Paprastas gyvenimas reiškia atsipalaidavimą, erdvę, kurioje turime vietoj kvėpuoti. Kalbame apie tai, kaip gyventi su mažiau, nes supranti, kad turėdamas daugiau ir darydamas daugiau laimės sau nesuteiksi. Tai apie paprastų dalykų džiaugsmą ir pasitenkinimą vienatve, tyla, apmąstymu ir akimirkos pasimėgavimu.
Išmokome keletą pagrindinių pamokų, kaip gyventi paprastą gyvenimą, ir pamanėme, kad keletu dalykų pasidalinsime su jumis.
Mes patys kuriame savo kovas. Visas stresas, visi nusivylimai, visas užimtumas ir skubėjimas... Mes tai sukuriame su prisirišimais savo galvose. Paleisdami tai galime atsipalaiduoti ir gyventi paprasčiau.
Atkreipkite dėmesį į prisirišimus, kurie sukelia netvarką ir sudėtingumą. Pavyzdžiui, jei esate prisirišęs prie sentimentalių dalykų, daiktų, negalėsite atsikratyti netvarkos namuose bei galvoje. Jei esate prisirišę prie gyvenimo tam tikru būdu, negalėsite atsisakyti daugelio dalykų. Jei esate prisirišę prie veiklos ir persidirbimo, jūsų gyvenimas bus sudėtingas.
Išsiblaškymas, užimtumas yra protiniai įpročiai. Mums nereikia nė vieno iš šių įpročių, tačiau bėgant metams jie susiformuoja, nes mus paguodžia. Mes galime gyventi paprasčiau, atsisakę šių psichinių įpročių. Koks būtų gyvenimas be nuolatinio streso, blaškymosi ir užimtumo?
Atlikite vieną užduotį perkeldami savo gyvenimą į ,,viso ekrano režimą". Įsivaizduokite, kad viskas, ką darote – darbo užduotys, atsakymai į el. laiškus ar žinutes, indų plovimas, straipsnio skaitymas – pereina į viso ekrano režimą, kurio metu tiesiog matote situaciją iš šalies. Koks būtų gyvenimas? Patirtis rodo, kad taip dirbant ir gyvenant jaučiame daug mažiau streso. Nepermąstydami dalykų sutelkiate visą savo dėmesį, darbus atliekate geriau. Ir jūs netgi galite jais mėgautis.
Sukurkite sau erdvės. Padarykite pusę to, ką įsivaizduojate galintis padaryti. Esame linkę į savo dienas įtraukti kuo daugiau veiklų. Ir tai sukelia stresą, nes mes visada neįvertiname, kiek laiko tai užtruks, niekada nejaučiame, kad turime pakankamai laiko, nes stengiamės padaryti visko per daug. Bet kas būtų, jei darytume mažiau?
Kas būtų, jei suprastume, kiek laiko užtruko tam tikri darbai ir leistume turėti laiko sau? Kaip būtų, jei tarp darbų padarytume kelių minučių pauzę, kad pasimėgautume atlikta užduotimi, pailsėtumėme, pasimėgautume buvimu gyvu?
Atraskite džiaugsmą keliuose paprastuose dalykuose. Tai gali būti rašymas, skaitymas/mokymasis, vaikščiojimas ir kiti aktyvūs dalykai, naminio maisto gaminimas, meditacija, kokybiško laiko praleidimas su mylimais žmonėmis. Didžioji dalis to nieko nekainuoja ir nereikalauja jokių finansinių išteklių (ypač jei naudojatės bibliotekos paslaugomis!).
Kai darome paprastus dalykus, kuriuos mėgstame daryti, gyvenimas staiga tampa paprastesnis. Prisiminkite, kad galite paleisti viską, kur susikoncentravusios jūsų mintys ir tiesiog atrasti paprastą džiaugsmą atliekant paprastas veiklas.
Išsiaiškinkite, ko norite, ir pasakykite „ne“ daugeliui dalykų. Mes retai būname labai konkretūs apie tai, ko norime. O kas, jei mums būtų visiškai aišku, ko norime gyvenime? Jei žinotume, ką norime sukurti, kaip norime gyventi... Šiems dalykams galėtume pasakyti „taip“, o viskam kitam– „ne“. Mūsų gyvenimas būtų supaprastintas.
Praktikuokite nieko nedarymą. Kaip dažnai mes iš tikrųjų nieko nedarome? Gerai, techniškai mes visada „kažką darome“, bet jūs žinote, ką turime galvoje – tiesiog sėdėkite ir nieko nedarykite.
Nereikia planuoti, nereikia skaityti, nereikia kažko žiūrėti, nereikia dirbti darbų, ar valgyti, kol nieko neveiki. Tiesiog nieko nedarykite. Nieko nesiekite, niekuo nesurūpinkite. Pastebėsite, kad jūs pradėsite matyti savo smegenų įprotį norėti, ką nors padaryti – beveik ims niežėti ką nors daryti. Tai atskleidžia mūsų protinius įpročius, o tai yra geras dalykas.
Tačiau toliau nieko nedarykite. Tiesiog sėdėkite kurį laiką, atsispirdami norui ką nors padaryti. Po tam tikro laiko išmoksite nieko nedaryti. Ir tai veda prie psichinio įpročio būti dėkingam šioje akimirkoje.
Žinoma, tai nėra vieninteliai patarimai, kurių jums prireiks norint gyventi paprastą gyvenimą. Tačiau geriausi yra tie, kuriuos atrandi pats. Išbandykite šiuos ir pažiūrėkite, galbūt atrasite kažką naujo.
Šaltinis: www.zenhabits.net
Rašyti komentarą