Nidos pastatų likimas išjudino Seimą

Parlamentarų laikinoji Neringos bičiulių grupė šios savaitės pradžioje surinko 40 Seimo narių parašus ir raštu kreipėsi į ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę bei Vyriaysybės kanceliariją dėl viešame aukcione parduoti ketinimų pastatų Nidoje.

Į politikų akiratį pateko jau didžiulio rezonanso visuomenėje sulaukę bei „Vakarų ekspreso“ viešinami Finansų ministerijos (FM) planai išparceliuoti Nidos švyturio pastatų kompleksą bei parduoti buvusius poilsio namus „Medikas“ su XIX a. statytu kopų prižiūrėtojo raudonplyčiu pastatu.

Tokiems užmojams nepritaria Neringos miesto savivaldybė, kuri yra parengusi 4 Taikos g. 10A dabar  FM kontroliuojamos VĮ Turto bankas priklausančių Nidos švyturio pastatų pritaikymo visuomenės poreikiams koncepciją. Merija prašo perduoti šį turtą Neringos savivaldybės žinion bei įsipareigoja pastatuose įkurti šviesų muziejų, kūrybines dirbtuves, edukacines erdves.

Du „Mediko“ namai G.D. Kuverto g. 14  galėtų būti paversti minėtos savivaldybės bendrabučiu bei priglausti į Kuršių neriją vasarą dirbti atvykstančius bei su apgyvendinimo problemomis susiduriančius tiek policijos pareigūnus, medikus, skęstančiųjų gelbėtojus, tiek vaikų stovyklų dalyvius, trenerius, kopų sargus ir kt.

Kreipimesi į premjerę bei ministrų kabinetą nurodoma, kad Neringos savivaldybėje nekilnojamojo turto kainos yra vienos didžiausių Lietuvoje, todėl savivaldybė nepajėgi įsigyti nekilnojamąjį turtą rinkoje.

„Prašome atkreipti dėmesį į Neringos situacijos išskirtinumą, įvertinti tai, kad Kuršių nerija kuria pridėtinę vertę visai valstybei. Šių visuomeninės paskirties objektų pardavimas būtų didžiulė skriauda ne tik Neringos bendruomenei, bet ir Lietuvos žmonėms“, - teigiama rašte.

Jį pasirašė Neringoje išrinktas parlamentaras Andrius Bagdonas, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, buvęs Neringos meras Antanas Vinkus, buvęs premjeras Saulius Skvernelis ir kt. Seimo nariai.

„Smagu, kad Neringos savivaldybę palaiko įvairių parlamento frakcijų atstovai, ne tik mūsų parlamentinės grupės nariai. Reikia stabdyti tą valstybinio turto Kuršių nerijoje išpardavimo vajų, pusiasalis išties jau virsta savotišku turtingųjų miegamuoju rajonu. Pardavus pastatus jie taptų dar vienais gyvenamaisiais, sezoniniais apartamentais. Tie keli likę, valstybei priklausantys nekilnojamojo turto objektai turi likti visuomenei, tarnauti jai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė parlamentaras Andrius Bagdonas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder