Ne juokais įsisiautėjęs vėjas nurimti neskubėjo

Pirmadienio naktį į pajūrį sugrįžęs stiprus vėjas didelių eibių nepridarė. Klaipėdiečiai juokavo, kad po praėjusį penktadienį pajūryje siautusios audros praktiškai nebeliko ką dar būtų galima nulaužti, nuplėšti, nuversti ar tiesiog pakelti į orą.

Šeštadienį ir sekmadienį ugniagesiai pagaliau galėjo lengviau atsikvėpti. Visoje šalyje jie tik kiek daugiau nei 30 kartų vyko šalinti ant automobilių ir kelių nuvirtusių medžių ar nulaužtų šakų.

Pasak Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus specialisto Aivaro Drozdovo, sekmadienio vakaras ir pirmadienio naktis pajūrio ugniagesiams buvo ramūs.

"Šalinti vėjo padarinius kviesti pradėjo tik pirmadienio rytą. Apie 8 val. vykome patraukti pirmąjį nuverstą medį. Iki pietų gavome keturis ar penkis tokius pranešimus.

Taip pat teko Sąjūdžio parke traukti į vandens telkinį įpūstą biotualetą. Ištraukus, teko palikti gulintį ant žemės, nes tik pastačius vėjas iš karto nuversdavo ant šono.

Gandrališkėse nuo stogo vėjas nupūtė metalinę skardą. Ant jo užlipus teko pašalinti dar vieną, atplėštą ir kėlusią pavojų. Liepų gatvėje vėjas nuplėšė reklaminį stendą„, - “Vakarų ekspresui" sakė A. Drozdovas.

Pirmadienio naktį jūrų uoste vėl pradėta riboti laivyba (bangų aukštis jūroje siekė 5 metrus), rytą dėl stipraus vėjo vėl sustabdyti keltų reisai iš Senosios perkėlos.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) informavo, kad vėjo greitis siekė 17-22 m/s, kai kur gūsiuose net 27 m/s.

Penktadienį visoje šalyje sulaukta net 293 iškvietimų šalinti nuverstus medžius. Klaipėdos apskrityje - 31.

Tądien medis ant „Toyotos“ nuvirto Kretingos rajono Lazdininkų kaime. Automobilį virsdamas medis apgadino ir Plungės rajono Varkalių kaime. Skuodo rajone ant važiuojamosios kelio dalies virto apšvietimo stulpas.

Dėl smarkaus vėjo laivyba Klaipėdos jūrų uoste ribota daugiau nei parą. Uostamiestyje vėjas nuvertė ne tik medžius, bet ir Kruizinių laivų terminale, Pilies uosto krantinėje, ant kranto stovėjusias dvi jachtas.

Penktadienį pamaryje užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija.

LAIMINGAI. Labiausiai gyvūnų prieglaudos darbuotojai ir savanoriai džiaugėsi, kad nedingo ir nenukentėjo nė vienas gyvūnas. „Būk mano draugas“ nuotr.

LAIMINGAI. Labiausiai gyvūnų prieglaudos darbuotojai ir savanoriai džiaugėsi, kad nedingo ir nenukentėjo nė vienas gyvūnas. „Būk mano draugas“ nuotr.

Šilutės rajone jis pasiekė 35,5 metro per sekundę (apie 128 km/h). Stiprus vėjas medžius rovė su šaknimis, jie krisdami pažeidė elektros oro linijas.

Visoje šalyje be elektros buvo likę apie 40 tūkstančiai namų ūkių. Audros padaryta žala vertinama keliais šimtais tūkstančių eurų.

Didžiulio atgarsio sulaukė VšĮ „Būk mano draugas“ gyvūnų prieglaudą ištikusi nelaimė. Pastarąją per akimirką nusiaubė labai stiprus vėjo gūsis.

Milžinišką stichijos jėgą Glaudėnų kaime (Klaipėdos rajonas) įsikūrusi gyvūnų prieglauda savo „kailiu“ pajuto penktadienio rytą.

Apie 9 val. stiprus vėjo gūsis išvartė ir suniokojo apie pusę šalia uostamiesčio esančios prieglaudos voljerų. Kai kuriuos tiesiog pakėlė į orą ir nuskraidino kelias dešimtis metrų.

„Viskas truko labai trumpai - vos apie 2-3 sekundes. Tačiau tiek laiko užteko, kad būtų suniokota apie 40 voljerų. Vieną jų radome nuskraidintą net už apie 50 metrų. Gerai, kad pakeliui nieko nepasitaikė. Galėjo ir žmogų užmušti“, - kalbėdama su „Vakarų ekspresu“ lengviau atsiduso „Būk mano draugas“ vadovė Galina Kučinskienė.

Nors dalis išvartytų voljerų buvo gerokai apgadinti, juose laikyti šunys nenukentėjo.

"Išsigandę gyvūnai išbėgiojo, teko jų ieškoti ir gaudyti. Visus suradome. Vieno šuns ieškojome tris valandas, kol pamatėme, kad jis uždarytas voljere su mažais šuniukais.

IŠGULDĖ. Nors ir susilpnėjęs, tačiau pirmadienį Klaipėdoje dar pūtė gana stiprus vėjas, kad ne tik Sąjūdžio parke ugniagesių iš tvenkinio ištrauktas ir pastatytas, bet ir kitose miesto vietose esantys biotualetai būtų nuversti ant šono. Dariaus ČIUŽAUSKO nuotr.

IŠGULDĖ. Nors ir susilpnėjęs, tačiau pirmadienį Klaipėdoje dar pūtė gana stiprus vėjas, kad ne tik Sąjūdžio parke ugniagesių iš tvenkinio ištrauktas ir pastatytas, bet ir kitose miesto vietose esantys biotualetai būtų nuversti ant šono. Dariaus ČIUŽAUSKO nuotr.

Gerai, kad voljerai nebuvo pritvirtinti, nes būtų su visais gyvūnais į orą pakelti", - praėjus porai valandų po stichijos šėlsmo sakė G. Kučinskienė.

„Būk mano draugas“ vadovės teigimu, gyvūnų prieglauda įsikūrusi tokioje vietoje, kurioje dažnai pučia labai stiprus vėjas.

Stiprūs jo gūsiai ir anksčiau yra pridarę eibių. Tačiau šį kartą nukentėjo iki šiol ant vėjo kelio nestovėję ir jo nelaužyti voljerai.

Sukrėsti nelaimės, „Būk mano draugas“ darbuotojai ir savanoriai paprašė atvykti visus galinčius padėti sutvarkyti audros padarinius. Abejingi neliko daugybė žmonių.

NEABEJINGI. Kartu su daugybe žmonių padėti stipraus vėjo nusiaubtai gyvūnų prieglaudai atvyko ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kareiviai. Dragūnų bataliono nuotr.

NEABEJINGI. Kartu su daugybe žmonių padėti stipraus vėjo nusiaubtai gyvūnų prieglaudai atvyko ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kareiviai. Dragūnų bataliono nuotr.

"Dar ne viskas sutvarkyta, bet gyventi ir dirbti galime. Mums dabar labai sunku. Lyg būtų maža šios nelaimės, dar ir du darbuotojai susirgo. Gerai, kad dar ne koronavirusu.

Žmonių sumažėjo, tai šiandien pati važiavau į M. Mažvydo alėją pasiimti iš penkto aukšto išmesto ar iškritusio šuniuko. Nuvežiau jį į kliniką.

Galvojome, kad praėję metai mūsų prieglaudai buvo patys sunkiausi, bet tik prasidėjo nauji - ir štai kokia nelaimė.

Galiu tik pasidžiaugti, kokie žmonės yra nerealūs. Ir labai padėkoti visiems, atvykusiems padėti tvarkyti prieglaudą ar parėmusiems finansiškai.

Nors esu psichologiškai labai stipri, neslėpsiu, penktadienio rytą stovėjau ir man pirmą kartą byrėjo ašaros. Bet, kai pradėjo vyrai su savo įrankiais važiuoti, kaip pamačiau, kiek žmonių mums į pagalbą atskubėjo, ne tik mes, bet ir danguje saulė nušvito.

Sutvarkė, kaip tik galėjo. O gyvūnams grožis mažiausiai rūpi. Tik bendrų pastangų dėka gyvūnėliai miegojo patogiai, nesusigrūdę ir beveik sau įprastose vietose", - teigė G. Kučinskienė.

Pasak „Būk mano draugas“ vadovės, galutinai prieglaudą, kurioje namus rado keli šimtai kačių ir šunų, sutvarkyti pavyks tik pavasarį, atšilus orams.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder