Mirė violončelininkė Silvija Sondeckienė

Eidama 81-uosius metus mirė violončelininkė Silvija Sondeckienė, garsaus šalies dirigento Sauliaus Sondeckio žmona, šeštadienį pranešė Lietuvos muzikų sąjunga. 

Silvija Narūnaitė gimė 1942 metais Kaune. Persikėlus šeimai į Vilnių ji mokėsi muzikos mokykloje, kuriai vėliau buvo suteikti ir M. K. Čiurlionio, ir nacionalinės mokyklos vardai. Joje mokėsi griežti violončele.

Baigusi mokyklą įstojo į Lietuvos konservatoriją (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Netrukus jauna mergina atsidūrė pas neprilygstamu vadinamą muziką Mstislavą Rostropovičių. Ketverius metus ji lankė profesoriaus klasę Maskvos konservatorijoje, studijas baigė su pagyrimu.

„Dar studijų metais dėl talento ir darbštumo ji iškilo iki žymiausių savo kartos violončelininkų. Vėliau stebėjau jos augimą ir kaip muzikės, ir kaip pedagogės. Šiuo metu ji daug dėmesio skiria šiuolaikinei muzikai. Girdėjau jos mokinius ir manau, kad jos pedagoginės veiklos rezultatai yra išskirtiniai“, – vėliau sakė M. Rostropovičius.

1960 metais ji tapo Lietuvos kamerinio orkestro kolektyvo nare. Muzikė visam gyvenimui liko šiame orkestre – griežė jame studijuodama Vilniaus konservatorijoje, baigusi Maskvos konservatoriją ir tapusi Lietuvos konservatorijos profesore. Derino koncertinę ir pedagoginę veiklą – buvo orkestro violončelių grupės koncertmeisterė.

1967 metais Silvija ištekėjo už Sauliaus Sondeckio.

„Silvija Sondeckienė ranka rankon ėjo gyvenimo keliu su Sauliumi Sondeckiu, koncertavo Lietuvoje ir užsienyje, garsino Lietuvos vardą pasaulyje. Jos mokiniai ir jos vaikai tęsia pradėtus darbus – atstovauja Lietuvos menui, gražina savo šalį“, – skelbia Lietuvos muzikų sąjunga. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder