Nuo gaisrinės sirenos garso iki kareiviškos košės kvapo

Spalio 12 dieną Klaipėdos Litorinos mokyklos pedagogai „Verslumo ir karjeros dienos“ organizavimą patikėjo miesto priešgaisrinei gelbėjimo valdybai ir Lietuvos Karinėms jūrų pajėgoms.

Nuo ankstyvo ryto į mokyklos kiemą važiavo karinė ir ugniagesių technika, buvo statomos palapinės, rikiuojami stalai ir suolai.

Netradicinė ugdymo diena prasidėjo gaisrinės paviljone. Nors visa mokykla jau ne kartą lankėsi uostamiesčio gaisrinėse, tačiau atvykę pareigūnai ir vėl nustebino pristatydami dar nematytą įrangą; siūlydami pasimatuoti priešgaisrinius kostiumus, kuriuos privaloma apsivilkti per vieną minutę; padėdami užsidėti sunkius suspausto oro balionus ir kaukes, dūmų pilnoje patalpoje leidžiančius išbūti iki 20 minučių: penkiolika viduje ir penkias, gavus komandos nario signalą, skirtas išbėgti iš pavojingos zonos.

Vaikams buvo negirdėtas ir faktas, kad gesintuve esančios putos išpurškiamos per devynias sekundes. Ovacijomis buvo sutiktas drono pakilimas ir visos mokyklos bendruomenės atvaizdas specialisto rankose esančiame ekrane.

Ne mažiau dėmesio sulaukė ir šaižus, kai kuriuos mokinukus truputį gąsdinantis, bet labai reikalingas gaisrinės sirenos garsas, prašantis atlaisvinti kelią į pagalbą skubantiems ugniagesiams gelbėtojams.

Savo profesijos pristatymą pareigūnai užbaigė namų darbu – papasakoję apie dūmų detektorių, paprašė vaikų surasti tokį pat savo namuose. O jei neras, paraginti tėvelius juos nupirkti ir įtaisyti miegamojoje buto ar namo zonoje.

Į Lietuvos Karinių jūrų pajėgų paviljoną mokiniai ėjo žinodami, ką pamatys, kadangi prieš susitikimą buvo peržiūrėję kariškių parengtą vaizdo medžiagą apie tai, kas sudaro karines jūrų pajėgas, kiek jose tarnauja jūreivių, jūrų karininkų ir specialistų; apie tai, kad be mūsų krašto gynimo jie užsiima kelių išminavimu, apsauga ir kitokia su tuo susijusia veikla.

Daugiausiai mokinių dėmesio sulaukė robotas, ieškantis ir šalinantis Baltijos jūros dugne nuo II pasaulinio karo likusias minas, šiandien vis dar keliančias grėsmę laivybai. Nors naro kostiumo niekas nesimatavo, tačiau apsijuosti septynis kilogramus sveriantį diržą išbandė daugelis. Mokiniai sužinojo, kad jūrų pajėgose tarnaujantys narai ne tik atlieka krantinių, laivų, strateginių objektų apžiūras po vandeniu, bet ir ieško sprogmenų, minų.

Vaikus sužavėjo galimybė įlipti į karinius automobilius, savo džiaugsmą išlieti garsiniu signalu, iš aukštai visiems pamojuoti ir nusifotografuoti.

Nusifotografuoti su kario ekipuotę dėvinčiu jūreiviu taip pat buvo daug norinčių, tačiau didžiausia eilė išsirikiavo prie karo lauko virtuvės, kurioje plačiai besišypsantys virėjai vaišino kvapnia, sočia ir skania kareiviška koše, suteikiančia jėgų ir stiprybės.

Šiandieninės pamokos ne tik supažindino su vienomis iš įdomiausių profesijų, bet ir parodė, kokie stiprūs, ryžtingi ir drąsūs žmonės saugo mus visus!  

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder