Parkavimo kančios Klaipėdoje: ką įmanoma pakeisti?

(64)

Jei gyvenate pietinėje Klaipėdos dalyje ir turite mašiną, tikrai susidūrėte su situacija, kad automobiliui laisvos parkavimo vietos rasti nepavyko. O jei pasistatėte mašiną ant šaligatvio ar užvažiavote ant žolės, ko gero, jau teko susimokėti baudą už parkavimą neleistinoje vietoje.

Baudos problemos nesprendžia

Didžiosios dalies Klaipėdos daugiabučių namai ir jų kiemai projektuoti prieš 30-50 metų. Tuomet nebuvo nei tiek automobilių, nei kas galvojo, kad ateis tokie geri laikai, jog kiekviena šeima turės net po kelias mašinas. Turėti automobilį – joks nusikaltimas.

Tai civilizacijos pasiekimas, patogumas, kuriuo naudojasi visas pasaulis. Tik bėda, kad Klaipėdoje valdžia nespėja su civilizacijos progresu ir klaipėdiečiai savo kieme tampa inspektorių baudžiamais pažeidėjais. Už ką? Už tai, kad jie gyvena mieste, kuriame metai iš metų parkavimo problemos yra ne sprendžiamos, o ignoruojamos.

„Mums sako, kad kiemuose saugomos žaliosios zonos. O iš tikrųjų Kauno, Debreceno gatvių kvartaluose, Bandužiuose, Laukininkuose ir kitur žolynai jau kadaise paversti purvynais, ant kurių statomos mašinos.

Tai gal jau nebeapsimetinėkime, o tose vietose, kur stovi mašinos, įrenkime normalias parkavimo aikšteles“, - sako Arvydas Vaitkus, komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ kandidatas į merus.

Beje, vienas iš jo vedamo komiteto siekiamų tikslų - kol miestiečiams nėra įrengtų parkavimo vietų, jokių baudų ir bausmių būti negali.

Laisvų teritorijų parkavimui mieste yra pakankamai, trūksta tik noro jas ten įrengti.

Vietų yra, noro padėti – ne

Komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ nariai dar pernai bandė pralaužti biurokratinius Savivaldybės užtvarus. Arvydas Vaitkus su bendražygiais ne kartą važiavo per pietinius Klaipėdos kvartalus, iš dronų fotografavo laisvus plotus šalia gyvenamųjų namų ir netgi siūlė Savivaldybės administracijai nedelsiant pradėti laikinų ar nuolatinių parkavimo aikštelių įrengimą laisvose teritorijose Bandužiuose, šalia Liudviko Stulpino progimnazijos.

„Beveik ketverius metus dirbdamas miesto Taryboje tvirtai įsitikinau, kad dabartinė valdžia tiesiog kategoriškai nusistačiusi prieš žmonės, turinčius transporto priemones, ir įvairiais būdais bando prieš juos nuteikti miesto bendruomenę. Ne kartą apie tai viešai pasisakydavau.

Į visus mūsų pasiūlymus, kaip gerinti esamą situaciją, girdėdavome tik aiškų „ne“. Nors, mūsų įsitikinimu, tai nesudėtingai atliekami ir milijoninių investicijų nereikalaujantys darbai. Kad palengvintume klaipėdiečiams parkavimo rūpesčius, nebūtina daryti grandiozinių projektų, iš karto kloti asfaltą.

Pakaktų laikinos dangos su žvyro arba korio pagrindu (kol rengiami tam skirti projektai) ir jau būtų daug geriau, nei yra dabar“, - sprendimus siūlė Arūnas Tuma, vienas iš komiteto narių.

Todėl komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ programoje įrašytas konkretus ir aiškus pažadas: Klaipėdoje surenkamus parkavimo mokesčius kaupti viename fonde ir naudoti griežtai tik parkavimo vietų plėtrai, teikiant prioritetą daugiabučių namų gyvenamiesiems rajonams.

Kiemų žaliosios zonos seniai tapo purvynais, nes mašinų nėra kur statyti.

Parkavimo ydos – visame mieste

Melnragės gyventojai susitikime su „Ištikimi Klaipėdai“ komiteto nariais iškėlė problemą: parkavimas pajūryje poilsiautojams mokamas tik vasarą, nepilnus 5 mėnesius, o vietiniai gyventojai, norėdami įsigyti leidimą parkuotis šalia namų, turi mokėti už visus metus - pirkti metinį leidimą. Nes pusmetinių Klaipėdoje nėra.

Prasminga kita klaipėdiečių pastaba: kodėl parkavimas prie piliavietės yra mokamas žiemos metu, kai net kurortiniuose miesteliuose tokiu laiku mokėti nereikia? Nustebino ir kita kl
aipėdiečių nuostata – geriau žiemą važiuoja pasivaikščioti į Palangą, nes ten nereikia mokėti už parkavimą, nei keliasi į Smiltynę, nes savo mieste tenka sumokėti kelis eurus už automobilio parkavimą.

Liūdna tiesa: Klaipėdoje trūksta mokytojų. Būtų galima pasikviesti pedagogus atvažiuoti iš tolimesnių savivaldybių, tačiau jiems tektų patirti ne tik kuro išlaidas, bet dar ir susidurti su parkavimo problema. Prie centre esančių mokyklų ne tik vietos automobiliui nerasi, bet uostamiesčio mokytojams tenka ir brangiausius parkavimo mokesčius susimokėti.

„Mane labiausiai pribloškė, kad Klaipėdoje socialiniai darbuotojai, atvykę padėti globotiniui jo namuose, pamaitinti jį, atlikti būtinas medicinines procedūras, taip pat turi susimokėti mokestį už parkavimą. Klaipėdos parkavimo sistema prašosi rimtos revizijos ir pataisų“, - įsitikinęs A. Vaitkus.

Politinė reklama apmokėta iš Politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ PK sąskaitos. Užsakymo Nr. 307760

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder