Melnragė

Ministerija planuoja smėliu papildyti paplūdimį Melnragėje

Planuojama smėliu papildyti paplūdimį Melnragėje, Klaipėdoje, tam šią vasarą bus formuojamas povandeninis pylimas, pranešė Aplinkos ministerija.

„Norint apsaugoti pajūrį nuo ekstremalių audrų ir lankytojų antplūdžio svarbus ne tik Aplinkos ministerijos, bet visų institucijų indėlis, todėl Klaipėdos uosto direkcija rodo puikų pavyzdį imdamasi darbų šią vasarą po vandeniu formuoti pylimą Melnragėje“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Povandeniniam pylimui formuoti bus pasitelktos kelios žemsiurbės. Iš išorinio laivybos kanalo paimtą jūrinį smėlį jos pakaitomis purkš link kranto ir 2–3,5 metro gylyje po vandeniu formuos pylimą, jo ilgis sieks 700–750 metrų. Iš viso bus supilta apie 180 tūkst. kubinių metrų jūrinio smėlio.

Pasak pranešimo, šio pylimo smėlį bangos palaipsniui išmes į krantą, o vėjas nuneš į kopagūbrį, tad taip paplūdimys pasipildys smėliu ir susidarys palankios sąlygos kopagūbrio regeneracijai.

Smėlis yra ištirtas ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistų pripažintas tinkamu naudoti povandeniniam pylimui formuoti.

„Vykdydami laivybos kanalo gilinimo darbus, iškastą gruntą, jei jis tinkamas naudoti, ne plukdome gilyn į jūrą, bet naudojame paplūdimiams papildyti, smėlį žemsiurbei išpurškiant arčiau kranto. Šiemet, vykdant tokią aplinkosauginę priemonę, iš jūrinio smėlio bus formuojamas povandeninis pylimas tarp šiaurinio molo ir I Melnragės paplūdimio“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Pranešime pažymima, kad ši aplinkosauginė priemonė gali būti įgyvendinta tik šiltuoju metų laiku, kada mažiausias bangavimas, palankiausios oro sąlygos, dėkingiausios srovės, todėl privalu darbus atlikti vasarą. Rangovas dirbs visą parą, kad darbai būtų atlikti per kuo trumpesnį laiką.

Šiuo metu vyksta susitikimai su suinteresuotomis grupėmis, jos informuojamos apie planuojamus darbus, ribojimus maudymuisi, vandens pramogoms ir laivybai.

Darbai atliekami pagal Aplinkos ministerijos parengtą Pajūrio juostos tvarkymo programą. Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija nuo 2001 iki 2018 metų iš viso paplūdimiams papildyti jau yra išpylusi apie 1,22 mln. kubinių metrų smėlio. Pastarąjį kartą smėlis piltas 2018 metais ties Giruliais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder