ŽIAURU. Palangiškius sukrėtė netikėta net keliolikos kačių mirtis. Lauros VYSNIA nuotr.

Palanga gedi nugaišusių kačių

(1)

„Vakarų ekspresą“ pasiekė Palangos gyventojos Jolantos laiškas apie kurorte, Kunigiškėse, per savaitę nugaišusias 17 kačių. Įtariama, kad gyvūnai galėjo būti nunuodyti. Pajūrio policininkai apie incidentą yra informuoti ir pradėjo tyrimą.

"Mano pažįstama globojo kates, kurias labai mylėjo, tačiau netikėtai viena po kitos jos pradėjo gaišti. Buvo nunuodytos, kaip teigia veterinarų išvados.

Keli žmonės bando kažką pakeisti, jei tai yra įmanoma, kreipėsi ir į policiją, ir į kitas institucijas. Toks žiaurumas kenkia mūsų visuomenei, žaloja gyventojų psichiką ir širdis", - rašė palangiškė Jolanta.

Jolanta viliasi, kad, pasidalindama šia istorija, budins žmonių sąmoningumą ir padės suprasti, kad žiaurus elgesys su gyvūnais, nesvarbu, ar jie gyvena lauke, ar namie, Lietuvoje yra griežtai baudžiamas administracine ar baudžiamąja atsakomybe.

Kažkam katės trukdė

Šią skaudžią istoriją socialiniame tinkle „Facebook“ paviešino ir Klaipėdos gyvūnų gerovės draugijos narė Laura Vysnia („Facebook“ vardas). Ji į sekėjus kreipėsi eilėmis apie kaimynės Jolantos ašaromis laistomą žolę dėl nužudytų kačių.

"Vakar nugaišo dar viena gražuolė žaliomis akimis katė. Kaip ir visos kitos mūsų kaimynystėje kelių kaimynų augintos ir prižiūrėtos katės bei jų kačiukai.

Kažkam šie gyvūnėliai labai trukdė - visi jie buvo nunuodyti.

Visos katės turėjo kur miegoti, buvo sterilizuotos, mylimos, maitinamos. Daugelis jų buvo šeimos nariai.

Užuot kūrę ir kažką kartu darę gero, vis neprarandame įgūdžių naikinti, draskyti, žeisti ir būti žiaurūs. Mano širdyje liūdesys ir neviltis", - rašė Laura Vysnia.

Moteris dėkojo visiems, kurie savo namuose priglaudė laukines kates arba jomis rūpinosi kitais būdais: sterilizavo, maitino, darė guolį žiemai, susirgus vežė pas veterinarą. Ji ragino visus, neabejingus žmonių žiaurumui, burtis kartu.

„Jei esate toks pat žmogus, kuris nori ką nors nuveikti dėl tokių įvykių, prašau - junkimės ir kartu darykime. Kuo mūsų daugiau, kuo mes garsesni, tuo labiau bus gėda tiems, kurie yra pasalūniški, pikti, agresyvūs, žiaurūs, beveidžiai skerdikai“, - kvietė Laura Vysnia.

Tyrimas pradėtas

Klaipėdos apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad Palangos policijos komisariato pareigūnai yra gavę pranešimą apie kurorte galimai nunuodytas kates.

"Pareigūnams apie incidentą pranešė ne nukentėjusieji, o asmuo, kuris tokią informaciją pamatė socialiniuose tinkluose.

Palangos policijos pareigūnai informavo, kad jiems yra pavesta patikrinti esamą informaciją: pasižiūrėti, kas tą informaciją paskelbė, gal yra įmanoma nustatyti vietą, kur tai buvo, patikrinti aplinkybes.

Na, ir tada bus žiūrima, kokių teisinių priemonių bus galima imtis", - sakė A. Grauslienė.

Pareigūnai ragina nedaryti skubotų išvadų dėl kačių nugaišimo, nes galima to priežastis - infekcijos protrūkis.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder