
Neskubėkime: kiek laiko turėtumėte laukti „tos pačios akimirkos“ prieš pradedant lytinius santykius
Santykiai - tai sudėtinga troškimų, emocijų, lūkesčių ir baimių choreografija. O intymiausia šio šokio dalis yra klausimas, kada ateis „ta“ akimirka.
Kantrybės ir pasyvaus laukimo skirtumas
Tikroji kantrybė nėra tik laukimas. Tai gebėjimas būti dėmesingam savo jausmams, neskubėti, nepasiduoti išoriniam spaudimui, bet puoselėti sprendimus nuoširdumo ir abipusės pagarbos atmosferoje.
Tai aktyvus veiksmas: stebėti, bendrauti, jausti, analizuoti. Laukimas gali būti pasyvus - kai nejudama nei pirmyn, nei atgal ir tikimasi, kad situacija paaiškės savaime. Ir tai yra atsakymas į klausimą: kada yra laikas.
Įdomu tai, kad tos poros, kurios išgyveno seksualinį intymumą, vėliau savo santykius vertino kaip stabilesnius ir emociškai intensyvesnius. Tai ypač pasakytina apie moteris. Paaiškėjo, kad greita intymumo pradžia kartais sutrikdo svarbų pažinties etapą: kai partneriai studijuoja vienas kitą, formuojasi pasitikėjimas ir sąmoningai priima sprendimus dėl įsipareigojimo.
Patrauklumas, seksualinis potraukis ir prisirišimo pradžia
Seksualinis potraukis skatina ne tik fizinę trauką, bet ir formuoja elgesį, skatinantį prisirišimą. Kitaip tariant, kai partneriai iš tiesų jaučia „cheminę“ trauką, ankstyvas seksas gali padėti užmegzti gilų emocinį ryšį. Su viena sąlyga: jei abu yra pasirengę tokiam intymumo lygiui.
Patirtys, kurios netelpa į formulę
Tai, kaip nuspręsti, kada atėjo laikas intymumui, nuo „po kelių valandų po pasimatymo“ iki „po šešių mėnesių pasimatymo“, yra grynai asmeninis pasirinkimas. Vieni vadovaujasi chemija, kiti - principais. Vieniems reikia saugumo jausmo, o kiti - priešingai, nenori gaišti laiko, jei nejaučiamas nuoširdus susidomėjimas.
Tai dar kartą pabrėžia: universalios taisyklės nėra. Mes visi esame skirtingi, tokie pat ir mūsų santykiai.
Kultūra ir kontekstas
Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, populiaru, kad pora susitinka vakarėlyje, užsiima seksu, o kitą rytą nusprendžia, ar susitikti dar kartą. Tokia praktika nėra „teisinga“ ar „neteisinga“ - ji atspindi socialinius papročius, atvirumą kalbant apie seksą ir bendrą požiūrį į ribas bei lūkesčius. Monogaminėse kultūrose pirmasis seksas greičiausiai turi išskirtinumo reikšmę, o nemonogaminėse kultūrose jis gali būti atviro dialogo ir mažesniu mastu emocinio susiliejimo elementas.
Meilė iš pirmo žvilgsnio, seksas iš pirmo susitikimo - ir ilgalaikės sąjungos
Daugelis žmonių, turėjusių atsitiktinių seksualinių susitikimų, galiausiai su šiais partneriais užmezgė rimtus santykius. Dar daugiau, „Tinder“ platforma, kuri dažnai kaltinama „vienkartinio sekso kultūros“ skatinimu, buvo atsakinga už kas ketvirtos poros pasimatymą tarp tų, kurie susipažino internetu.
Ką reiškia laukti „tinkamos“ akimirkos
Tai sąmoningo pasirinkimo, o ne laiko klausimas. Ypač tinka persų išminties žodžiai, priskiriami Rumi: „Kantrybė - tai įžvelgti rožę erškėčiuose, dieną naktyje, tikėti, kad mėnulis pakils, jei duosi jam laiko.“
Jei tarp partnerių yra pagarba, dialogas ir noras pažinti vienas kitą, o ne tik kūną, pauzė prieš seksą gali būti pagrindas, o ne atidėliojimas. Tuo pačiu metu, jei intuicija sako, kad šiuo metu yra abipusis noras ir aistra, seksas gali būti tinkamas, o ne priešlaikinis.
Laukti ar nelaukti
Atsakymas yra ne kalendoriuje, o jūsų širdyje. Nėra formulės „trys pasimatymai ir į lovą“. Ir nėra garantijos, kad seksas po mėnesio bus geresnis nei seksas pirmąją naktį.
Svarbu ne laikas, o santykių kokybė nuoširdumas, atvirumas, abipusiškumas. Kartais intymumo pradžia tampa didelės meilės entuziazmu, kartais - suderinamumo išbandymu. Tačiau bet kokiu atveju kiekvieną akimirką tinkamas yra pasirinkimas, padarytas su pagarba sau ir kitam žmogui.
Rašyti komentarą