Paaiškino, kodėl nebus SEL koncerto Klaipėdoje

(36)

Klaipėdiečiai grupės „Sel“ koncerto vasarą neišvys. Grupės pasirodymui kelią užkirto miesto valdžia. Pats „Sel“ lyderis Egidijus Dragūnas šią situaciją vadina absurdiška ir abejoja valdininkų išsakytais argumentais.

E. Dragūnas koncertą Vasaros estradoje planavo organizuoti liepos 9-ąją. Prašydamas išduoti leidimą koncertui, į miesto Savivaldybę jis kreipėsi šių metų sausio viduryje ir netrukus sulaukė netikėto atsakymo.

Klaipėdos miesto administracijos atsiųstame laiške nurodyta, jog planuota koncertinė veikla yra neįmanoma, mat po kiekvieno E. Dragūno koncerto pasipila lavina gyventojų skundų. Esą žmonės yra nepatenkinti renginio metu keliamu per dideliu triukšmu, kuris trikdo vietinių poilsį ir ramybę.

„Leidimas neišduodamas renginiams, kurių metu, policijos arba renginių koordinatoriaus nuomone, gali kilti riaušės arba tokie renginiai pagal savo pobūdį gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ar pasipriešinimą“, - buvo rašoma atsakyme.

Paprašė palaikymo

Pats atlikėjas šiuos argumentus viešai sukritikavo ir kreipėsi į klaipėdiečius, prašydamas palaikymo:

"Sveiki, šiandien kreipiuosi į klaipėdiečius. Mes pranešėme, kad Klaipėdoje vyks mūsų koncertas, bet šiandien iš Klaipėdos savivaldybės gavome laišką, kad mūsų koncertas nėra įmanomas, nes Savivaldybė baiminasi riaušių, per didelio garso, bet aš tik suvokiu, kad tai yra piktybinis pagalių kaišiojimas į ratus.

Brangūs valdininkai, noriu pasakyti jums viena, kad tai yra bendras Lietuvos tautos turtas, tai nėra jūsų turtas ir jūsų sprendimai yra neteisingi, nesąžiningi. Prašau Klaipėdos žmonių, kurie klauso mano muziką, kurie buvo mūsų koncertuose, aš labai stengiausi daug kartų dėl jūsų, pasistenkite šiandien dėl manęs ir apginkite teisybę.

Ačiū, Klaipėdos žmonės.

Vienas klausimas, kas valdo, vienas valdininkas visą miestą, kuris uždraus žmonėms tą vakarą švęsti, kad būtų pilni viešbučiai, kad žmonės gautų pelną, kad būtų pilni restoranai, kad žmonės šypsotųsi.

Ar tai sąžininga? Pamąstykite„, - sakė E. Dragūnas savo asmeninėje “Instagram" paskyroje.

Primename, kad vasaros koncertų turas didžiuosiuose šalies miestuose, tarp kurių ir Klaipėda, turėjo įvykti po ilgos pertraukos. Koncertai Lietuvoje kuriam laikui buvo sustabdyti dėl pernai pagrindinio grupės atlikėjo nuskambėjusių pasisakymų apie karą Ukrainoje.

Apie atšaukiamą koncertą išgirdę klaipėdiečiai svarstė, ar miesto atstovų sprendimas negali būti susijęs su politiniais motyvais ar asmeninėmis antipatijomis.

Tokius pasisakymus Klaipėdos mieto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis griežtai paneigė.

"Pasklidus žiniai apie neišduotą leidimą koncertui, mūsų telefonai visą rytą netyla.

Noriu pasakyti, kad mes griežtai atsiribojame nuo bet kokių politinių motyvų. Neišduoti leidimo nuspręsta atsižvelgiant į ankstesnę koncertinę patirtį.

Šiemet teikdamas prašymą atlikėjas nurodė, kad renginį planuoja vykdyti ilgiau nei iki 23 val., o tai pažeidžia nustatytą tvarką.

Susisiekėme ir paprašėme pakoreguoti laiką, tačiau į šias pastabas atsižvelgta nebuvo", - teigė M. Poimanskis. Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko nuomone, natūralu, jog žinia apie neįvyksiantį koncertą sulaukė prieštaringos žmonių reakcijos.

„Žinoma, suprantama, kad ne visi klaipėdiečiai yra juo patenkinti, kadangi uostamiestyje gyvena nemažai grupės “Sel„ gerbėjų. Atsiribodamas nuo politikos, kaip miestietis, galiu pasakyti, kad vienareikšmiškos nuomonės turbūt nėra, bet esu įsitikinęs, kad miesto atstovai, kurie yra atsakingi už leidimų suteikimą, priėmė labiausiai pagrįstą ir argumentuotą sprendimą“, - kalbėjo meras.

Parengė peticiją

Pasklidus žiniai, kad Klaipėdos miesto savivaldybė nesuteikė leidimo grupei „Sel“ koncertuoti Vasaros estradoje, gerbėjai pakilo į kovą.

Žmonės parengė peticiją ir ėmė rinkti parašus, kad draudimas koncertuoti būtų atšauktas. Per kiek daugiau nei valandą nuo peticijos paskelbimo buvo surinkti 3 199 klaipėdiečių parašai.

Žmonės drąsiai komentavo susidariusią situaciją ir išreiškė savo nuomonę.

„Negalime taip elgtis su Egidijumi Dragūnu, o po to verkti, kad talentingi žmonės nusprendžia pasitraukti iš Lietuvos. Turime palaikyti muzikos atlikėjus, o ne užverti visas duris jaunam žmogui“, - piktinosi peticiją pasirašiusi Laura.

„Jei jau draudžiate šį koncertą, tada drauskite ir visus likusius. Visiems turi galioti vienodi įstatymai!“ - situaciją komentavo Irmantas.

„Vasaros estrada skirta renginiams bei koncertams, kas čia per diskriminacija? Dainų šventė tęsiasi savaitę, o “Sel„ koncertas tik vieną vakarą. Nustokite diskriminuoti Klaipėdą, čia ir taip niekas nevyksta. Naktiniai klubai yra 5 ir tai visi sugrūsti ant krantinės.

Gal nebejuokaukit, baigiat miestą numarinti, senamiestis jau beveik miręs. Su nostalgija prisimenu, kaip prieš 20 m. Klaipėda ošė, virė gyvenimas, o žmonės buvo linksmesni ir labiau atsipalaidavę“, - rašė klaipėdietė Deimantė.

„Reiktų suprasti, kad jo koncertai miestui atneša daug pelno. Tokių atlikėjų kaip E. Dragūnas Lietuvoje yra labai mažai. Jis į koncertus suburia tūkstančius klausytojų, kurie atvykę nuomojasi viešbučius, perka maistą, naudojasi parkingu ir čia išleidžia pinigus. Kol nepradėsime galvoti apie naudą miestui, tol šviesesnės ateities nematysime“, - teigė klaipėdietis Viktoras.

Palaikymą grupei išreiškė ne tik klaipėdiečiai, bet ir gyventojai iš kitų Lietuvos miestų: Vilniaus, Šiaulių, Kauno ir kt.

Peticiją pasirašyti žmonės galės iki balandžio 23 d.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder