Naujoji vaikų poliklinika atidaryta, bet pacientams dar teks palaukti

(3)

Savaitės pradžioje atidaryta nauja Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinė poliklinika. Naujasis penkių aukštų korpusas su rūsiu bus gerokai erdvesnis ir patogesnis, tačiau mažieji pacientai kol kas bus aptarnaujami senajame pastate.

Perkirpo simbolinę juostą

Daugiau nei prieš dvejus metus pradėta statyti Vaikų konsultacinė poliklinika atvėrė duris. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiasis gydytojas Virginijus Žalimas svečių ir medikų akivaizdoje perkirpo simbolinę juostą.

Nauja Klaipėdos vaikų konsultacinė poliklinika - bene pirmoji neprivati gydymo įstaiga uostamiestyje, pastatyta nepriklausomoje Lietuvoje.

„Pastatyta nauja vaikų poliklinika - svarbus įvykis ne tik mūsų miestui, bet ir visai Lietuvai. Iki statybų pradžios buvo nueitas ilgas kelias“, - projekto įgyvendinimą apibūdino ligoninės vadovas.

Šalia ligoninės išdygusi nauja moderni poliklinika stikline galerija sujungta su pagrindiniu pastatu. 1 500 kv. metrų poliklinika gerokai erdvesnė ir didesnė nei jos pirmtakė. Čia įrengti 28 kabinetai - beveik dvigubai daugiau nei senajame pastate. Įstiklinta galerija sujungus abu pastatus, pacientams ir medikams nebereikės eiti lauku, norint atlikti tyrimus.

MOTYVACIJA. Medikai džiaugiasi erdvia nauja poliklinika, kuri bus gerokai patogesnė ir pacientams, ir jiems patiems.

Didės specialistų komanda

Poliklinikoje įrengti liftai, mamos ir vaiko kambarys, įvaža neįgalius ir mažus vaikus auginantiems tėvams, taip pat suprojektuota kokybiška vėdinimo, rekuperacijos sistema, leisianti kur kas greičiau išvėdinti patalpas bei taip užtikrinti pacientų ir darbuotojų saugumą. Poliklinikoje atsirado personalo, dokumentacijos laikymo kabinetai.

Naujajame pastate bus teikiamos antrinio ir tretinio lygio paslaugos Klaipėdos krašto vaikams, tad jau dabar formuojama kur kas didesnė specialistų komanda.

Tikimasi, kad prie ligoninės bendruomenės prisijungs nauji kolegos.

Be gydytojų specialistų, naujajame pastate įsikurs ir Ankstyvosios korekcijos centras, kuris dėl vietos stygiaus iki šiol glaudėsi buvusiose Klaipėdos poliklinikos patalpose, Taikos pr. 76.

V. Žalimas pripažino, kad senoji poliklinika neatitiko nūdienos standartų. Ji buvo nepatogi ir pacientams, ir medikams, ypač vargdavo mažus ir neįgalius vaikus auginantys tėvai, kai siaurais bei stačiais laiptais reikėdavo patekti į polikliniką arba pas gydytoją specialistą.

Netrūko iššūkių

Ligoninės vadovas neslėpė, kad statybų pradžia sutapo su sudėtingu laikotarpiu: iš pradžių darbus sunkino pandemija, vėliau, prasidėjus karui Ukrainoje, stipriai išaugo statybos kaštai.

Prie statybų prisidėjęs V. Grubliauskas ligoninės bendruomenę pasveikino su įkurtuvėmis ir įteikė Klaipėdos herbą ir ženklą, primenantį, kad naujoji vaikų poliklinika atidaryta svarbiu metu - minint Klaipėdos karšto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį.

Meras prisiminė poliklinikos statybų pradžią: kur žiojėjo didžiulė duobė, šiandien stovi gražus bei modernus pastatas, tapęs organišku Klaipėdos centro akcentu. Medikams jis palinkėjo tapti labiausiai žmogišką šilumą skleidžiančio pastato šeimininkais, vykdančiais itin svarbią misiją.

Pasak mero, nors būta įvairių abejonių, naujoji poliklinika - puikus įrodymas ligoninės vadovo gebėjimo tinkamai administruoti situaciją. V. Grubliauskas pasidžiaugė, kad stovi Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančiame pastate.

Klaipėdos vaikų ligoninė yra vienintelė šalyje likusi savarankiška tokios paskirties gydymo įstaiga.

Medikus su įkurtuvėmis pasveikinęs Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas minėjo, kad abi šias įstaigas sieja seni bendradarbiavimo ryšiai, o naujo pastato atidarymas tik sustiprins draugystę ir jauniems specialistams atvers daugiau galimybių įgyti patirties. Rektorius įteikė ukrainiečio Sergejaus Lysij nutapytą paveikslą, kuriame - Klaipėdos universiteto pastatas.

Klaipėdos Kristaus Karaliaus parapijos klebonas Virgilijus Poškus pašventino naująją vaikų polikliniką.

„Stebuklingi“ vadovo auliniai

Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė prisiminė, kaip ne kartą skambindama ligoninės vadovui darbo reikalais išgirsdavo: „Dabar esu duobėje, dabar esu ant stogo, vėliau jums perskambinsiu.“ Pasak vedėjos, didžiulis vadovo indėlis šiandien akivaizdžiai matomas - mažuosius pacientus netrukus priims nauja bei moderni poliklinika.

Šmaikštaudama R. Perminienė išdavė ir ligoninės vyriausiojo gydytojo „paslaptį“: per šias statybas jis įsigijo stebuklingus aulinius, kurių dar nesiruošia padėti į šalį - ateityje planuojama rekonstruoti bei plėsti Klaipėdos vaikų ligoninės priėmimo skyrių.

Uostamiesčio politikė Alina Velykienė prisiminė buvusią ilgametę Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiąją gydytoją Klaudiją Bobianskienę - aktyvią naujosios poliklinikos statybų iniciatorę. Politikė prisipažino, kad net buvo priversta pameluoti tuometiniam Savivaldybės administracijos direktoriui dėl šio objekto projektavimo, kad nors taip galėtų palaikyti buvusią ligoninės vadovę.

Laukia tarnybos pritarimo

Naujosios poliklinikos atidarymo ceremonija įvyko, tačiau mažieji pacientai kol kas nebus joje aptarnaujami. „Numatytosios paslaugos bus pradėtos teikti etapais pagal planą, ne visos iš karto, atsižvelgiant į aktualumą. Tikimės, kad Vaikų konsultacinės poliklinikos juridinės procedūros netrukus bus baigtos“, - sakė ligoninės vadovas.

Pasak V. Žalimo, statybos baigtos, tačiau laukiama atsakymo iš Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuriai pateikti visi reikiami dokumentai. Kai ji duos palaiminimą, naujoji poliklinika pradės darbą. Ištuštėjus senajam poliklinikos pastatui, Klaipėdos miesto savivaldybė spręs, ką daryti su jai priklausančiu turtu.

Bendra poliklinikos statybų projekto vertė siekia 2 557 834 Eur: Klaipėdos miesto savivaldybė skyrė 807 287 Eur, iš ES gauta 1 750 547 Eur.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder