PAVADINIMAI. Visos vandens autobusų stotelės turės pavadinimus. Nuotraukoje stotelė „Tauralaukio tiltas“. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Pakeisti kai kurie vandens autobusų stotelių pavadinimai

(1)

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi Klaipėdos savivaldybės Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija aptarė vandens autobusų Danės upėje stotelių pavadinimus ir kai kuriuos jų pakeitė.

Šią savaitę Danės upe turėtų pradėti kursuoti du vandens autobusai, darysiantys po 4 reisus, kurie vyks kas pusantros valandos. Suprantama, jau turi būti sutvarkyti ir stotelių, kuriose jie stos, pavadinimai.

Priminsime, kad pagal patvirtintą techninį darbo projektą rangovas turėjo įrengti 5 pėsčiųjų takus skirtingose Danės upės pakrantės vietose. Siūlomi stotelių pavadinimai buvo tokie: „Liepų tiltas“, „Dangės vingis“, „Žolynai“, „Botanikos sodas“, „Tauralaukio tiltas“. Dar viena vandens autobuso stotelė yra miesto centre, netoli burlaivio „Meridianas“. Ji pavadinta „Senamiestis“.

„Savivaldybės parengtą stotelių pavadinimų sąrašą mes pakoregavome, mano galva, tikrai į gerąją pusę“, - „Vakarų ekspresui“ sakė minėtos komisijos pirmininkas Arvydas Cesiulis.

Pasak jo, tarp komisijos narių kilo diskusijų dėl pavadinimų „Liepų tiltas“, „Tauralaukio tiltas“, dėl to žodžio „tiltas“. Bet vėliau sutarta, kad vis dėlto esant tokiam pavadinimui žmonės žino, kurioje vietoje viskas yra.

Pakeistas stotelės pavadinimas „Žolynų“, nes taip yra pavadintas statybų kvartalas, verslo projektas. Todėl pasiūlyta šitą stotelę pavadinti „Senvagė“. Tam pritarė visi komisijos nariai, nes kažkada toje vietoje yra buvusi senoji upės vaga ir netoliese yra gatvė tokiu pavadinimu.

Dar pakeistas ir pavadinimas „Dangės vingis“, nes taip yra pavadintas statybinis projektas Panevėžio gatvės gale. Ją pasiūlyta pavadinti „Dangės slėniai“, nes kai kuriuose Savivaldybės Tarybos nutarimuose figūravo toks pavadinimas.

Komisijos posėdyje buvo keliamas klausimas, ar nereikėtų parašyti stotelių vadinimų ir anglų kalba, nes kai kuriuose Europos miestuose taip daroma. Pasak A. Cesiulio, šis klausimas vis dėlto paliktas spręsti Savivaldybei.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder