpino gatvės srautų reguliavimu.

"
Koncertų pabaigtuvėms lazeriais nušvitusios žiūrovų tribūnos vasaros estradoje

Už atliktus darbus jie dar pateiks sąmatą, todėl, D. Činkienė tvirtino, šventės kaštai išaugs dar apie 4 tūkst. Eur.

Mieste buvo pasirūpinta biotualetais: 15 jų įrengta prie vasaros estrados, 1 – už Rotušės aikštės ribų, parduotuvės „Laura“ kieme.

Po praūžusios šventės, „Pajūrio naujienos“ paklausė miesto seniūnės Gintarės Liobikienės – koks bendras miesto vaizdas jos akimis. „Aš kasmet vis labiau giriu kretingiškius, nes šiukšlių kasmet vis mažėja. Aišku, tuo pasirūpinome patys – aikštėje ir prie estrados papildomai buvo pastatyti 25 konteineriai. Nieko neįprasto iš po nakties neaptikau, kažkokių ypatingų nuostolių ar eibių nepridaryta“, – reziumavo seniūnė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder