Minkštieji baldai ir naminiai augintiniai – saugoti negalima leisti!

Namuose, kuriuose gyvena keturkojai draugai, žmonėms dažnai tenka ieškoti kompromisų tarp estetikos ir komforto – juk  namai turi būti patogūs visiems šeimos nariams, nesvarbu, kiek kojų jie turi. Antra vertus, tai kas patinka keturkojams numylėtiniams, ne visada suderinama su tvarkingų namų vizija.

Puikiu tokios dilemos pavyzdžiu gali tapti klausimas, ar saugoti minkštuosius baldus nuo katino ar šuns nagų, dantų bei plaukų? O gal leisti gyvūnams jaustis laisvai net tuomet, kai tai kenkia sofos apmušalams? Žinoma, prieš apsisprendžiant, kur dėti kablelį frazėje „saugoti negalima leisti“, verta išbandyti bent keletą kompromisinių sprendimų.

Dėmesys švarai pirmosiomis dienomis

Pirmosiomis dienomis, kai naujasis šeimos narys dar tik pratinasi prie naujų namų taisyklių, apdairu minkštiesiems baldams skirti ypatingą dėmesį. Katinui dar neišmokus naudotis tualeto dėže ar šuniukui tik mokantis pasiprašyti į lauką, ant minkšto paviršiaus gali pasijausti patogiai lyg pievutėje ir po savimi atlikti gamtinius reikalus. Laiku neišvalius ant sofos ar fotelio paliktos balutės ši įsigers į apmušalus bei gali tapti traukos vieta pakartotiniams „nuotykiams“.

Verčiau užbėgti už akių tokioms nelaimėms ir, kol augintinis nėra įgudęs tvarkingai atlikti gamtinius reikalus, ant sofos ar fotelio patiesti neperšlampantį užtiesalą. Ši fazė trunka vos keletą mėnesių, todėl verčiau kiek atlaidžiau pažiūrėti į harmoningus interjero sprendimus, tačiau apsaugoti baldus nuo nemalonaus kvapo, kurį gana sudėtinga pašalinti.

Plaukų rinkiklis – būtinas namų aksesuaras

Bene vienintelis tikrai efektyvus būdas išvengti miaukiančių ar lojančių augintinių plaukų ir pūkų namuose – laikyti beplaukę katę arba šunį. Jei į namus ir šeimą priėmėte daugiau ar mažiau gauruotą draugą, verčiau išsyk įsigykite ir plaukų rinkiklį. Dar geriau, jei turėsite bent keletą tokių rinkiklių – vieną pasidėkite greta rūbų spintos, o kito vieta turėtų būti svetainėje.

Lipnūs pūkų rinkikliai puikiai surenka pūkus bei plaukus nuo rūbų, tačiau norint išvalyti sofą, tektų nuplėšyti pernelyg daug vienkartinių lapelių. Kur kas praktiškesnis sprendimas baldų priežiūrai būtų įsigyti praktišką daugkartinį silikoninį, metalinį ar kitokį pūkų surinkėją. Pasitreniravę greitai įgusite keletu rankos mostų nubraukti pūkus nuo minkštųjų baldų ir svetainėje palaikyti švarą.

Nagams ir dantims galąsti geresnės alternatyvos nei sofa

Sofa, minkštas kampas, foteliai bei pufai augintinius vilioja ne tik įsitaisyti jaukiam poguliui, bet ir puikiai tinka manikiūrui padailinti ar dantims pamiklinti. Geriausia, jei užbėgsite tokioms miklumo treniruotėms už akių ir iš anksto pasirūpinsite specialiai draskymui ar kramtymui skirtomis priemonėmis.

Net ir dėmesingai karpant nagus, katėms bei katinams kils poreikis savo nuožiūra pasitvarkyti manikiūrą, todėl apdairu įsigyti draskyklę ankščiau nei jos funkcija teks sofai. Galima išbandyti ir atbaidymo strategijas – minkštuosius baldus papurkšti specialiomis priemonėmis, kurių kvapas nepatinka gyvūnams. Dėmesingi šeimininkai formuodami augintinio įpročius pasitelkia ir dėmesio nukreipimo strategiją, kuomet tik pastebėjus augintinio kėslus jo dėmesys nukreipiamas kita veikla ar skanuku.

Visada pasiteisinantis sprendimas – dėmesys augintiniui

Auginant ir auklėjant augintinį daugybės nesusipratimų bei nesėkmių galima išvengti jam skiriant pakankamai dėmesio. Po ilgų pasivaikščiojimų bei žaidimų pavargęs šuo turės kur kas mažiau ūpo stoti į kovą su pagalvėlėmis ar bandyti sofos kojų tvirtumą. Dresuojant, žaidžiant, lepinant žaislais bei skanėstais patys patirsite daug nuostabių akimirkų su savo keturkoju bičiuliu. Smagiai kartu leidžiant laiką augintinis vis rečiau iškrės netikėtą šunybę, tad mylimo keturkojo išdaigos vis rečiau sugadins nuotaiką.

Įsirengiant arba atnaujinant namus verta išsyk rinktis minkštuosius baldus su aukštesnės atsparumo klasės apmušalais, o dar geresnis sprendimas – išsyk įsigyti oda arba eko oda aptrauktus minkštuosius baldus.  Tikbaldai.lt rasite platų stilingo dizaino sofų, minkštųjų kampų bei fotelių asortimentą. Iš aukštos kokybės medžiagų pagaminti baldai pasižymi patvarumu, todėl tinkamai prižiūrimi jie patikimai tarnaus ilgus metus net ir namuose, kuriuose gyvena keturkojai bičiuliai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder