Nidoje praūžė tradicinė „Žiobrinių“ šventė

Savaitgalį Nidoje šurmuliavo tradicinė „Žiobrinių“ šventė, apie kurios populiarumą bylojo prie Naujosios perkėlos susidariusios automobilių spūstys.

Šventės svečiai turėjo galimybe išsamiau susipažinti su tradicine Kuršių marių žvejyba, gintaro dailinimu, pasivaikščioti po mugę, dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, patys ant laužo išsikepti žiobrių.

Atvykusieji noriai įsiliejo į renginyje siūlomas veiklas, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, o prie žiobrius kepančio namelio susidarė nemaža eilė norinčiųjų paragauti šios žuvies. Tradiciniai žaidimai bei kitos pramogos sulaukė ne tik mažųjų, bet ir suaugusiųjų dėmesio, o prie Nidos prieplaukos esanti pieva skambėjo nuo svečių šurmulio ir juoko.

Šią šventę jau ne vienerius metus organizuoja Nidos kultūros ir turizmo centras „Agila“.

„Nors šventė nevyksta nė dešimtmečio, tačiau tai yra žvejų tradicijas puoselėjanti šventė, taip darydavo ir mūsų Kuršių marių žvejai, kuomet besibaigiantį žūklės sezoną aptardavo ant laužo kepdami pamautus žiobrius. Ši šventė yra susijusi su tradicijų puoselėjimu, o kulinarinis paveldas vilioja atvykti žmones iš visos Lietuvos“, - sakė centro direktorė Edita Lubickaitė.

Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis, Seimo narys Andrius Bagdonas ir Neringos miesto garbės pilietis Antanas Vinkus.

Mero pavaduotojas perdavė linkėjimus nuo Savivaldybės mero Dariaus Jasaičio, kuris šventę praleido dėl talkos bei pasiruošimo vasaros sezonui darbų, bei pridūrė, jog „Žiobrinių“ šventė laikoma simboline vasaros sezono pradžia.

„Žiobrinių“ šventė yra savotiška vasaros sezono pradžia. Būtent „Žiobrinių“ šventėje yra pasakojama apie senąsias Nidos žvejų tradicijas, dar iki regionui tampant kurortu.

Tai yra mūsų istorija ir mūsų paveldas, šioje šventėje mes tuos dalykus pristatome turistams, primename vietos gyventojams. Žmonės į Neringą atvykti traukia grynas oras, švarūs paplūdimiai, nuostabi gamta. Taip pat jie tikisi čia gauti rūkytos žuvies - tai yra tarsi Neringos vizitinė kortelė", - vėliau pasakojo N. Lendraitis.

Su tradicinėmis žvejų dainomis bei įvairiomis šio krašto tradicijomis šventės svečius supažindino Neringos folklorinis ansamblis „Giedružė“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder