Mokinių atostogų ilginimui nepritaria (6)

Dėl prastos epidemiologinės situacijos šalyje jau svarstoma galimybė ilginti moksleivių rudens atostogas. Švietimo, sporto ir mokslo ministerija buvo numačiusi, kad mokinių rudens atostogos šiemet bus nuo lapkričio 3 iki 5 d., tačiau pirmadienį pranešė apie ketinimus moksleivių rudens atostogas pradėti jau nuo kitos savaitės.

Premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad šiuo metu yra diskutuojama, ar dėl augančių užsikrėtimų COVID-19 mastų reikėtų prailginti mokiniams atostogas. Vyriausybės vadovės teigimu, sprendimą dėl to atsakinga ministerija turėtų pateikti jau artimiausiu metu.

„Apie atostogų trukmę yra diskutuojama. Manau, kad kai ministerijos nutars pasitarusios su ekspertais, koks sprendimas būtų geriausias, tai šį sprendimą ir pristatys šiandien arba rytoj“, - Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, klausimą dėl ilgesnių mokinių atostogų verčia kelti epidemiologinė situacija šalyje.

„Jūs puikiai žinote, kad trečdalis naujų (COVID-19 - ELTA) atvejų kiekvieną dieną yra vaikai ir paaugliai iki 18 metų. Dalis iš jų galėtų būti paskiepyti. 12-15 metų persirgusių vaikų dabar jau yra keliolika procentų. Tai yra tikrai daug. Paskiepytų yra apie 30 proc. Tai reiškia, kad imunizacija sparčiai didėja, bet didėja susirgimų būdu“, - sakė I. Šimonytė.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Laura Tarozienė išreiškė tėvų nepritarimą šiai idėjai. Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovės nuomone, 1-2 užsikrėtusiųjų COVID-19 atvejai klasėje nėra ta grėsmė, dėl kurios reikėtų imtis tokių priemonių, kai testuojasi visa klasė ir situacija yra stebima bei kontroliuojama.

„Tėvų pozicija yra išlaikyti vaikus mokykloje kaip galima ilgiau. Ilgos pertraukos be mokslo vaikams šiuo metu - ne į naudą. Be to, taip staiga paankstinus atostogų laiką, tėvams iškils problema patiems išeiti atostogų, kad vaikai neliktų be priežiūros.

Žinia, kad dauguma atostogas išnaudojo jau ankstesnio karantino metu. Taip pat tėvams nepriimtina ir tai, kad, pailginus rudens atostogas, vėliau ta savaitė bus atimta iš vasaros atostogų“, - dėstė R. Tarozienė ir prisipažino, jog labiausiai nerimauja, kad nebūtų kartojamas praėjusių metų scenarijus, kai buvo pailgintos mokinių rudens atostogos, o po jų vaikai į mokyklas grįžo tik šiais metais.

Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Lilijos Bručkienės nuomone, atostogų ilginimas gali būti viena iš priemonių suvaldyti COVID-19 protrūkį tose ugdymo įstaigose, kuriose situacija šiuo metu sudėtinga, tačiau nebūtina ją taikyti visose mokyklose.

„Manau, kad mokyklos turėtų pačios spręsti, ar ilginti atostogas. Jeigu serga daug mokytojų, užtikrinti ugdymą tikrai sudėtinga. Tad ilgesnė atostogų pertrauka, manau, padėtų stabilizuoti situaciją tokiose įstaigose.

Tačiau tai visai nėra būtina tose mokyklose, kuriose padėtis stabili ir kontroliuojama. Pavyzdžiui, Klaipėdos Vydūno gimnazijoje, kurioje dirbu, dauguma mokinių testuojasi, daug vyresniųjų klasių mokinių yra pasiskiepiję ir tikrai padėtis nėra bloga“, - komentavo L. Bručkienė.

Raktažodžiai
Normaliai žiūrint, pats laikas pristabdyti arklius, nes paaugliai yra ryški grupė, kur tarpsta ir bujoja virusas. Tačiau... mūsų jaunimėlis į prailgintas atostogas žiūri būtent kaip į galimybę ilgiau nesirūpinti niekuo ir smagiai praleisti laiką. Prailgintos atostogos tikrai nereiškia, kad bus apriboti kontaktai ir socialinis aktyvumas. Jei mokykloje dar yra įmanoma kažkokia, nors minimali, kontaktų kontrolė ir kaukių dėvėjimo režimas, atostogos - tai laikas, kai mokykla kaip ir atleidžiama nuo kontrolės atsakomybės. Daugiau niekas kontroliuoti tikrai nesiims. Freedom for nations, freedom for people. Kodėl nesutinka tėvai? Pirma priežastis - tėvai darbe, o vaikai nežinia kur, antra ir esminė - neigti ir priešintis iš principo viskam iš esmės, ką bepasiūlytų vyriausybė ar ministerija.
Praeivis, 2021-10-23 15:44
Tikrai,ta priestaraujanti tevu dalis kisa koja visu sprendimu priemimui..ar geriau sav prailginti atostogas..ar iseit i nuotolini mokyma keliems menesiams? Per pusantru metu pandemijos ir ilgalaikio nuotolinio mokymo manau visi jau turi susistygave ir darbus ir vaiku prieziuras..suserga dalis ir paskiepytu, o ypac kai plinta uzkratas tokiu tempu laikas priimt sprendimus laiku ir rimtus.ar per toki ilga laikotarpi.,ligu patirtis- dar nieko neismokom??ir teveliai nenorintys kad vaikai butu testuojami,ir priestaraujantys visom istatymu pozicijom nors kart sustojot ir pagalvojot kas jus esat vaikui ir kaip jus jam atstovaujat?kaip mokot ji priimt sprendimus ir su kokiom gyvenimo normom sutikt..kada pasipriesint..juk jue musu ateitis..kas priims sprendimus jiems uzaugus??o paskui stebimes is valdymo situacijos..kartais reikia susitaiktyti..ir dziaugtis visiems kartu sveikata ir buvimu..o ne piktu priestaravimu...vaikam atstogos kazkiek ir patiktu juk:):):)
Emi, 2021-10-20 16:34
Manau teisybe kad mokyklos pačios turi spręsti ar paankstinti ar prailginti atostogas.Taip ir butu su tais prailginimas po atostogų pasodintų vel vaikus ant nuotolinio ir tegul tevai mokina vaikus namie
Tik tok, 2021-10-20 12:53
Sidebar placeholder